Komputer w stressie robi reset

Witam, mój problem objawia się tym, iż gdy uruchomię jakiś dany program lub grę wymagającą dużo mocy to komputer po parunastu minutach robi reset 5 sekundowy…

Nie wiem na czym polega mój problem, lecz śmiem domyślać się, ze będzie to problem z zasilaczem.

Info

Asus P5QL-PRO

Inter E5200

Patriot 5-5-5-5-12 800MHZ x2

Zasilacz: Mustang 450W

Grafika: Asus Ge Force 9600 GSO active

Proszę was o pomoc i rozwiązanie mojego problemu.

Jeśli czegoś nie podałem to proszę o informacje a doślę

podaj temperatury…

Zasilacz z czarnej listy i to jeden z najgorszych,zasiłka do wymiany,nawet jak to nie jego wina:),aż dziw że na takim sprzęcie jeszcze ciągnie.

tempbu.png

to sa temperatury po 2h sredniego używania, normalnie by mi sie wylaczyl, ale w biose dalem ignor na napiecie 3.3 i 5 V

Zasilacz podaje ci za wysokie napięcia przez to przegrzewa ci się procesor i restartuje się komputer. Do tego masz za niskie obroty wentylatora na radiatorze procesora no i procek powinien pobierać koło 10 wat max a nie 23-26. Sprawdź czy czasem nie zaciera się wentylator i czy nie masz zakurzonego radiatora na procku .

Nie znam tej czarnej listy zasilaczy ale objawy typowe dla złego zasilacza.

PS: gdzieś można znaleźć tą czarną listę?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

igrek , thx, tak jak podejrzewałem ma jeden z tych badziewnych (Take Me; wygląda w środku tak jak ten badziewny na fotce) ale jak na razie spisuje się całkiem dobrze.

sprawdź w biosie ustawienia napięcia - najlepiej ustaw na auto, sprawdź radiator od procesora czy nie jest zakurzony tak samo na karcie graficznej i ewentualnie można by przedmuchać zasilacz.

Ustaw bios na default - podkręcasz kompa czy nie ?