Komputer wciąż traci pamięć

(Paul Ghost) #1

Witam, mój komputer od bodajże 2 tygodni traci na pamięci bez powodu.

Zaczęło się od tego, gdy miałem sobie ok. 2 GB wolnego miejsca na dysku, nagle zdarzyło się nadprzyrodzone zjawisko. W mgnieniu oka zmieniło się na 400 MB. Byłem zaskoczony i nieco wykurzony, ale darowałem sobie i po jakimś czasie skasowałem parę mniej potrzebnych plików. Było prawie 700 MB wolnego miejsca, niby wszystko już wracało do ,,normy'', aż tu nagle znowu coś się schrzaniło. Z 700 mb zrobiło się 648, potem coraz mniej i tak do 400/500 iluś tam. To jest bardzo kłopotliwe, co mogę zrobić? Nie chciałbym formata, to jest pewne. Dodam jeszcze, że jak ściągnę/zrobię plik, który waży powiedzmy 2 MB, z dysku zabiera mi o wiele więcej.

(Lasarus) #2

Jest to dysk systemowy? Rzeczy wrzucane do kosza(przed opróżnieniem) rozkładane są na wszystkie partycje(standardowo).

(deFco247) #3

Użyj tego, by sprawdzić co zajmuje miejsce na dysku: http://www.uderzo.it/main_products/spac ... index.html

(Kacper B Zuk) #4

Może to punkty przywracania systemu? Usuń stare.

(Paul Ghost) #5

Jest to dysk C i zarazem jedyny dysk.

Punkty przywracania systemu są chyba wyłączone już od dawna.

DeFco247, hmm, na pierwszy rzut oka trochę odechciewa mi się pobierać ten program. Ale niebawem spróbuję.

(Marek Krakus) #6

Space sniffer ten program od deFco247 pokaże ci,co ile zajmuje.Używałem parę razy i jest dosyć ciekawy.Wersja portable,mały,w miarę szybki.

Używasz przeglądarki-ek,a pliki tymczasowe przeglądarek,windows,logi to wszystko zajmuje miejsce.Używaj CCleaner często i dodatkowo zainstaluj CCEnhancer 2.4.

(Paul Ghost) #7

Używam tylko Google Chrome i Mozilli od czasu do czasu.

Fakt, zapomniałem o czymś takim jak CCleaner i szybko wezmę się do roboty.

Tak na marginesie, jakieś ,,śmiecie'' w komputerze pewnie będą mi zajmować jak zwykle 100-200-300 mb. A ja straciłem 1600 mb w 1 sekundę i tu tkwi problem.

(Bander zwierz) #8

Przeczytaj sobie tego newsa o trojanach, jakie ostatnio atakują poprzez witryny: CERT. Możliwe, że tak duża utrata pamięci jest spowodowana przekształceniem Twojego komputera w zombie...

Jest tam także stosowna recepta.

(Paul Ghost) #9

Przeczytałem, cóż, wydaje się ciekawy :wink:

Jednakże, nie mam żadnego procesu o nazwie svcnost.exe (całe szczęście).

Można jakoś sprawdzić, czy komputer (w tym przypadku mój) nie jest ,,zombie''-podobny?