Komputer widzi dysk, ale nie chce wczytać systemu!

Dysk jest wykrywany przez BIOS’a, ale system na nim nie chce wstać, próbowałem to samo z innym dyskiem i okazuje się, że pojawia się to samo. Nie mogę rozwoązać problemu?

Może napiszesz, co wyskakuje co sie dokładnie dzieje i kiedy sie to zaczeło?

Mozesz dokładniej opisac swoj problem ?? bo my z fusuów tu nie wrozymy [-X jakies konkrety i wtedy sie zobaczy co mozna z tym zrobic

Mam zainstalowany system na tym dysku już na innym kompie, bo jak chcę instalować na kompie który nie działa to nawet po ustawieniu w biosie, że ma czytać z płyty XP, nie idzie. Nie pokazuje się nawet moment, gdzie pisze, że dowolny klawisz spowoduje rozruch cd, tylko od razu na komputerze pozostaje czarny obraz, ale do biosu idzie wejść. Bios był resetowany już, ale to nie pomogło.

jesl;i wszystkie dyski sa dobrze podpiete a na to wyglada jesli mozesz ustawic w biosie botowanie z płyty to mamy duzy problem a mam jeszcze jedno pytanko do ciebie powiedz mi czy na tym dysku instalujac system cały proces przebiegł bez problemu?? wszystko wskazuje ze to moze byc wina płyty głównej. a i jeszcze jedno pytanko jak probujesz zainstalowac na kompie który jest popsuty to słychac jak płyta wiruje w napedzie czy nie ??

Przebiegło wszystko prawidłowo.

Jak komp liczy ramy to coś próbuje, ale później milczy!

byc moze ze masz problem z napedem jak bys mogł podpiac innny naped do tego kompa i wtedy sprobowac. A płyta nie jest zbyt mocno zarysowana ??

Napęd działa w innym kompie normalnie, a płyta jest świeżo nagrywana!

to moze cos z dyskiem spradzałes go na innym kompie pod wzgledem błedów i ?? moze cos z RMB masz nie tak

blazej2 [napisał]

Mam zainstalowany system na tym dysku już na innym kompie .

Sektor startowy został na kom. na którym był instalowany system .

Podepnij CD [DVD] na pierwszej taśmie IDE na master , dysk daj jako slave , ustaw start z CD i zainstaluj system

błzej jesli dysk jest widoczny w biosie to nie znaczy ze wszsytko jest z nim wporzadku moze miec jakies bad sektory które sa przyczyna ze nie mozesz odaplic na nim systemu dlatego postaraj sie go sprawdzic :slight_smile:

Ale słuchajcie, jeżeli komp by był sprawny do doszło by do momentu, że brakuje pliku NTDR, lucb podbnego a tu nic, inne dyski też podłączyłem i też nie działa.

w takim razie wskazuje to na płyte główna badz gniazdo tasmy moze cos znimi nie tak. Ale bardziej bym stawiał na płyte główna