Komputer widzi dysk lecz bez partycji

Chłopaki, mam problem.

Przed wyłożeniem dysku (160gb) komputer działał. Lecz gdy odpiołem dysk i poszedłem z nim do kolegi u którego nie dało się podłączyć przyszedłem do domu i zastał mnie ten sam problem co u kolegi. Mianowicie.

Po podpięciu dysku tak jak był wcześniej BIOS WIDZI dysk. Po załadowaniu XP i wejściu w Mój Komputer nie ma partycji! Gdy wchodzę w Everest komputer widzi dysk.

Gdy zmienie zworki (bo nie pamiętam jak była, w 2 lub 3 miejscu) BIOS widzi dysk lecz XP widzi tylko jedną partycję 30gb którą trzeba sformatować. Gdy wchodzę w Everest tak samo pokazuje dysk lecz tak jak by miał tylko 30gb. Nic nie rozumiem.

Próbowałem podłączać dysk w inne miejsca (dvd), zmieniać zworki i nadal to samo.

Co mam zrobić??

a spratycjonowałeś dysk?

pobierz program gparted:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738

utwórz partycje NTFS na nowym dysku i powinno być OK

tutaj masz pokazany sposób działania gparted:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=21

No tak, tylko że przed odpięciem miałem bodajże 4 partycje zapełnione w 70%.

Nie rozumiem?

To wtedy powrócą mi tamte partycje?

źle się wyraziłem :stuck_out_tongue:

sprawdź gpartedem czy są wszystkie partycje NTFS na dysku

czy nic z dyskiem nie kombinowałeś u kolegi? bo sam straciłem kiedy dane z dysku podłączając swój dysk (czasy 60 gigabajtowego seagate ) u znajomego - musiałem od nowa założyć partycje i przeinstalować system a wszystko przez jedno głupie kliknięcie…

jeśli Gparted zobaczy partycje a w systemie są niewidoczne to system się skopał…

Przed odłączeniem dysku od kompa wszystko chodziło. U kolegi podłączyłem dysk zamiast cd-rom i wtedy BIOS go nie widział więc wyłożyłem zaworke bo na dysku pisze: No jumper = DS (SLAVE) i wtedy tez nie widzial i później próbowałem włożyć gdzie indziej zaporke i tak nie zadziało.

W domu mam tą samo historie… pomóżcie… ;(

PS. Sprawdzałem dysk w linuxie LIVE CD a dokładnie w ubuntu i także pokazał mi cały czysty dysk bez partycji.

Jak teraz przyszedłem do domu to podpiołem dysk lecz zworke dałem w miejsce CAP LIMIT (tak pisze na HD) i teraz XP wykrywa jakąś partycje lecz chce ją formatować,a Everest także wykrywa dysk lecz tylko 30gb :frowning:

Zworka (nie zaworka ani zaporka :D)

A patrzyłeś w GPartedzie (jest wbudowany w LiveCD Ubuntu)??

Małe literówki.

A da sie jakoś inaczej sprawdzić nie używając GParted? :evil:

Temat jest juz nie aktualny. Oddzyskałem pliki dzięki programowi: GetDataBack.