Komputer widzi sieć jednak nie można korzysać z internetu

(Takienaankiety6) #1

Witam wszystkich,

mam problem taki jak w temacie. Mam nowego liveboxa były z nim problemy jednak panowie od technicznej pomocy przyjechali pozmieniali porty i wszystko dzialalo do wczoraj gdy avast wykrył rootkita i usunął go. Potem komputer chodził normalnie wyłaczyłem go i gdy po obiedzie włączyłem ponownie sieć była aktywna ale internetu nie można było przeglądać, jedynie na telefonie dzięki wi-fi właśnie tak piszę ten temat. Używam połączenia przez kabel ethernet karta to asus nx 1001 próbowałem odinstalować avasta jednak to nic nie dało więc przywróciłem system do momentu kiedy był zainstalowany. Wczesnie próbowałem przywrócić system jednak to także nic nie dało. Podczas próby naprawy sieci wyskakuje błąd z protokołem tcp/ip poza tym avast nie może włączyć osłony internetu jak i poczty. Nie mam pomysłu co mógłbym jeszcze zrobić dlatego zwracam się do was. Dodam ,że jestem totalnym laikiem więc będziecie musieli mi wszystko rozpisywać. Gdy sprawdzałem ip miałem. tylko kropki z przerwami. Nie wiem co mogę jeszcze dodać. Z góry dziękuje za pomoc

(Merliner) #2

OK,

odłącz od internetu ten komputer i zrobimy tak:

Ściągnij następujące programy,

XP TCP/IP Repair 2.1 (działa na wszystkich systemach), http://www.softpedia.com/dyn-postdownlo ... 20&t=4&i=1

Emsisof Antivirus, http://download11.emsisoft.com/EmsisoftEmergencyKit.zip

Farbar, http://www.bleepingcomputer.com/downloa ... e-scanner/

Na pendrive wypakuj na razie tylko ten emsisoft.

W zainfekowanym komputerze odinstaluj całkowicie avasta. Restart komputera.

Podłącz do niego pendrive z emsisoftem, wejdź tam i znajdź plik Emergency Kit Scanner, uruchom i włącz pełne skanowanie komputera.

Po przeskanowaniu i usunięciu wirusów zrestartuj komputer.

Następnie zainstaluj i uruchom program Xp tcp/repair i kliknij tam reset tcp, oraz repair winsock (dla pewności). Restart komputera.

Podłącz internet. Sprawdź czy działa, i uruchom program farbar, i zaznacz tam "Internet services" i kliknij scan. Po przeskanowaniu wyskoczy log, skopiuj go tutaj.

(roobal) #3

Możesz napisać co to za błąd związany z protokołem TCP/IP? Uruchom jeszcze wiersz poleceń i podaj mi wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

route print

tracert dobreprogramy.pl

ping -n 20 dobreprogramy.pl

netsh firewall show config

(Takienaankiety6) #4

Dobrze zacznijmy może więc od pierwszej odpowiedzi. Nie działa link do farbar, ale myślę, że poradzę Sobie ściągając z innego źródła.

Do kolegi w drugim poście.Błąd to " Nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP dla tego połączenia. Nie można kontynuować.". W przypadku ip pisze, że nie można ustalić a w innych przypadkach, że jest brak możliwości wydrukowania. Natomiast nie mogę tego wkleić gdyż pisze z innego komputera w zasadzie pożyczonego laptopa.

(Merliner) #5

link poprawiony

(Takienaankiety6) #6

Nie chcę spamować, ale mam pytanie. Chodzi mi o to jakiego antywirusa doradzacie w zamian za avasta. Bo oczywiście ma się rozumieć , że po przeskanowaniu okaże się pewnie, że wielu wirusów on tak naprawdę nie wykrył. Myślałem nad Comodo, ale mam pytanie odnośnie antywirusa, którym właśnie skanuje komputer i który podał kolega wyżej. Czy będzie on dobrą alternatywą względem avasta?

(Merliner) #7

Nie, on jest tymczasowo.

(Takienaankiety6) #8

@merliner

Nie zadziałało, ale przy logach fss zobaczyłem informacje dnscache service is nóg running podobnie z dhcp oraz local host ip returned error:local host ip blocked. Nie wiem na ile to pomoże. Może jakieś inne pomysly?

(Merliner) #9

Przeskanowałeś komputer? Wykrył jakieś wirusy?

Czyżby usługa Klient DHCP była wyłączona?

start -> uruchom -> services.msc, znajdź na liście tą usługę i sprawdź jaki ma typ uruchamiania, powinno być automatyczne.

Tymczasowo wyłącz wszystkie zapory.

Pomysłów jest cała masa tylko chodzi o to żeby dobrać odpowiedni lek dla odpowiedniej choroby.

(Takienaankiety6) #10

Klient ma typ uruchomienia automatyczny, a żadna nie jest włączona a co dziwne teraz komputer nie widzi sieci. Pisze, że kabel sieciowy net odłączony pomimo tego że przy karcie pali sie kontrolka.

(Merliner) #11

Może po prostu Połączenie sieciowe jest wyłączone? Prawoklik na to połączenie -> włącz

Jak nie pomaga, w menedżerze urządzeń odinstaluj tą kartę sieciową i ponownie zainstaluj. Przy odłączonym kablu ethernet.

Po instalacji, sprawdź jeszcze raz kabel ethernet czy dobrze siedzi po jednej stronie w ruterze, po drugiej w komputerze. Sprawdź internet.

(Takienaankiety6) #12

Ale to nie jest karta sieciowa zintegrowana z plytka tylko osobna dolozona i takie pytanie z mojej strony czy ona sie zainstaluje bez internetu? Nie dostalem zadnej plytki do nie wiec osobnych sterownikow do niej nie mam.

(Merliner) #13

Ściągnij przez internet, i skopiuj na pendrive sterowniki.

(Takienaankiety6) #14

Ok reinstalacja nie pomogła. Gdy sprawdzam w obsłudze wiecu nie ma wpisanego ip maski ani bramki poza tym ponownie pojawił sie problem podczas naprawy z protokołem tpc/ip. Jedyny pozytyw to to, że komputer znowu widzi sieć. Wiek, że to ciężka sprawa robić to po omacku jednak każda pomoc mi się przyda.

(Merliner) #15

Włóż płytę instalacyjną, ale niczego z niej nie uruchamiaj.

Poniższe polecenia wpisz osobno z każdej linii.

Poniższe polecenia sprawdzają wszystkie zmienione pliki systemowe i przywracają je wszystkie, tak jakby FABRYCZNE USTAWIENIA.

start -> uruchom -> cmd

sfc /purgecache

sfc /scannow

(Takienaankiety6) #16

Mam to zrobic przy włożonym kablu czy nie ma to znaczenia. Mam rozumiec, że to pomoże czy raczej pokaże co trzeba będzie robić dalej.

(Takienaankiety6) #17

U mnie wykonanie tych poleceń również nic mi nie dało. Poza tym coś stało mi się ze sterownikami od karty, ale myślę, że reinstal ich pomoże.

(Takienaankiety6) #18

Spytam zanim coś namieszam. Który z tych programów mam użyć najpierw i czy aby napewno używanie ich jest bezpieczne?

(Merliner) #19

.

(Takienaankiety6) #20

Mam win xp z sp3

@roobal

Tylko problem tkwi w tym, że posiadam jedynie komputer na którym występuje błąd i telefon z którego cały czas piszę dzięki wi-fi. Próbowałem wrzucić cokolwiek na wklej ale z poziomu telefonu nie mogę więc tego typów logu nie mam możliwości wkleić.