Komputer widzi sieć jednak nie można korzysać z internetu

Jak będziesz korzystał z komputera, na którym występuje problem, wklej wyniki, o które prosiłem. Jeśli jest podejrzenie o infekcję, przeniosę temat do działu bezpieczeństwo, gdzie otrzymasz fachową pomoc. Zapoznaj się w pierwszej kolejności z tym tematem :arrow: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html, abyś wiedział jak przygotować odpowiednia logi do sprawdzenia.

Przeniesiono z działu Sieci komputerowe.

Wydaje mi się, że czeka nas ciężka przeprawa której wynikiem okazać może się to, iż jedynie format nam pomoże. Mimo to mam nadzieję, że ktoś nam tu pomoże poza tym tak na marginesie nie wiem czy ktoś czytał mojego zedytowanego posta nie mogę wkleić żadnych logó gdyż nie mam 2 komputera a piszę z telefonu dzięki wi-fi. Próbowałem wkleić cos na stronę wklej.to jednak nie mam możliwości zrobienia tego z telefonu.

Miałem ten sam problem - najpierw zobacz czy masz plik tcpip.sys - jeśli nie to poniżej masz rozwiązanie

Przywróć brakujący sterownik tcpip.sys.

Link do pliku w tym temacie:

wirus-rookita-avast-brak-polaczenia-internetem-t512585.html

Później Fix.reg z tego tematu:

wirus-rookita-avast-brak-polaczenia-netem-t512652.html

Na koniec zrestartuj system.

Podejrzewam że ten co ma telefon nie ściągał podstawionego przeze antywirusa i stąd problemy.

Trzeba było napisać że nie wiesz jak przerzucić ten antywirus z telefonu do komputera.

Wrecz przeciwnie ściągnąłem antywirus i przeskanowałem komputer pokazał kilka zarażonych plików usunąłem je, ale to nic nie dało dzisiaj stwierdziłem, że zawioze komputer do informatyka i dopiero później zobaczyłem post @2up więc zanim cokolwiek mogę powiedzieć muszę czekać na info od znajomego informatyka. Nie chodzi o to, ża dawaliście złe rady tylko ja zwyczajnie nie mam tyle nerwów.

Dodane 11.12.2012 (Wt) 10:12

Przepraszam za double posta ale komputer wrócił i wygląda na to, że jest zrobiony . Mam pytanie jaki antywirus polecacie zamiast avasta chyba, że nie usuwa już on sterowników i mogę go spokojnie wgrać.