Komputer + wieża + głośniki - jak to połączyć wszystko razem

Witajcie. Ostatnio próbowałem u kolegi podłączyć wieże do komputera i napotkałem na problem. Ma on głośniki 2.1 na stałe podłączone do komputera. Z tylu jednak jest 6 wejść (głośniki są bodajże pod zielony jak pamiętam). Jak wyjmę głośniki a podepnę wieże, gra wieża - bez problemu. Jak zrobić tak by podłączyć i to i to oraz móc przestawiać pomiędzy wieżą, a głośnikami (lub nawet by grało jednocześnie, to przecież sprzęt można wyłączyć)? Dzięki z góry.

jeśli zrozumiałem dobrze twój opis to wystarczy to:

http://www.allegro.pl/item1019264651_t7 … nikow.html

A w sterownikach dźwiękówki nie ma opcji definiowania jaki sygnał leci na jakim wyjściu? Mój zintegrowany Realtek pozwalał na takie zabawy.

Przejrzyj ustawienia dźwięku w sterowniku (oprogramowaniu karty muzycznej) - chyba każdy sterownik ma taką opcję.

A jak nie znajdziesz w sterowniku to w ustawieniach dźwięku w windows to ustawisz.

No ale gdzie podłączyć jacka od wieży, jak w zielonym siedzi od głośników? Do mikrofonu czy innego wejścia? A te opcje sprawdzę :slight_smile:

Do jakiegokolwiek innego wyjścia i skonfigurować je. Skoro sterowniki pozwalają na ich edycję, to w tym momencie kolor nie ma żadnego znaczenia.

Zależy ile masz gniazd w karcie dźwiękowej, jeśli 4 lub więcej to podłącz do któregoś wolnego.

Ale jak masz zintegrowaną to z tyłu raczej będą tylko 3 i ewentualnie można wyprowadzić dodatkowe na przód lub tył obudowy (o ile jest to karta 5.1 lub 7.1)

_ Edit: _

Sorry, przeoczyłem że napisałeś że masz 6 wyjść.

Przecież wyraźnie napisał, że ma sześć wyjść z tyłu i to, że dźwiękówka jest zintegrowana ma się nijak do ich ilości.

No to podpiąłem do czarnego. W menadżerze karty widać że jest coś podpięte (biała poświata, jak przy głośnikach). Próbowałem ustawiać wszystko co jest, usuwać wyciszenie, robić najgłośniej i nic :-k Nie gra. Jakaś podpowiedź?

I w tym menadżerze nie ma jakiejś opcji prawokliku na tą poświatę i ustawienia jaki typ głośników został podłączony (przednie, tylne, boczne)? W ogóle co to za dźwiękówka?

Dzięki już poradziłem :slight_smile: