Komputer włącza mi się od nowa!


(Grzybek35) #1

Mam system Windows XP (home edition czy jakoś tak) i jak gram w GTA:SA to włącza mi się od nowa komputer! Zupełnie jak bym nacisnął reset! Jak nie gram w GTA to mi się nie wyłącza. Jak uruchomie od nowa komputer, to pokazuje że windows został uruchomiony po poważnym błędzie systemu. Proszę o pomoc.

P.S. Nie wiem czy przypadkiem ten temat nie powinien być w forze GRY, więc jak tam należy proszę go przenieść.


(mareksolak) #2

Wygląda to na brak jakiegoś sterownika , albo sprzęt nie domaga - opisz jakie są objawy przed restartem (czary ekran , zwiecha) czy coś popszedza restart?


(Grzybek35) #3

Cokolwiek robię w GTA zawsze to samo. Gram, a tu nagle... reset.


(mareksolak) #4

A nie ma przypadkiem "zrzuto pamięci fizycznej na dysk" a dopiero reset?


(Sebos99) #5

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, miałem już kiedyś taki problem. Może pomoże, choć wiele może być przyczyn.


(Kazio1987r) #6

Nic się przpadkiem nie przegrzewa?? Zasilacz jaki?? W innych wymagających aplikacjach tez tak się robi??


(Grzybek35) #7

Na pewno mi się nie przegrzwa. Mam linuksa i wszystko dobrze. Na każdym koncie (po graniu ok. 5 minut w gta) włancza mi się reset. W innych aplikacjach nic się nie dzieje chodźbym czekał godzinę.


(MariuszListecki) #8

Człowieku sprawdz chłodzenie karty i ram 512 to minimum inaczej karta dostaje po .............. A poza tym Gta ma spore wymagania


(Grzybek35) #9

ale wcale się nie zawiesza czy. Chodzi płynie (w gta). Nie przeciąża systemu.


(Homik1983) #10

Miałem identyczny problem z GTA:SA. Winne były sterowniki karty ATi Radeon. A dokładnie po jakimś czasie odzywał się VPU Recover. Jeśli masz Radeona to w Catalyst Control Center przy VPU Recover wyłącz opcję odpowiedzialną za informowanie użytkownika w przypadku gdy VPU Recover zresetuje kartę graficzną (są tam dostępne tylko 2 opcje więc na pewno poznasz która to). Teoretycznie opcja ta powinna włączać komunikat dla użytkownika jednak czasami przy GTA:SA restartowała komputer. Jeśli mimo to problem będzie się powtarzał, to proponuję zmienić sterowniki do karty graficznej na nowsze. Na wszelki wypadek możesz też odinstalować stare biblioteki DirectX i zainstalować najnowszą wersję 9.0c -> dostępna TUTAJ.


(Grzybek35) #11

Nie mam Radeona (naszczęście). Ale DirectX... Dzięx. Gdyby tu by się dało dawać + to byś miał pełno. :wink:


(De Niro) #12

włącz BSODa , start-> uruchom-> control sysdm.cpl,,3

Uruchamianie i odzyskiwanie-> Ustawienia-> odznacz Automatycznie uruchom ponownie