Komputer włącza się, ale na tym koniec. Nic nie można zrobi

Witam. Mam poważny problem. Włączam komputer, ale na ekranie nic się nie pojawia. Monitor przechodzi w stan zmniejszonego poboru energii, a zielona lampka Power [ta na obudowie komputera] zaczyna szybko migać. Komputer oczywiście wciąż “chodzi”. Nie wiem co mam robić, próbowałem m.in. odłączać zasilanie, ale na nic się to zdaje… Oczywiscie w BIOS nie mogę wejść, no bo nic się nie uruchamia. Co może być przyczyną? Co się dzieje? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Sprawdź też i podociskaj wszelkie kable zasilające, listwę zasilającą oraz dodatkowe zasilanie do p.głównej i k.graficznej

A czy przyczyną może być ta bateryjka na płycie glownej? Ta taka okrągła… Nie byla ani razu wymieniana, a komputer mam juz jakies 5-6 lat. Moze to jest przyczyną…?

Dodane 15.06.2011 (Śr) 15:45

Teraz zrobilem jeszcze lepiej. Przestawilem taki czerwony przełącznik z tylu zasilacza z 230V na 115V i dziwnie sie zaiskrzylo. Od tego czasu nie moge wcale uruchomić kompa… Cóż ja takiego narobiłem…?

Spaliłeś zasilacz…

Tego sie obawiałem. Ile powinien kosztować nowy zasilacz? Mam nadzieje, że nic więcej się nie spaliło… A co do mojego poprzedniego problemu… czy to moglo być spowodowane właśnie przez zasilacz? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Witam, zakupienie nowego zasilacza nie ma sensu - komputer i tak jest nie sprawny a przez to ze spaliles zasilacz moglo tez zostac cos takze spalone, radze podac budzet jaki masz na komputer, nawet za 1000 zl nieliczac monitora mozesz miec nowy, dobry sprzet nawet do grania w MMORPG w sensownych detalach.

Bateryjka może co najwyżej odpowiadać za niepoprawne wyświetlanie daty w BIOS-ie ale teraz masz wspaniałą i niepowtarzalną okazję ją wymienić. Podaj szczegółową specyfikację swojego sprzętu - oszacujemy co można teraz i w jaki sposób zmienić, dokupić. W 100% nowy zasilacz ale o jakiej mocy to ustalimy jak podasz parametry sprzętu jaki posiadasz…

Jak na razie możesz sprawdzić nagrywarkę, RAM oraz dysk u znajomego (czy odpali ten sprzęt na innym komputerze)… nargoriel - nie przesadzaj, wszystko z pewnością nie “padło”

Powiedzmy, że razem, na caly zestaw komputer + monitor, mogę wydać około 3000 zł. Chodziloby mi o taki komputer, w ktorym byłby naprawdę dobry procesor oraz karta graficzna. Co prawda nie lubię tego określenia, ale główne zastosowanie miałoby być do gier. Nie gram w jakieśtam zmyślne gry, raczej sportowe (typu FIFA, PES) i akcji (jak GTA, MAFIA). Ewentualnie można dorzucić do tego samochodówki (jak NFS), ale rzadziej. Nie ukrywam, że chcialbym kupić raz, a dobrze. Conajmniej na kilka dobrych lat. Wiem, ze to wszystko zmienia się z miesiąca na miesiąc, no ale skoro trzeba, to musze kupic raz, a dobrze. Tylko w moim przekonaniu jest to najgorszy okres do kupienia kompa, bo i Intel i AMD maja wydać w najbliższym czasie nowe układy…? A co z GeForce’ami? Nie znam się na tym zbyt dobrze. Chcialbym kupić cos z Allegro, ale tam dają ciagle te słabe GT450 itp… Co robic? Jak dobrze kupić? Pozdrawiam.

No to widzę że niezłe zakupy się szykują… :smiley: 2300 zł na kompa i 700 zł na matrycę (Pi x drzwi :smiley: )

Podaje specyfikacje mojego staruszka: płyta główna Gygabyte 7vt600-rz. Karta graficzna GF FX 5200. Procesor AMD Athlon XP 2500+. 1,5 GB RAM. Jesli jeszcze cos trzeba to podam, tylko powiedzcie co. @Alonewolf: dlaczego niezłe? Za malo kasy na, w miare dobry, sprzęt? Jeszcze mogę ewentualnie te 500 zł dołożyć.

Nie no…spoko, wystarczy. Jak opchniesz części ze “staruszka” to też coś dołożysz… :smiley:

Koledzy pomogą złożyć sensowny sprzęt, tyle tego że wszystko “do wyboru, do koloru”… od nadmiaru głowa boli.

No tak, to niespecjalny czas na zakupy, połowa sezonu zawsze obfituje w “przesilenie” producentów…ale kupić coś trzeba.

Jaki masz dysk ?? I dokładnie jaki RAM ??

Witam - radze przeczekac ten moment poniewaz AMD po wakacjach wypuszcza nowa generacje procesorow - moze byc zachwianie rynku, jezeli chcesz zaoszczedzic to polecam sie wstrzymac z zakupem

Dysk Maxtor 80GB. Ram 3 x 512 Goodram ddr. Tak właśnie myślałem, ze teraz jest najgorszy czas do zakupów… Ale cóż, skoro trzeba, to trzeba… Nic sie nie poradzi…

Dysk zostaw sobie na system i dokup jakiś szybki na dane, dobrze by było gdyby nowa płyta główna miała oba standardy ATA i SATA oraz obsługę procesorów AM2 I AM3 (na razie będziesz mógł włożyć stary procesor i poczekać co AMD wypuści po wakacjach). Chyba że postawisz na inną platformę (nie mylić z wyborami parlamentarnymi - również na jesieni :smiley: )

HAHA ale sie usmialem - wolny, stary dysk na ATA pod system? !!

Nie musisz się śmiać, skoro ma wykorzystać jeszcze ten dysk to lepiej na system jak na dane. Przecież to takie żenujące gdy dysk ATA musi pracować jako systemowy…co 20 sekund go zbawi ?? Owszem, zawsze to można dysk na śmietnik wyrzucić ale pytam się PO CO ?? Jeśli jest OK, bez błędów to lepszym rozwiązaniem jest zrobienie go jako systemowy - przynajmniej się dane nie “wysypią” jakby miał być jako D albo przenośny.

Bardzo nurtował mnie fakt, że komputer nagle przestał się normalnie uruchamiać, więc mimo wszystko postanowiłem to dociągnąć do końca :smiley: Kupilem nowy zasilacz Modecoma 400W oraz nowy kabel zasilający, bo ten najprawdopodobniej również się spalił. Odziwo komputer chodził jak złoto. Bylem zdziwiony, ale do czasu. Kiedy chcialem włączyć grę FIFA pojawił się blue screen. Kilka razy odpalałem kompa żeby sprawdzić co i jak, i za każdym razem wywalało mi blue screena, gdy tylko usiłowałem uruchomić czy to FIFA, czy też GTA. Zacząłem kombinować z kościami pamięci i chyba mogę powiedzieć, że doszedlem do źródła problemu, jednakże jestem pewien, iż możnaby było bezpośrednio ustalić co jest konkretną przyczyną. Otóż za każdym razem, gdy zamieniałem miejscami, zabierałem,

bądź dodawałem kości, dawało to inny skutek. Albo komputer uruchamiał się, ale nie dało się z niego korzystać (stary, znajomy problem); albo uruchamial się system, ale po kilkunastu sekundach wskaźnik myszy stawał w miejscu i komp zacinał się; albo system chodził poprawnie, ale po włączeniu gry wywalało blue screena; albo wszystko chodzilo normalnie łącznie z grami (ale to ze dwa, trzy razy na około 20 prób). Dla porównania dodam, że pracowałem również na Ubuntu i nie bylo zadnych, kompletnie żadnych problemów. Wszystko pracowało “cacy” :smiley: jak dla mnie to wina pamieci, ale jak to się ma do tego, że raz gry działają, a raz nie…? Może to Windows? A uścislajac sterowniki? Tylko tu znow nie zgadzałoby się to, że gry czasem działały… Nie wiem. Gdyby kości byly uszkodzone, to chyba wyglądałoby to troche inaczej co? Chciałbym jeszcze popracować na starej konfiguracji conajmniej do czasu, az wyjdą nowe procesory… :smiley: i dziękuję za wszelką pomoc juz udzieloną. To dla mnie ważne. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Sprawdź pamięci RAM (pojedynczo) programem Memtest86+

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html

Cóż, bardzo dziękuję za wszelką pomoc :slight_smile: Od pewnego czasu wszystko chodzi pięknie bez żadnego “ale” i mam nadzieję, że tak pozostanie :slight_smile:

Tych pamięci już nie testowałem, nie chciałem grzebać skoro wszystko nagle zaczęło chodzić poprawnie. Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma jeszcze przez jakiś czas.

Jeszcze raz dziękuję za całą pomoc, za poświęcony czas.

Pozdrawiam, miłego weekendu :slight_smile: