Komputer włącza się i po chwili wyłącza

(Marcin1025) #1

Posiadam komputer o następujących parametrach:

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

procesor Intel Core i3 4170

Pamięć RAM Goodram 2 x 4GB DDR3 1333 MHz

Zasilacz Aerocool Vp-450 W

dysk SSD Goodram

Komputer jak próbuję włączyć uruchamia na chwilę wentylator na procesorze i po chwili komputer się wyłącza.Na ekranie nic się nie wyświetla.

Sprawdzałem zasilacz i jest sprawny.

Sprawdzałem komputer uruchamiając na jednej pamięci RAM ale też to niczym poskutkowało.

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną tego problemu? 

(mlodzieniec) #2

Kondensatory. Zobacz, czy nie są spuchnięte.

(Marcin1025) #3

Płyta była kupiona jako nowa w sklepie dwa miesiące temu i nie ma spuchniętych kondensatorów.

(david0ff) #4

Moim zdaniem płyta główna do reklamacji. W ostatnim czasie w firmie posypało mi się kilka płyt od Gigabyte. Objawy dokładnie takie jak opisałeś. Możesz spróbować wyjąć RAM całkowicie i jeśli masz zamontowany głośnik przy MOBO to posłuchać czy jest komunikat dźwiękowy. Jeśli nie - reklamuj płytę.

(Marcin1025) #5

Co do wyjęcia pamięci wyjmowałem ale nie wiem czy jest dźwięk,gdyż nie mam tego głośnika.

Pamięć przemieniałem miejscami,uruchamiałem komputer tylko z jedną i też bez rezultatu.

Odłączenie zbędnych urządzeń czyli dysk i napęd też nic nie dało.

Więc już mi się kończą pomysły co robić i ostatecznie zanoszę jutro płytę do serwisu,niech naprawiają.

I tu mam takie pytanie czy mogę się domagać od razu wymiany na nową lub zwrot pieniędzy? 

(david0ff) #6

Możesz domagać się wymiany na nową śmiało. Sklep prześle wniosek do producenta itd. Powinno być pozytywnie.