Komputer włącza się za drugim razem

(Mateusz Rogolski2) #1

Juz kiedyś pisałem odnośnie tego tematu, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Problem ten ewoluował. Mianowicie:

Kiedy włączam komputer na sucho czyli listwę i komputer, karta chodzi na maks obrotów i nie wyświetla się obraz ( trwa to z 10 sekund) po czym komp sie wyłącza, i załącza się ponownie pracując na normalnych obrotach. Na mój gust to wina płyty głównej mam ją na chipsecie nforce7025/630a, miernikiem sprawdzałem napięcia na linii 3,3 5 i 12 V rozbieżność to 0,5%. komputer taki jak w stopce

(system) #2

Może pomogłaby aktualizacja BIOSu do wersji 0902. Firma pisze na swojej stronie, że niektóre płyty główne M4N68T-M LE V2 miały problemy z zasilaczami niektórych firm.

(Johny) #3

To wskazuje na zasilacz,przetestuj jeszcze pamięć ram i zobacz plyte główną,kondensatory na niej

(Mateusz Rogolski2) #4

Kondensiaki sprawdzałem w zasilaczu i na płycie głównej, nei są ani wybrzuszone ani wylane. A co do biosu to mam zainstalowany ten z 2011 roku z maja chyba, nom sprawdzałem mam wersję 0902.

(system) #5

podlacz inny zasilacz i sprawdz, jak masz taka mozliwosc

jak juz komp ci sie wlaczy to sprawdz wszystkie podzespoly kompa, przetestuj czy nie wywalaja bledow, np dysk

(Mateusz Rogolski2) #6

To się dzieje tylko gdy podłączam mojego HD6850, 2x6pin, bo na starym GF9600GT działa bez problemu.