Komputer wolno otwiera strony i programy

… sama widzisz, te części były juz w uzyciu w 2011 r.

Taka rada: na przyszłość uważaj co kupujesz, często sklepy sprzedają “nowe” komputery, czyli 10 letni złom w nowej obudowie. Możesz sparwdzić na www.passmark.com po wpisaniu np. modelu procesora wyskoczy informacja o premierze i wydajności. :wink:

1 polubienie

Tak. Pliki są z oprogramowania Kasperski Lab. Nie ruszam ich.

@alicja1956 Czy komputer działa choć trochę lepiej?

Ponieważ zostały wprowadzone zmiany od czasu ostatniego skanu, zrób proszę, nowy skan FRST i umieść pliki do wglądu.

Witam ponownie.
Tak-chyba trochę szybciej chodzi.A tu nowy FRST
Addition_28-01-2020 18.35.34.txt (26,4 KB)
FRST_28-01-2020 18.35.34.txt (22,3 KB)

Dziękuję.
Dobrze, że choć trochę :wink:

Nie przejmuj się tak bardzo komputerem.
Można zrobić niewielkie zmiany, aby go ulepszyć sprzętowo i programowo.

Programowo:
Twoja płyta główna: ASUSTeK Computer INC. P8H61-M LE/USB3
ma nieaktualny BIOS American Megatrends Inc. 0803 10/21/2011
Najnowszy to 4601 2014/05/22
Jeśli nie wiesz jak wykonać aktualizację BIOS, a czujesz się na siłach, aby zrobić to samodzielnie, to zapewne ktoś tutaj na Forum podpowie jak to zrobić poprawnie.

Możesz pokusić się o aktualizację systemu do Windows 10, gdyż zakończyło się wsparcie techniczne Windows 7

Przy 4GB Windows 10 będzie działał poprawnie, choć większa ilość RAM na pewno mu nie zaszkodzi :wink:

Sprzętowo:
Dokupienie kości RAM jeśli jest tylko jedna lub wymiana 2x2GB na 2x4GB

Jeszcze niewielki plik naprawczy:

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\INSTALKI
    fixlist.txt (973 bajty)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

W zaplanowanych zadaniach jest Overseer avasta.

Dziękuję :wink:

Poprawiłem. Muszę go do bazy dodać, żeby nie przegapić następnym razem

Oj,Panowie!Macie ze mną kłopot!Dziękuję za cierpliwość i za wszystkie rady.Z aktualizacją biosa na pewno nie poradziłabym sobie.W zakresie “komputerowym”,wiele się nauczyłam i nawet polubiłam.Radzę sobie zgodnie z moimi potrzebami ale bios to już wyższa szkoła jazdy!!!
O Windowsie 10 właściwie już myślę w związku z brakiem wsparcia do siódemki.Mądry Polak po szkodzie,bo ta siódemka była na moje specjalne życzenie.O dołożeniu RAM-u też pomyślę.
A to kolejny log ERST
Fixlog_28-01-2020 21.39.41.txt (3,6 KB)
Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli System odzyskał sprawność, choć trochę :wink: , zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:
Chętnie pomożemy

Pozdrawiam Serdecznie

Jeszcze raz wielkie dzięki!Pozdrawiam.

Biosu nie ruszaj. Moja rada . Wywal Glary Utilities. Jeśli nie masz jakiegokolwiek pojęcia o systemie to nie instaluj tzw. programów do optymalizacji systemu. Masz również program Odkurzacz, albo miałaś. Dodatkowo CClenear. Po co ci dwa. CC wystarczy.
P.S
Zanim zaczniesz myśleć o win 10 sprawdz czy na twój sprzęt są dostępne wszystkie firmowe sterowniki.

Ok.Dzięki za rady.Poszukam informacji o sterownikach.Wydaje mi się,że nie będzie z nimi problemów bo komputer miał mieć “dziesiątkę”- na moją prośbę wstawili “siódemkę”.