Komputer wolno się odpala


(Zelmona) #1

Witam Wszystkich,

mam problem jak w temacie. Nie jestem pewna czy jest to wina zaintalowanego oprogramowania, czy też może jakiegoś wirusa.

Ostatnio zmieniłam program antywirusowy na NOD32, bo jest to program o skoromnych wymaganiach sprzętowych, a zatem nieobciążający dla systemu (wcześniej używałam Norton Internet Security) i rzeczywiśnie odniosłam wrażenie że komputer przyspieszył, ale wciąż jest mu ciężko na starcie.

Po wielokrotnej "dogłębnej analizie" wykonanej przy pomocy NOD-a32, nic nie wykryłam.

W końcu zaistalowałam program Ad-Aware SE i ku mojemu zdziwieniu znalazł on aż 18 tzw. Tracking Cookie czego nie wykrył wcześniej NOD32.

Dlatego proszę o pomoc w sprawdzeniu loga hijackthis:

Czy jest tu coś podejrzanego, czy wszystko jest OK?


(adam9870) #2

Usuń wpis HJT.

Koniecznie poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=5989

http://cybertrash.netarteria.pl/cyber/i ... 378.0.html


(Zelmona) #3

adam9870 dzięki za odpowiedź na mój post.

Wpis usunęłam. Tematów do poczytania jest sporo i zajmie mi to trochę czasu zanim je wszystkie przestudiuję, zważyszy, że jestem zielona w tych tematach. :slight_smile:

Rozumiem jednak, że komputer jest wolny od złośliwych programów, a jedynie przeciążony nadmierną liczbą uruchamianych opcji.

Mniej więcej tego się właśnie chciałam dowiedzieć.

Serdeczne dzięki. Pozdrawiam!


(Kuz5) #4

Nie, loga miałeś czystego

Zobacz ile np. procesów TOSHIBA jest aktywnych, oraz jaki jest zawalony autostart, to głównie obciąża ci pamięć, ale w tematach podanych przez adam9870 masz wszystko ładnie opisane co i jak