Komputer wolno startuje po aktualce biosu i instalki os'a

Witam, moja konfiguracja to: Asus M2N-E, procek AMD Athlon 64 3000+ (włączone Cool‘n’Quiet™), Ati Radeon x600 pro. Po aktualizacji biosu z 0103 na 0701 przez narzędzie Asus Update, Win XP Prof nie chciał się uruchomić, stawał na pasku ładowania. Linux uruchamiał się bez problemu. Spróbowałem pozmieniać ustawienia w biosie, niestety to nie pomogło. Cofnąłem zmiany. Postanowiłem odzyskać dane z XP, po czym przystąpiłem do ponownej jego instalacji. Wszystko poszło gładko, poza trzema małymi mankamentami.

  1. W managerze urządzeń pozostało jedno nieznane urządzenie.

  2. Czasami w biosie wypisuje boot feilure.

  3. System po aktualizacji zabezpieczeń, wgraniu łatek z autopatcher’a i instalacji sterowników uruchamia się dość długo. Pasek ładowania przechodzi ok 13 razy. Przed formatem przechodził 6 razy.

Czy bios został poprawnie zaktualizowany, bo asus update nic nie wyświetlił, o niepomyślnej aktualizacji? Jeżeli nie to czy warto wgrać jeszcze nowszy 0802 czy lepiej zrobić downgrade? I czy to pomoże? A może macie inne rady? Czekam niecierpliwie na odpowiedź.

Spróbuj wrócić do wersji działającej biosu i zobacz.

I po co robiłeś aktualizację biosu.

Powód był taki, że monitor nie startował w biosie tylko przy bootloaderze oraz chciałem sprawdzić czy można w nowszej wersji biosu zwiększyć napięcie na pamięci ram powyżej 1,95 V, bo przymierzam się do kupna nowych.

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 10:39

Aha i czy jeżeli powrócę do poprzedniej wersji biosu to win znowu nie wystartuje? Tego bym nie chciał.

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 11:01

Mam chyba jakiegoś niewyobrażalnego pecha. Dyskietka, na której miałem starego biosa nie działa, ciągle pyta czy ją sformatować !!

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 12:12

Nieznane urządzenie udało mi się zainstalować, sterowniki znajdowały się na płycie dołączonej do płyty głównej. Teraz jakoś nawet po zrobieniu bootvisem szybciej się uruchamia. Tylko jeszcze nie wiem co z tym biosem zrobić. Muszę się zastanowić.

Może to głupie ale mi windows wariował po włączenie C’n"C :o

zaaktualizuj BIOS do najnowszej wersjii

Proc nie podkręcany?

Poprzednio, gdy miałem to włączone to winda chodziła normalnie, teraz po biosie i instalce os’a włączyłem odruchowo tą funkcję jak zawsze to robiłem wcześniej. Proc nie podkręcony. Biosu do 080x nie aktualizowałem bo w tym programie nie idzie go znaleźć a na stronie pisze że jest do M2N-E Delux.