Komputer wyje a później wyłącza się

Witam…mam maly problem,od jakiegos czasu muj komputer swiruje, gdy go wlacze rano wszystko jest okej , ale po jakims czasie wyje wyje coraz glosniej …a puzniej wylacza sie :frowning: :frowning: :frowning: czy da sie to jakos zmienic ???jaka moze byc tego przyczyna???

krisk89 jaki zasilacz?

Jaka konfiguracja komputera?

to znaczy???t co mam konkretnie podac???

Płyta główna, procesor, marka zasilacza, karta graficzna, ile i jakie napędy optyczne, ile i jakie dyski twarde, jakie jeszcze karty rozszerzeń (muzyczne, sieciowe etc)…

jak sprawdzic jaki mam zasilacz???

krisk89 użyj do tego Everest dostępny na vortalu.

Sprawdź także tempaeratury.

Otwórz klapę obudowy i na tabliczce znamionowej na zasilaczu będzie napisane jego marka i moc :wink:

O taka tabliczka na przykład:

:arrow: http://hardware.uni.cc/testy/016/350-xp … liczka.jpg

sprawdze przez everesta…/////nie moge jednak sciagnac obudowy bo mam na niej plomby

Firem i model zasialcza ;] może to jakiś Codenegen :stuck_out_tongue:

to oddaj komputer do serwisu jak masz na gwarancji

krisk89 Eveeresta możesz pobrać stąd:

:!: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=93&id=1183

a może to po prostu przegrzanie procesora.

komputer “wyje”? jak alarm?

rano chłodno, potem cieplej, kaloryferki włączone.

chłodzenie marne. uff gorąco

zobacz w Biosie -> jakieś menu zbliżone do “PC Health” i CPU temp.

pozdrawiam

no to tak :::Plyta glowna:ASRock P4i45E(4 PCI,1GAP,2 DDR DIMM,Audio,LAN) Procesor Intel Pentium 4, 2400 Mhz(18 *133)… karta graficzna RADEON 9200 (128 mb)…karta muzyczna Intel 82801DB ICH4-AC’97 Audio Controller [b-0] dyski twarde dysk calkowity 37,3 GB dysk C:10.0001MB dysk d:28192MB …pamiec fizyczna 256 Mb(PC3200 DDR SDRAM)…system Microsoft Windows XP Home editioin Temperatury Plyta glowna: 32 stopnie 90 F…Procesor 77 stopni 171 F…Aux 42 stopnie 109 F… dysk twardy Samsung 23 stopnie…wentylator Procesor 3534 RPM

Ale Blancik Procek 77 Stopni Ból Ból

A wentylator On wogóle chodzi czy stoi bo ja na swoim mam 5500 RPM

no chyba chodzi…ja sam nie wiem …

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 19:20

a może to po prostu przegrzanie procesora.

komputer “wyje”? jak alarm?

rano chłodno, potem cieplej, kaloryferki włączone.

chłodzenie marne. uff gorąco

zobacz w Biosie -> jakieś menu zbliżone do “PC Health” i CPU te

a da sie to jakos naprawic a to PC health to co to jest wohole…bo ja sie nie znam

:frowning:

no niedługo bedziesz mógł kotlety smażyć.

1/ wentyl procesora nie kręci,

2/ radiator zakurzony

3/ odsuń komputer od kaloryfera

pozdr.

no niedługo bedziesz mógł kotlety smażyć.

1/ wentyl procesora nie kręci,

2/ radiator zakurzony

3/ odsuń komputer od kaloryfera

do kaloryfera mam daleko…

Tam gdzie Kupiłeś kompa Oszczędzają albo na paście przewodzącej ciepło albo na wentylatorach Szkoda ze niemożesz zobaczyć czy masz radiator ta procku ew.Zakurzony w srodku

echhh…no ja wiem ten komputer jest kompletnym szajstwem ale jak zformatuje to bedzie lepiej chodzil dlaczego?? moze to przez programy albop cos :frowning:

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 19:25

czasem zmieniaja sie kolory… a mam jescze jedno pytanie, czasem jak otwieram jakas strone pisze mi czy chce debugowac …o co to chodzi??? to jakis wirus???

Format Kurzu w środku pomorze ale format twardego napewno nie

w srodku czyli?? co bys zaproponowal;???