Komputer wyłącza się po aktualizacji biosu k. graficznej


(Rudesigner) #1

Witam posiadam kartę graficzną której używałem przez około 6 miesięcy, jest to GIGABYTE Geforce 8600 GTS, od początku był z nią problem, tj. w grach podmieniały się tekstury a po jakiś czasie komputer zawieszał się. Dowiedziałem się że wystarczy tylko zaktualizować bios karty i wszystko śmiga, tak zrobiłem pocieszyłem się "naprawioną" kartą około godziny teraz komputer wyłącza się po chwili grania, czy jest jakiś sposób na to aby to naprawić? może chłodzenie? zasilacz? proszę pytać o wszystkie konfiguracje komputera jakich nie podałem niżej:

AMD Athlon 64 1,8 GHz

Zasilacz 350W jakiś zwykły

RAM GoodRam 1GB


(ADR1991) #2

Sprawdź temperaturę karty graficznej w spoczynku i podczas grania.


(Rudesigner) #3

72-74 podczas gry, jak odpocznie edytuję i napiszę ile w spoczynku

sięgnęło już nawet 77 stopni Celsjusza…


(K Oleszczuk) #4

77st dla tej karty to luzik


(Rudesigner) #5

no właśnie po kilku godzinach grania się nie wyłączył ani razu, przedtem wróciłem do starszego biosu i ponownie zaktualizowałem oraz zdjąłem boczne ścianki obudowy od kompa mam nadzieję że problem znowu nie wystąpi, teraz mam inny gdyż głośniki nie grają (mimo że pod ipodem śmigają), ponowna instalacja sterowników nie dała efektu…


(zeus66) #6

Ja dałem dodatkowy wentylator ,poprostu podpiołem na elektryczne sciski[plastikowe].Schłodziło mi o 10 stopni Celcjusza.


(Rudesigner) #7

no u mnie był taki ale wczoraj go zdemontowałem, jakoś przestałem wierzyć w jego działanie skoro się nagrzewa, podłącze dziś spowrotem na wszelki :wink: