Komputer wyłącza się po chwili

Witam mam taki problem… a mianowicie gdy próbuje włączyć komputer to odpala się na jakies 3-5 sekundy i wyłacza i tak w kółko…

Jaki posiadasz zasilacz (moc+marka) oraz konfigurację komputera?

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Podaj odczyt napięć. Najlepiej mierz je miernikiem, a jeśli nie Masz takowego to podaj z biosu. Jak da radę, oczywiście.

Komputer czysty nie ma kurzu?? :slight_smile:

Nie da rady z biosu ponieważ komputer działa dosłownie kilka sekund i gaśnie :confused:

Spróbuj zresetować Bios, a jak nie pomoże to pożycz inny zasilacz i na nim sprawdź sytuację.

Zrób reset biosu wg zaleceń cosika

bateryjka juz lezy obok :slight_smile:

ok chyba pomoglo ale… jak wlozylem baterie i wlaczylem komputer w biosie pojawilo sie ustawianie daty itp. ok zrobilem to a nastepnie wyskoczyl blad jak by dysk byl nie podpiety wiec wylaczylem komputer i przepialem tasme i teraz odpala sie doslownie na 0,5 sekundy, powtorze manewr z bateria …

Odłącz całkowicie dysk oraz napędy. Zobacz, czy komputer włączy się. Jak się uruchomi to podaj napięcia z Biosu. Jeżeli nie włączy się to zresetuj jeszcze raz Bios i wtedy sprawdź napięcia.

Czy możesz zmienić kable sygnałowe do dysku oraz napędu?

narazie mam baterie wyciagnieta juz 15 min wiec zrobic to teraz i ja wsadzic czy jak ?

nic nie pomoglo… komputer teraz odpala się na dosłownie 0,5 sekundy i moge tak zrobić tylko raz i musze wylaczyc i wlaczyc zasialnie w zasilaczu zeby znow sprobowac odpalic ale znow tylko 0,5 sekundy ;/

To nie ma sensu, więc nie ruszaj, bo uszkodzisz komputer. Pożycz inny zasilacz i na nim sprawdź.

odpiąłem na noc taśmy, ram, wyciągnałem baterie i działa :stuck_out_tongue: dzięki wszystkim za pomoc

jednak gdy chcialem wlaczyc muze zgasł i juz sie nie dalo wlaczyc dopiero ponowne wyciagniecie baterii pomoglo… ;/