Komputer wyłącza się po dłuższym czasie pracy

Od dwóch dni mam problem z moim komputerem otóż wyłącza się po dłuższej pracy (ok3h min. przeglądanie internetu , granie w gta sa praca w wordzie itp) > Pc wyłącza się tak jakby zostało odcięte zasilanie przy próbie włączenia przez następnie 10 minut komputer zaczyna się włączać lecz przed 1 sygnałem (piknięciem) z głośniczka wyłącza się potem można go normalnie uruchomić lecz po 3h jest znowu to samo. Ma ktoś pojęcie co to może być? Zasilacz? czy może poważniejsza usterka? Dodam ,że komputer wyczyściłem w środku po pierwszym takim wyłączeniu. Parametry mojego sprzętu

Windows Xp SP3

Płyta główna: Gigabyte GA-946-S3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Procesor : DualCore Intel Core 2 Duo E4400, 2 ghz (temperatura w spoczynku 52C , w stresie 73C)

Karta graficzna : NVIDIA GeForce 8600 GT (512 MB) ( temperatura w spoczynku 50C , po wymęczeniu programem Video Card Stability Test. 70C)

3 GB Ram

Zasilacz IBOX 400W

Możliwe że zasilacz, i-bum nie jest zbyt dobrą marką, temperatura procesora jak na spoczynek też dosyć wysoka. Spróbuj od kogoś pożyczyć normalny zasilacz i napisz czy coś się zmieniło.

Sprawa jest taka iż nie mam od kogo pożyczyć zasilacza nie da się go jakoś inaczej sprawdzić? Kurcze obawiam się ,że to może być płyta główna bo mój poprzedni komp miał takie same objawy i to było to.

Możliwie że zasilacz, lub że siada ci chłodzenie i się przegrzewa.