Komputer wyłącza się po uruchomieniu, np. gry

Witam.

Zmieniłem kartę graficzną z GeForce 5500 na 6600gt. Pojawił się problem: kiedy włączę jakąś grę to komputer sam się wyłącza, jakby odłączono mu zasilanie. Zmieniłem sterowniki, skanowałem w poszukiwaniu wirusów, defragmentowałem dyski. Temp:

prinyscreencpubl8.jpg

Nie wiem co z tym zrobić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Podaj odczyt z Everest Ultimate (w nim komputer->czujnik), gdyż on jest pewniejszy.

Sprawdź napięcia miernikiem, ewentualnie w biosie.

pobór prądu jest też większy -zasilacz chyba nie daje rady…

Podaj konfigurację,może zasilacz ci pada - nie daje rady dostarczyć mocy,podaj markę i moc zasilacza

Jaki masz obecnie zasilacz (marka i moc), podaj też pozostałe podzespoły komputera.

PS

Napięcie na na lini 5V jest za małe. Reszta teoretycznie jest ok.

ZASILACZ FEEL-350 ATX 350W

Miałeś podać odczyty z Everesta(temperatury+napięcia)i z BIOS’u dać same napięcia.

Feel, to nie dobrze, koniecznie wymień ten zasilacz (nawet, jak napięcia okażą się lepsze od tych ze speedfana).

Jeśli już mowa o nowym zasilaczu -> http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najlepsze-i-najgorsze-firmy-t13020.html.

Odczyt z czujnika:

czujniksj8.jpg

Temperatura w normie, co do napięć nie wiem, bo musisz jeszcze dać odczyt z biosu. Jednak już widać, że dobrze nie jest. Napięcie dla 3,3V jest na granicy normy, czyli 3.14V, a to nie jest pomiar pod obciążeniem. Jak włączyłbyś jakiś program obciążający, napięcie to by jeszcze spadło. To raczej wina zasilacza (na 99%).

Bios:

Vcore - OK

DD 25V - OK

+3.3V - OK

+12V - OK

Taki Masz odczyt?

Spróbuj pożyczyć od kogoś lepszy zasilacz do przetestowania stabilności komputera.

Tutaj Masz m.in. zestawienie norm napięć dla zasilacza.

Lista dobrych i złych zasilaczy

Moim zdaniem to raczej zasilacz, ponadto feele mają skłonność do niszczenia sprzętu, więc radziłbym go zmienić.

Dobrze. Bardzo dziękuję za poświecony czas. Zmienie zasilacz, zobaczę co będzie. Pozdrawiam

Wymień sobie na Modecome MC 350W - tylko tą wersję z MC kup. Bo jest ona stoooooo razy lepsza od Feel… Jak nie wierzysz to każdy to potwierdzi… tCena tego zasilaczu wynosi około 90 zł +/-

Na allegro za około 60zl: http://www.allegro.pl/item391032427_mod … nowy_.html

Wyczyść radiator , i wiatraki