Komputer wyłącza się po uruchomieniu, np. gry

(Wolekkuba) #1

Witam.

Zmieniłem kartę graficzną z GeForce 5500 na 6600gt. Pojawił się problem: kiedy włączę jakąś grę to komputer sam się wyłącza, jakby odłączono mu zasilanie. Zmieniłem sterowniki, skanowałem w poszukiwaniu wirusów, defragmentowałem dyski. Temp:

prinyscreencpubl8.jpg

Nie wiem co z tym zrobić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

(Cosik Ktosik) #2

Podaj odczyt z Everest Ultimate (w nim komputer->czujnik), gdyż on jest pewniejszy.

Sprawdź napięcia miernikiem, ewentualnie w biosie.

(Mlajtner) #3

pobór prądu jest też większy -zasilacz chyba nie daje rady...

(Johny) #4

Podaj konfigurację,może zasilacz ci pada - nie daje rady dostarczyć mocy,podaj markę i moc zasilacza

(D@widoS) #5

Jaki masz obecnie zasilacz (marka i moc), podaj też pozostałe podzespoły komputera.

PS

Napięcie na na lini 5V jest za małe. Reszta teoretycznie jest ok.

(Wolekkuba) #6

ZASILACZ FEEL-350 ATX 350W

(Lukaszk 89) #7

Miałeś podać odczyty z Everesta(temperatury+napięcia)i z BIOS'u dać same napięcia.

(Cosik Ktosik) #8

Feel, to nie dobrze, koniecznie wymień ten zasilacz (nawet, jak napięcia okażą się lepsze od tych ze speedfana).

(Lukaszk 89) #9

Jeśli już mowa o nowym zasilaczu -> http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najlepsze-i-najgorsze-firmy-t13020.html.

(Wolekkuba) #10

Odczyt z czujnika:

czujniksj8.jpg

(Cosik Ktosik) #11

Temperatura w normie, co do napięć nie wiem, bo musisz jeszcze dać odczyt z biosu. Jednak już widać, że dobrze nie jest. Napięcie dla 3,3V jest na granicy normy, czyli 3.14V, a to nie jest pomiar pod obciążeniem. Jak włączyłbyś jakiś program obciążający, napięcie to by jeszcze spadło. To raczej wina zasilacza (na 99%).

(Wolekkuba) #12

Bios:

Vcore - OK

DD 25V - OK

+3.3V - OK

+12V - OK

(Cosik Ktosik) #13

Taki Masz odczyt?

Spróbuj pożyczyć od kogoś lepszy zasilacz do przetestowania stabilności komputera.

Tutaj Masz m.in. zestawienie norm napięć dla zasilacza.

Lista dobrych i złych zasilaczy

Moim zdaniem to raczej zasilacz, ponadto feele mają skłonność do niszczenia sprzętu, więc radziłbym go zmienić.

(Wolekkuba) #14

Dobrze. Bardzo dziękuję za poświecony czas. Zmienie zasilacz, zobaczę co będzie. Pozdrawiam

(Poniaatowski) #15

Wymień sobie na Modecome MC 350W - tylko tą wersję z MC kup. Bo jest ona stoooooo razy lepsza od Feel... Jak nie wierzysz to każdy to potwierdzi... tCena tego zasilaczu wynosi około 90 zł +/-

(Cosik Ktosik) #16

Na allegro za około 60zl: http://www.allegro.pl/item391032427_mod ... nowy_.html

(Michalek210392) #17

Wyczyść radiator , i wiatraki