Komputer wyłącza sie podczas grania w gry


(system) #1

Od pewnego czasu (bo nie pamiętam od kiedy :stuck_out_tongue: ) mam problem z moim kompem :wink:

A mianowicie podczas grania w gry typu Fifa 08 , The Sims 2 etc. , lub dłuższych rozmowach na skype 8) po prostu się wyłacza

Pomóżcie w czym problem :?

Z góry dz :wink:


(Maciej654) #2

Podaj temperatury [Everest] i zasilacz [marka oraz moc].


(Lukaszk 89) #3

Link do pobrania Everesta: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.50.1330

Dadaj do odczytów jeszcze temperatury i napięcia z BIOSu.


(system) #4

AC 230 V

Napięcia z Biosu ;x gdzie to sprawdzić ?


(Maciej654) #5

Napięcia z biosu przekłamują lepiej podaj markę i moc zasilacza które są napisane na obudowie zasilacza lub jeżeli masz możliwość zmierz je miernikiem. Podaj jeszcze temperatury.


(Lukaszk 89) #6

Każdy ma w gniazdku 230V(volt), sprawdź ile W(Wat) pisze na zasilaczu i jaka firma?

Nie dałeś nadal odczytów temperatury i napięć.


(Kpc21) #7

Podczas włączania kompa wciskasz pewien klawisz, zazwyczaj jest to DEL ale czasem może być inny (powinien się pokazać komunikat "Press KLAWISZ to enter SETUP"). Pokaże się menu, gdzie szukasz opcji typu PC Health Status itp. Tam są podane temperatury (w stopniach) i/lub napięcia (w woltach - V, jednak na pewno nie znajdziesz tam takiej wartości jak 230V :slight_smile: ).

To jest napięcie na wejściu zasilacza i jest to standardowe napięcie w krajowej sieci zasilającej :slight_smile: Chodziło o napięcia na wyjściu które można odczytać z BIOS-u (powyżej napisałem jak) albo za pomocą miernika uniwersalnego - jeśli masz taki to go użyj, pomiar będzie dokładniejszy:

http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia- ... ws-40.html

Podaj też markę czyli firmę która wyprodukowała zasilacz i jego moc podawaną w watach (W), a nie w woltach (V). Dane te znajdziesz na etykiecie zasilacza po zdjęciu bocznej ścianki obudowy komputera (zazwyczaj lewej).


(Pawelbala2) #8

mam ten sam problewm po wlaczeniu niektorych gier :frowning: ekran robi sie czarny lampka na monitorze zolta i kom sei włącza od nowa :frowning: zrobiło mi się tak po formacie kompa :frowning: sciagnołem najnowsze sterowniki jak ktoś umie pomoc to pisać na gg 10302025 :frowning:

-- Dodane 06.05.2009 (Śr) 19:40 --

*najnowsze tylko do graficznej gta vice city chodzi a fify nie chadza ... stund gp tez nie chodzi dsj chodzi...carbon nie chodzi ...


(Lukaszk 89) #9

Podaj konfigurację kompa,napięcia z BIOSu(ewentualnie z Everesta Ultimate).Markę i moc zasilacza.Sprawdź czy na płycie głównej nie ma napuchniętych bądź wylanych kondensatorów.


(Rmk) #10

Macie typowe objawy padającego zasilacza. Ewentualnie przegrzewa wam się jakiś komponent kompa.


(koleś git) #11

mi też się nieraz tak dzieje, myślę że to przeciążenie ramów albo przegrzanie procesora, raz się wyłączył jak miałem uruchomionych kilka aplikacji pamięciożernych i się wyłączył