Komputer wyłącza się podczas grania

Od niedawna mam problem. Otóż po jakimś czasie grania (w np. NFS Carbon, 18 WoS Haulin, Metin 2), komputer sam się wyłącza. Ale np. gdy gram w GTA San Andreas, wszystko jest w porządku. Mój komputer spełnia wymagania wszystkich wymienionych gier, więc jakim prawem tak się dzieje? Ostatnio nie robiłem żadnych eksperymentów ani ze sprzętem, ani z oprogramowaniem. Pecet od nowości (półtora roku temu) nie był ulepszany, podkręcany itp. W tych sprawach jestem naprawdę łysy, więc proszę o pomoc.

Podam informacje, które mogą (chyba) być istotne w tej sprawie (jeżeli jakiegoś podzespołu nie zamieściłem, proszę powiedzieć).

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

Płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta grafiki: ATI Radeon HD 2400 Pro 512 MB

Pamięć operacyjna: Kingston DDR2 1GB (2 x 512)

Twardziel: Hitachi HDS721616PLA380 (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

System: Winda XP Profesional

Z góry dzięki!

A podaj zasilacz jeszcze.

A no właśnie z tym zasilaczem to jest kłopot. Nazwy nie znam, a nie mam czasu grzebać i rozkręcać skrzynke w jej poszukiwaniu.

Na moje oko to jednak nie jest zasilacz, gdyż komp wyłącza się tylko przy niektórych grach (przy głupim metinie tak, ale w call of duty 4 nie).

Może procesor na tych grach dostaję za dużej temperatury i dlatego komputer tak na to reaguje :slight_smile:

No być może, ale jak już mówiłem, nie mam zbytnio czasu na czyszczenie peceta, nakładanie pasty termoprzewodzącej itp. Więc jeżeli o to chodzi, to jakiś serwis się kłania :slight_smile:

a masz laptopa ? bo jak masz to kup sprężone powietrze . może to coś z kartą graficzną ? możliwe że karta graficzna jest zaśmiecona albo

zakurzona .

Dodane 22.03.2010 (Pn) 9:21

ale nie wiem czy to zadziała :!: gg:10111291

Dodane 22.03.2010 (Pn) 9:30

a jak masz normalny komputer to chyba karta graficzna jest zakurzona :slight_smile: