Komputer wyłącza się podczas grania

(Mar Sikorski) #1

Od niedawna mam problem. Otóż po jakimś czasie grania (w np. NFS Carbon, 18 WoS Haulin, Metin 2), komputer sam się wyłącza. Ale np. gdy gram w GTA San Andreas, wszystko jest w porządku. Mój komputer spełnia wymagania wszystkich wymienionych gier, więc jakim prawem tak się dzieje? Ostatnio nie robiłem żadnych eksperymentów ani ze sprzętem, ani z oprogramowaniem. Pecet od nowości (półtora roku temu) nie był ulepszany, podkręcany itp. W tych sprawach jestem naprawdę łysy, więc proszę o pomoc.

Podam informacje, które mogą (chyba) być istotne w tej sprawie (jeżeli jakiegoś podzespołu nie zamieściłem, proszę powiedzieć).

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

Płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta grafiki: ATI Radeon HD 2400 Pro 512 MB

Pamięć operacyjna: Kingston DDR2 1GB (2 x 512)

Twardziel: Hitachi HDS721616PLA380 (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)

System: Winda XP Profesional

Z góry dzięki!

(Erufenrito) #2

A podaj zasilacz jeszcze.

(Mar Sikorski) #3

A no właśnie z tym zasilaczem to jest kłopot. Nazwy nie znam, a nie mam czasu grzebać i rozkręcać skrzynke w jej poszukiwaniu.

Na moje oko to jednak nie jest zasilacz, gdyż komp wyłącza się tylko przy niektórych grach (przy głupim metinie tak, ale w call of duty 4 nie).

(Pawelo 1986) #4

Może procesor na tych grach dostaję za dużej temperatury i dlatego komputer tak na to reaguje :slight_smile:

(Mar Sikorski) #5

No być może, ale jak już mówiłem, nie mam zbytnio czasu na czyszczenie peceta, nakładanie pasty termoprzewodzącej itp. Więc jeżeli o to chodzi, to jakiś serwis się kłania :slight_smile:

(Dominges 08) #6

a masz laptopa ? bo jak masz to kup sprężone powietrze . może to coś z kartą graficzną ? możliwe że karta graficzna jest zaśmiecona albo

zakurzona .

-- Dodane 22.03.2010 (Pn) 9:21 --

ale nie wiem czy to zadziała :!: gg:10111291

-- Dodane 22.03.2010 (Pn) 9:30 --

a jak masz normalny komputer to chyba karta graficzna jest zakurzona :slight_smile: