Komputer wyłącza się przy uruchamianiu filmu

(Kasiakrolrp) #1

Komputer wyłącza się przy każdorazowej próbie uruchomienia filmu z Cd bądź bezpośrednio z kompa. Odinstalowywania i ponowne instalowanie programów do oglądania filmów nic nie pomogło, jak również skanowanie. Proszę o pomoc. kasia

(huber2t) #2

Usuń wszsytkie kodeki i zainstaluj tylko te

(Lukaszk 89) #3

A dzieje się tak tylko przy filmach, czy np. przy graniu w jakieś wymagające gry także?

(Olixxx94) #4

kasiakrolrp , nie pojawiają się żadne komunikaty błędu lub/i bluescreeny??

(Kasiakrolrp) #5

dzieje sie tak tylko i wyłącznie przy oglądaniu filmów, nie pojawiają się przy tym żadne komunikaty.

(Kasiakrolrp) #6

Zainstalowane kodeki nic nie pomogły, komp w dalszym ciągu resetuje się podczas pierwszych kilku sekund od uruchomienia filmu.

(Olixxx94) #7

Ja obstaję przy tym, że jednak masz jakiegoś bluescreena. Przed tym restartem nie pokazuje się przez chwilkę niebieski ekran z białym tekstem?? Zajrzyj na tą stronkę i daj raport z tego programu na forum.

(Kasiakrolrp) #8

Dziękuję za radę, ale zrobiłam wszystko tak jak podano na tej stronce i niestety w dalszym ciągu przy uruchamianiu filmu komp wyłącza się.

(Olixxx94) #9

chyba nie doczytałaś mojego posta. Raport wklej na stronę wklej.org lub wklejto.pl, a tutaj podaj linka.

(matusia :)) #10

Prawy Przycisk Myszy na Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Uruchamianie i odzyskieanie (ustawienia) >> W części "Awarie systemu" odchacz: "autonatycznie uruchom ponownie"

Teraz jak ci system wygeneruje błąd to się nie wyłączy. Może zobaczysz BSOD.

A tak nawiasem mówiąc sprawdź czy nie masz pliku w:

C:\Windows\minidump

Jeśli jest pusty wejdź w tą lokalizacje co wyżej i w części: "Zapisywanie ino o debugowaniu" zaznacz Mały zrzut (64KB). (Oczywiście jeśli nie jest ustawiony domyślnie.

Ponadto wejdź w Menadżera urządzeń i sprawdź czy nie ma jakiś znaków zapytania, wykrzykników czy czegoś.

(PPM na mój komp.>>Sprzęt>>men. urz.)

A i jeszcze jedno... od jakiego czasu masz ten problem, czy zmieniałaś coś na kompie co mogło to spowodować? Masz punkty przywracania systemu?

(Olixxx94) #11

Aby dostać się do właściwości systemu możesz jeszcze nacisnąć kombinację klawiszy "znaczek Windowsa"(po lewej stronie, między Ctrl a Alt)+Pause/Break. Potem szukasz zakładki Sprzęt i klik na przycisk Menedżer urządzeń. Dotyczy to systemu XP Home (Windows oczywiście).

(Onimusza666) #12

nie podałaś też jaki Masz sprzęt-ja stawiam na pamięć!(filmy zwykłe wideo-wmv.czy też dvx avi itp) :lol:

(Kasiakrolrp) #13

C:\Windows\minidump jest zawalony plikami, poza tym wszystko inne co napisałes było zrobione, a mianowicie cytuje:"Prawy Przycisk Myszy na Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Uruchamianie i odzyskieanie (ustawienia) >> W części "Awarie systemu" odchacz: "autonatycznie uruchom ponownie"

Teraz jak ci system wygeneruje błąd to się nie wyłączy. Może zobaczysz BSOD.

A tak nawiasem mówiąc sprawdź czy nie masz pliku w:

C:\Windows\minidump

Jeśli jest pusty wejdź w tą lokalizacje co wyżej i w części: "Zapisywanie ino o debugowaniu" zaznacz Mały zrzut (64KB). (Oczywiście jeśli nie jest ustawiony domyślnie.

Ponadto wejdź w Menadżera urządzeń i sprawdź czy nie ma jakiś znaków zapytania, wykrzykników czy czegoś.

(PPM na mój komp.>>Sprzęt>>men. urz.)" koniec cytatu. :slight_smile:

(huber2t) #14

Wybierz ten najnowszy tamjak pisze w instrukcji

(Olixxx94) #15

Jeszcze raz patrz tu :arrow:

http://forum.purepc.pl/temat/faq/8/debu ... try1167930

(matusia :)) #16

w Minidump kliknij prawym przyciskiem myszy (jeśli w nazwach nie masz dat) i wybierz opcje Rozmieść według>>Zmodyfikowany

i daj odczyt z tego ostatnieg pliczku.

Aby odczytać plik czytaj tu: http://forum.purepc.pl/temat/faq/8/debu ... try1167930

(Tak jak Olcia napisała)

(Kasiakrolrp) #17

Oddalam kompa do serwisu, całkiem się rozsypał.Dziękuje za pomoc. :))