Komputer wyłącza się przy uruchamianiu filmu

Komputer wyłącza się przy każdorazowej próbie uruchomienia filmu z Cd bądź bezpośrednio z kompa. Odinstalowywania i ponowne instalowanie programów do oglądania filmów nic nie pomogło, jak również skanowanie. Proszę o pomoc. kasia

Usuń wszsytkie kodeki i zainstaluj tylko te

A dzieje się tak tylko przy filmach, czy np. przy graniu w jakieś wymagające gry także?

kasiakrolrp , nie pojawiają się żadne komunikaty błędu lub/i bluescreeny??

dzieje sie tak tylko i wyłącznie przy oglądaniu filmów, nie pojawiają się przy tym żadne komunikaty.

Zainstalowane kodeki nic nie pomogły, komp w dalszym ciągu resetuje się podczas pierwszych kilku sekund od uruchomienia filmu.

Ja obstaję przy tym, że jednak masz jakiegoś bluescreena. Przed tym restartem nie pokazuje się przez chwilkę niebieski ekran z białym tekstem?? Zajrzyj na tą stronkę i daj raport z tego programu na forum.

Dziękuję za radę, ale zrobiłam wszystko tak jak podano na tej stronce i niestety w dalszym ciągu przy uruchamianiu filmu komp wyłącza się.

chyba nie doczytałaś mojego posta. Raport wklej na stronę wklej.org lub wklejto.pl, a tutaj podaj linka.

Prawy Przycisk Myszy na Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Uruchamianie i odzyskieanie (ustawienia) >> W części “Awarie systemu” odchacz: “autonatycznie uruchom ponownie”

Teraz jak ci system wygeneruje błąd to się nie wyłączy. Może zobaczysz BSOD.

A tak nawiasem mówiąc sprawdź czy nie masz pliku w:

C:\Windows\minidump

Jeśli jest pusty wejdź w tą lokalizacje co wyżej i w części: “Zapisywanie ino o debugowaniu” zaznacz Mały zrzut (64KB). (Oczywiście jeśli nie jest ustawiony domyślnie.

Ponadto wejdź w Menadżera urządzeń i sprawdź czy nie ma jakiś znaków zapytania, wykrzykników czy czegoś.

(PPM na mój komp.>>Sprzęt>>men. urz.)

A i jeszcze jedno… od jakiego czasu masz ten problem, czy zmieniałaś coś na kompie co mogło to spowodować? Masz punkty przywracania systemu?

Aby dostać się do właściwości systemu możesz jeszcze nacisnąć kombinację klawiszy “znaczek Windowsa”(po lewej stronie, między Ctrl a Alt)+Pause/Break. Potem szukasz zakładki Sprzęt i klik na przycisk Menedżer urządzeń. Dotyczy to systemu XP Home (Windows oczywiście).

nie podałaś też jaki Masz sprzęt-ja stawiam na pamięć!(filmy zwykłe wideo-wmv.czy też dvx avi itp) :lol:

C:\Windows\minidump jest zawalony plikami, poza tym wszystko inne co napisałes było zrobione, a mianowicie cytuje:"Prawy Przycisk Myszy na Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Uruchamianie i odzyskieanie (ustawienia) >> W części “Awarie systemu” odchacz: “autonatycznie uruchom ponownie”

Teraz jak ci system wygeneruje błąd to się nie wyłączy. Może zobaczysz BSOD.

A tak nawiasem mówiąc sprawdź czy nie masz pliku w:

C:\Windows\minidump

Jeśli jest pusty wejdź w tą lokalizacje co wyżej i w części: “Zapisywanie ino o debugowaniu” zaznacz Mały zrzut (64KB). (Oczywiście jeśli nie jest ustawiony domyślnie.

Ponadto wejdź w Menadżera urządzeń i sprawdź czy nie ma jakiś znaków zapytania, wykrzykników czy czegoś.

(PPM na mój komp.>>Sprzęt>>men. urz.)" koniec cytatu. :slight_smile:

Wybierz ten najnowszy tamjak pisze w instrukcji

Jeszcze raz patrz tu :arrow:

http://forum.purepc.pl/temat/faq/8/debu … try1167930

w Minidump kliknij prawym przyciskiem myszy (jeśli w nazwach nie masz dat) i wybierz opcje Rozmieść według>>Zmodyfikowany

i daj odczyt z tego ostatnieg pliczku.

Aby odczytać plik czytaj tu: http://forum.purepc.pl/temat/faq/8/debu … try1167930

(Tak jak Olcia napisała)

Oddalam kompa do serwisu, całkiem się rozsypał.Dziękuje za pomoc. :))