Komputer wyłącza się, resetuje i wywala BSODY


(system) #1

Potrzebuje pomocy... Wygląda to tak: raz na jakiś czas resetuje mi się samoczynnie BIOS. Komputer kilka razy dziennie albo zacina się (np. w czasie grania w AC2), albo wywala BSODy z przeróżnymi błędami (od błędu bodajże sata.sys, aż po IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL).

W dzienniku błędów w zakładce system mam dużo ostrzeżeń typu disk: Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D. Sprawdzałem zarówno dysk D jak i dysk C za pomocą chkdsku. Żadnych błędów. Test na błędy w HDTune jest bezbłędny. Pokazałbym wam screena, ale po godzinnym teście komputer zawiesił się po włączeniu painta ;]

Sprzęt:

Athlon x2 3800 (taktowanie zmienione na 2,3 GHz), GeForce 7600 GS, 1,5 GB RAMU DDR (kości o różnych taktowaniach, w BIOSIE ustawiłem któryśtam współczynnik ramu na 2 / 1.5), zasilacz Logic 350W.

Temperatury z EVERESTA:

Procesor: 44*C

Grafika: 55*C

Dysk: 40*C

Jakie testy zrobić i jak mogę rozwiązać problem?


(Jacop96) #2

Nie jestem pewien, ale miałem podobne objawy przy nie odpowienich ustawieniach OC w BIOS'ie... cofnij ustawienia procka itd. aby były jak wcześniej i zobacz jak będzie się zachowywał komputer.


(I.R.A.) #3

może zasilacz nie wyrabia. Zrób test stabilności napięć programem OCCT.

Edit:

teraz doczytałem... [-X

Przywróć ustawienia fabryczne biosu i poczytaj trochę na temat OC (w szczególności pamięci RAM >> http://www.google.pl/search?q=timingi+r ... =firefox-a)


(system) #4

Z tym, że komputer działał na takich ustawieniach przez dwa miechy dobre :wink: I nic nie było.


(Mmiszczuk) #5

Może być to zasilacz (pada), karta graficzna też ma ostatnie dni, albo winne są sterowniki.


(system) #6

Przywróciłem ustawienia do standardowych, zarówno dla RAMU jak i procka. Wynik? Po 5 minutach gry w ACII komputer się zawiesił.

Poniżej wklejam kilka minidumpów otwartych WinDbg:

http://wklej.to/pRUR

http://wklej.to/UOWA

http://wklej.to/XhtI

http://wklej.to/Dlff

EDIT: Sekunde temu miałem incydent ;] Otwarte miałem raptem dwie strony i Everesta. Komputer zawiesił się, a głośniczek systemowy zaczął wydawać jeden, długi, nieprzerwany sygnał. Zaraz po restarcie sprawdziłem tempreturę proca w BIOSie - 43*C. ; |