Komputer wyłącza się sam (nie jest to restart)

Dane mojego PC są w podpisie. Co może być tego przyczyną :?: Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuje. Wiem na pewno, że nie jest to wina wirusów, rootkitów, etc. - dałem logi w odpowiednim dziale i fachowcy stwierdzili, że wszystko jest w porządku. Opis: PC czasem działa parę dni dobrze, ale sytuacja ulega zmianie, gdy odpalę jakąkolwiek grę (Diablo 2 LOD, etc.), wtedy po jakimś czasie (jest to różny czas) komp się po prostu wyłącza. Aby uruchomić go ponownie muszę odczekać parę minut (ok. 5). Sytuacja ta ma też miejsce gdy nie włączam żadnej gry, choć jest to rzadkie zjawisko, które jednak również się zdarzy.

Sprawdź kompa na innym zasilaczu

przeczyść chłodzenie na karcie i procku

witam, miałem kiedys dokładnie to samo wszystko grało do pewnego czasu poźniej co chwile reset albo wyłączanie się kompa, nic nie pomagało aż wymieniłem ram i po kłopocie, pozdro

Ewidentnie coś się przegrzewa - procek, grafa, zasiłka lub płyta. Nie zaszkodzi oprócz czyszczonka dołożyć wentyl wylotowy do budy. Sprawdź temperatury podzespołów peceta jakimś programem np. Everest lub MBM. Popatrz również na napięcia.:mrgreen:

he, miałem to na starym kompie, i powiem szczerze nic nie pomogło :slight_smile: naprawiło się samo. Ale rady nie zaszkodzą więc tak: odłącz taśme(kabel) od stacji dyskietek (często blokuje OpenGL) Zaktualizuje stery do karty dźwiękowej oczywiście poprawne stery, bo mogłeś zainstalować nie poprawne przypadkowo i to może być przyczyną, to prawie zawsze pomaga na wyłączenia się kompa w grach.

Dźwiękówke też można sprawdzić, ale wydaje mi się mniej prawdopodobne.:mrgreen:

Sorry, ale jestem laikiem w tych sprawach; jak mam to zrobić :?: :frowning:

O to dane z programu EVEREST

--------[EVEREST Home Edition (c) 2003-2005 Lavalys, Inc.]------------------------------------------------------------


    Wersja EVEREST v2.20.405/pl

    Strona domowa http://www.lavalys.com/

    Typ raportu Kreator raportów

    Komputer N-3XWEV21LMBAD6

    Generator raportu c

    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

    Data 2007-10-02

    Czas 22:43



--------[Czujnik]-----------------------------------------------------------------------------------------------------


    Właściwości czujnika:

      Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)

      Nazwa płyty głównej Abit NF7 Series


    Temperatury:

      Płyta główna 42 °C (108 °F)

      Procesor 55 °C (131 °F)

      Seagate ST380013AS 51 °C (124 °F)


    Wentylatory:

      Procesor 3214 RPM


    Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 1.55 V

      +3.3 V 3.25 V

      +5 V 5.05 V

      +12 V 11.98 V

      -12 V -11.95 V

      -5 V -5.15 V

      +5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

      3.3V Dual 3.58 V

      DIMM 2.61 V

      Debug Info F 69 FF FF

      Debug Info T 42 55 208

      Debug Info V 61 A3 CB BC C5 24 33 (03)

te temperatury są w spoczynku?

normalnie ściągasz boczną ściankę i przed tobą praktycznie na środku będzie wentylator pod nim jest radiator i ten metal(radiator) wyczyść z kurzu tak samo zrób na karcie graficznej oczywiście wyłącz kompa z sieci itp.

może nie działa chłodzenie a na płycie jest zabiezpieczenie przed spaleniem

Odpowiem tak: temp. są takie jak widać w chwili pisana tamtego postu, żadna gra nie była włączona. Czy są złe :?:

trochę wysokie

Jakie powinny być te temperatury i jak mam zmniejszyć je u siebie :?: Dziękuje za dotychczasową pomoc. Pozdrawiam.

Edit: Domyślam sie, że powodem wyłączania się komputera jest wysoka temp. procesora, program Everest tuż po wyłączeniu gry pokazał mi, że temp. procesora wynosiła 75 stopni Celsjusza. Co może być powodem tego, że temp. jest tak wysoka i jak ją zmniejszyć :?: Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuje.

Cooler źle dociska / mały przepływ powietrza etc

Przeczyść obudowe, wiatraki i nałóż nową paste termoprzewodzącą ( Cenamique / Arctic Sliver 5 ) ~15zł

Jestem laikiem. :frowning: Gdzie szukać tego Coolera :?: Mam tylko jeden wiatrak, czy mam go rozkręcić i przeczyścić :?: Gdzie nałożyć nowa pastę termo-przewodzącą :?: Dziękuje za dotychczasową pomoc. Pozdrawiam.