Komputer wyłącza się tuż po starcie!

Witam,

Mam wyjątkowo irytujący problem - komputer tuż po włączeniu pochodzi 2-3 sekundy i wyłącza się. Dopiero za którymś razem ładuje się system i o dziwo wszystko działa już dalej poprawnie. Dodatkowo za każdym razem kiedy wyłączam zasilanie system resetuje zegar(sprawdzałem bateryjkę - dalej to samo).

Komputer uruchamia się sam jak tylko włączę zasilanie z tyłu na zasilaczu. Ostatnio jest coraz gorzej i co raz trudniej go odpalić.

Dwa tygodnie temu zmieniłem płytę główną(stara się spaliła) na asus p5ql pro i wymieniłem zasilacz z żenującego modecom feel 3 na OCZ ZS 650. Mimo zmiany płyty nadal mam ten sam problem - komputer gaśnie tuż po starcie.

Sprawdziłem ram montując inne pożyczone od kolegi, grafikę i dysk - wszystko działa, kondensatory w porządku.

Zostaje mi tylko procesor, a nie mam jak go sprawdzić dlatego mam nadzieję, że to coś innego bo 2-3 stówki na nowego C2D piechotą nie chodzą :confused:

Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam.

Miałem pare lat temu ten sam problem. Problem okazała się karta graficzna, która robiła gdzieś zwarcie.

Wymieniłem na inną i po problemie.

U ciebie to nie musi być grafika, równie dobrze inna karta lub nawet w skrajnych przypadkach urządzenie USB, które w BIOSie ma “pozwolone” wzbudzać komputer.

w moim przypadku zwierała obudowa Moja rada "zdemontuj wszystko z budy i montuj na stole " wykluczysz wtedy obudowę,

Sprawdz zasilacz - to sprawa wylaczania sie kompa. A problem z wlaczaniem sie kompa po przelaczeniu przelacznika na zasilaczu - sprawdz w biosie czy nie masz wlaczonej funkcji odpowiedzialnej za to, czyli kiedy powroci prad to wlacz komputer.