Komputer wyłącza sie tuż po uruchomieniu

Witam! Mam oto problem taki jak w temacie, nie będę się rozpisywał tylko od razu wstawię filmik który nakręciłem (przepraszam za syf w komputerze) , dyski odpinałem inne wstawiałem - to samo, zasilacz, gdy inny dawałem działo się znów to samo, jak dla mnie to albo płyta główna albo procesor, bo wszystko inne wykluczyłem jakby. Prosiłbym o pomoc co jeszcze mogę zrobić, zaczęło się od tego, że trzy dni temu włączyłem komputer zastartował do windowsa i koniec jest cały czas jak na filmiku, rosiłbym o pomoc, bo ja już siły nie mam. Tematy inne przeglądałem, nic nie wywnioskowałem, mam nadzieję, że ktoś tutaj poda jakieś ciekawe sugestie. Z góry dziękuję, za pomoc, jeżeli coś potrzebne( np. specyfikacja sprzętowa proszę pisać) . Tutaj film: http://w832.wrzuta.pl/film/68E5JXzUVGC/filmik PS. Jak widać na filmiku, gdy komputer się wyłączy na klawiaturze nadal świeci się num lock, nie mam pojęcia o co chodzi…

Zakładam, że wszystkie przewody są podłączone prawidłowo do płyty głównej.

Odłącz komputer całkowicie od zasilania (również od 230V) i wykonaj to: resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

Może być pierwszy lub drugi sposób, albo oba. Pozostałe pomiń.

Potem włączenie komputera i start z zatrzymaniem na BIOSie (nie pozwól na uruchomienie się systemu!). W BIOSie (bodaj główne okno) przejdź do pozycji (ważne!) " Load Optymized (Optimal) Defaults", wybierz Enter, potwierdź zmiany (Save&Exit) i zrestartuj komputer, tym razem aż do uruchomienia systemu.

Zrobiłem wszystko i nadal nic.

Jeśli to jest Windows XP, spróbowałbym jeszcze przeprowadzić naprawę systemu w trybie “R”, czyli z płyty instalacyjnej (bez utraty danych). Jeśli w jej trakcie komputer niespodziewanie się zrestartuje, to nie mam pomysłu, poza próbą reinstalacji systemu. Dopiero w wypadku nieudanej reinstalacji podejrzewałbym sprzęt. Czasem bywa, że to jakieś głupstwo typu uszkodzony napęd itp. Niekoniecznie zaraz procesor, czy płyta główna.

obstawiałbym płytę główną lub zasilacz, jedno na pewno musisz wykluczyć, łatwiej będzie podmieniając zasilacz,

a jak temperatury ? organoleptycznie ? radiator na procu ? chipset ?

Ja tak miałem przy przepalonych zaraz nie wiem czy coś nie przekręce ale to się Kondensator nazywa ? nie wiem nie pamiętam 20zł i po sprawie

Jakiej mocy masz aktualnie zasilacz ? Spróbuj uruchomić komputer na MOCNIEJSZYM zasilaczu.

na filmie widać, że nie jest to jakiś no-namowy szrot, wtyczki maja ładne wykończenie, kable oplot siatkowy…

yamalas podaj jakie masz tam “bebechy” a w szczególności zasilacz, wyglądać ładnie może, ale co ma w środku nie wiadomo…

Zasilacz- Be quiet! BQT S6-SYS-UA-450W , mocniejszego nie znajdę, bo to jest bardzo dobry sprzęt aż za dobry na moje części ;p (30A na 12 V)

Płyta głowna: MSI K9NGM4

Karta graficzna: Zintegrowana nvidia 7050V (bo ati hd 2900pro poszła z dymem ;p)

Procesor: AMD semphron 1150 2.0 GHz

Pamięć : 1 Gb od kingstona, niby tak, ale w evereście pisało mi zawsze ok. 750 :frowning:

TEMPERATURY : Organoleptycznie w porządku ok. 30 stopni stawiam na procku ;p

PŁYTA XP: Nie da się nic, bo się komputer wyłącza :frowning:

KONDENSATORY: Wyglądają w porządku

WAŻNE: Dla mnie to raczej płyta główna, gdyż to na niej spaliła się karta bez powodu, przestało działać wejście do zintegrowanego ethernet no i teraz to , więc nie wiem… Pomysły???

Wcześniej nie pisałeś o tych zdarzeniach, czyli w sumie nie ma co debatować, tylko kupować nowe klamoty.

To od razu, co polecicie, tanio i dobrze, żeby była chociaż ta podstawka na socket AM2+ lub lepiej, wiecie, żeby był dobry sprzęt ważne pci-e 16. No ogólnie aby dobra była, bo ja to 0 z płyt jestem ;p

Podstawa, to procesor. Intel czy AMD? No i jaki (2x,3x,4x)? Chociaż mniej więcej. Kwota?

Tu są przykładowe nówki: http://www.tryton.com.pl/cennik_towary_ … &listdir=0

Reszta zależy od procesora. Pewnie spece od Allegro Ci pomogą.

Na razie przy tym zostanę, ale raczej później po wakacjach jak zarobię kupię hmm 2x tak sądze lub nawet 3x (jeszcze nie wiem, ale może lepiej na coś lepszego się ubezpieczyć…), no i oczywiście AMD zawsze miałem większe zaufanie, chyba, że bardziej polecicie mi intela… Kwota , no najlepiej jak najmniejsza, do 100 zł coś kupie ?? Jak nie może być i do 150 zł.