Komputer wyłącza się w czasie grania

(system) #1

Witam! Mój problem polega na tym że w czasie grania po pewnym czasie wyłącza mi się komputer . Gdy grę uruchamiam pierwszy raz ,mogę pograć dłużej ale po tym jak sie wyłączy ,gdy wlączę i zaczynam grać ,czas gry się skraca ( może się za bardzo przegrzewa ?) .Podaję parametry mojego sprzętu :

Właściwości procesora:

Producent AMD

Wersja AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+

Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 3200 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 2200 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 1.3 V

Stan Włączone

Typ gniazda do rozbudowy ZIF

Oznaczenie gniazda Socket M2

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M56S-S3

Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio CPU/7

Rzeczywista częstotliwość taktowania 316 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 631 MHz

Przepustowość 10103 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej:

Liczba gniazd procesora 1 Socket AM2

Liczba gniazd rozszerzeń 4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16

Liczba gniazd pamięci 4 DDR2 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 210 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej nForce560

Pamięć fizyczna:

W sumie 4094 MB

Szybkość pamięci DDR2-667 (333 MHz)

Właściwości karty wideo:

Opis urządzenia ASUS, NVIDIA GeForce 9500 GT

Rozmiar pamięci 1024 MB

Nie wiem czy to wystarczy ? Wczesniej miałem grafikę galaxy 8600 gt i zadnych problemów ala wyłączanie się w czasie gier komputera nie miałem.

Podpowiedźcie czy to może być wina procesora ( nie wyrabia do grafiki )czy grafika jest gorsz od tej poprzedniej ?

(sla17) #2

Karta lepsza od poprzedniej, podaj temperatury w stanie spoczynku oraz w stresie :slight_smile:

(system) #3

Sorry za banalne pytanie ... ale jakim programem to zmierzyć i jak sprawdzić ,, w stresie '' ?

(Szotek5) #4

Zainstaluj HWMonitor. Włącz ten program następnie grę, pograj chwilę wyjdź z gry (lub ALT+TAB) i zrób screena tego programu :slight_smile:

(system) #5

zainstalowalem EVEREST v4.20.1170 i tam pokazalo mi temp. procesora : rdzeń 1- 25 stopni ,rdzen 2-30 stopni, procesor -30 st,plyta -35 st a w stresie pewnie podskocza

-- Dodane 21.06.2011 (Wt) 21:15 --

fotki z testu prog.HWMonitor:

temp.w spocz.

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... zynku.jpg/

temp. w stresie

http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... resie.jpg/

Test robiony na grze Duke Nukem Forever... oczywiście nie pograłem dłużej jak max. 45 minut po pierwszym uruchomieniu i max. 15-25 minut po restarcie

(Zajczyk95) #6

uuuu... procesor mocno ci się grzeje... na początek sprawdź czy radiator na procesorze nie jest poprostu bardzo mocno zakurzony, jeżeli nie no to będziesz musiał wymienić pastę termoprzewodzącą no ale o tym później Ci napiszę jak wyczyścisz kompa na początek z kurzu :slight_smile:

(system) #7

Z kurzu to wyczyściłem zaraz jak tylko się zaczęło coś nie tak dziać ,odkurzyłem,przedmuchałem,wytarłem i nic ,na słabszych gierkach tj. o słabszych wymaganiach mogę grać i nic się nie dzieje.Może procek potrzebuje renowacji albo wymiany na mocniejszy ?

(Szotek5) #8

Być może, tak jak kolega wyżej stwierdził pasta termoprzewodząca straciła swoje właściwości i zamiast przewodzić ciepło, utrudnia jego odpływ z procesora (lub w ogóle jej nie ma). Sprawdź czy chłodzenie jest prawidłowo zamocowane, dociśnij je i sprawdź czy łopatki od wentylatora nie są pourywane.

Jeśli to nie przyniesie skutku, zakup pastę termoprzewodzącą i nałóż ją na procesor :slight_smile:

(system) #9

Ok,zajrzę do procka i bardzo dokładnie mu się przyjrzę a pastę to chyba i tak zakupię i nałożę świeżą i wtedy zrobię test,WIELKIE DZIĘKI z podpowiedzi :smiley:

P.S. Oczywiście po wszystkim napiszę o wynikach

-- Dodane 29.06.2011 (Śr) 21:25 --

Witam! Właśnie wymieniłem pastę na ,,świeżą'' i różnica jest widoczna od razu tzn.temp.w stresie to max 75 stopni :slight_smile: spróbuję jeszcze przetestować na mocniejszej grze ale myślę że 75stopni to nie 100 i komp nie powinien sie wyłączać . WIELKIE DZIĘKI za pomoc :)Pozdrawiam !