Komputer wyłącza się

Wyłącza się podczas pracy przy konwersji i nagrywaniu filmów np.AVI na DVD, nie robi tego podczas pracy na innych programach.

Przeróbka i konwersja wideo jest strasznie pamięciożerna więc być może temperatury są abyt wysokie lub zasilacz nie wyrabia. Sprawdź temperatury programem Everest i podaj je nam tu.

Podaj też markę i model zasilacza.

Temperatura płyty głównej 52 st.C - procesor 55 st.C

Te temperatury wyglądają w porządku, ale podaj jeszcze temp. Karty graficznej.

Rano po uruchomieniu kompa karta graficzna 41 st.C, podobne temp. płyty i procesora.

Podaj markę i model zasilacza.

Przydałyby się temp. procka, karty i płyty zaraz po tej konwersji wideo czyli wtedy gdy się wyłącza.

Zasilacz to tracer MGB-400ATX. Spróbuję sprawdzić temperatury po ponownym załączeniu.

Zasilacz z czarnej listy. Całkiem możliwe, że wina leży po jego stronie. Spróbuj podłączyć inny, sprawny zasilacz.

Niestety nie mam takiej możliwości. Dzięki za pomoc.

Ściągnij OCCT, przeprowadź testy procesora i karty graficznej, a następnie wrzuć wygenerowane wykresy z temperaturami testowanych podzespołów.

Cześć. Nie bardzo wiem co to OCCT, możesz mi wyjaśnić?

Google nie działa? W Firefoksie wystarczy w pasku adresu wpisać OCCT i już masz przekierowanie do strony ze ściągnięciem aplikacji…

C:\Documents and Settings\Administrator.NN-EBED8305D167\Moje dokumenty\OCCT

:slight_smile:

Dodaj obrazki do galerii, link na górze strony forum.

Umieściłem dwa wykresy w zdjęciach tymczasowych. Dzięki za pomoc. :lol:

Chłodzenie na procesorze nie spełnia swojego zadania, procesor w stresie jest zdecydowanie za gorący.

Odłącz komputer od prądu, otwórz obudowę, wyczyść wentylator i radiator na procesorze oraz ogólnie środek komputera odkurzaczem i powtórz test OCCT.

Było dużo kurzu i brudu?

Komp jest czyściutki, już wcześniej go wyczyściłem. Nie sprawdzałem tylko działania wentylatorka na procesorze.

No to możliwe, że konieczne będzie założenie nowej pasty termoprzewodzącej, chociaż dziwi niska temperatura w idle, co może świadczyć właśnie o słabym działaniu wentylatora. Najpierw sprawdź jego działanie, jeżeli wydaje się, że chodzi normalnie, a komputer dalej się wyłącza, to zresetuj BIOS (instrukcje w Google).