Komputer z biedronki

Chciał bym poznać waszą opinię na temat tego komputera z biedronki. Nie znam się zbytnio na komputerach dlatego się pytam.

Link: http://www.biedronka.pl/str/2/i/579.php

Warto kupić czy nie?

hahaha, komputer z biedronki :D:D w sklepach typu biedronka nie kupuje się kompów!

słabe punkty tego zestawu :

  • z biedronki

  • kiepska płyta główna

  • kiepski ram

  • kiepska karta graficzna

  • zasilacz

  • monitor low-end

  • gwarancja nie wiadomo gdzie realizowana

sprzęt nie warty wychodzenia z domu.

Hmm… Dzięki za pomoc, ale znacie może jakiś inny komputer do domu taki dosyć dobry?

Typowy szmelc z marketu ;\

Najlepiej jest wybrać samemu części w jakimś sklepie internetowym. Wyjdzie taniej i o wiele wydajniej :stuck_out_tongue:

Ach czego to teraz niezrobią z takiej małej biedronki :stuck_out_tongue:

A jaka cena przybliżona zestawu ma być??

napisz jaki masz budżet, do czego komp ma służyć i co ma być zawarte w zestawie (skrzynka + np. monitor, klawa, mysz, głośniki, itp.)

nie no, aż mnie brzuch boli ze śmiechu (wyobraziłem sobie rozmowę: -skąd masz takiego fajnego kompa? - z biedronki :lol: )

przesadzacie z Tym “naskakiwaniem” na biedronkę conieco. Ten sklep ma swoje plusy. Np. kupiłam coś ponad rok temu dwa MP3 w Biedronce, całkiem zwykłe, podstawowe funkcje, ale niska cena (99zł…kiedy np. na allegro chodziły podobne jeszcze po 150-200zł).Oba odtwarzacze do dziś działają bez problemów, na dodatej jakość dźwięku jest sporo lepsza niż na odtwarzaczu z tej samej półki cenowej zakupionym przeze mnie na allegro jaieś pół roku temu.

Jeszcze jeden niezaprzeczalny plus Biedronki (w każdym razie tej na moim osiedlu)…reklamacje są przyjmowane niemal bez pytania o przyczyny…ot poprostu odnoszę towar, stwierdzam co mi nie odpowiada, oddaję paragoni i dostaję kasę… to istotny pozytyw

i znalazł się obrońca “super marki” tutaj nie chodzi o kupno mp3ki za 99zł a sprzęt za prawie 2tyś !!

reasumując Biedronka to sklep gdzie można kupić bułki i włoszczyznę a nie sprzęt komputerowy.

Widocznie są przyzwyczajeni, sprzedają szmelc to musi padać.

Marka? Przy tego typu sprzętach jakość dźwięku/wykonania podzespołów rośnie wraz z ceną.

Kiedyś czytałem art o kompach, monitorach z marketów, często są gorszej jakości niż te w sklepach z kompami.

Nie, komputer to nie worek ziemniaków.

Jedynym plusem biedronki są wagi można położyć głowę i wcisnąć burak :lol:

Mówicie o “markowym” sprzęcie jakby to było nie wiem co… a biorąc pod uwagę najprostszy przykład, i najlepiej mi znany…telefony komórkowe. Nokie, samsungi, sony ericksona, siemensa, motorolki… to są “markowe firmy” prawda? Ich komórki testowałam…i nie było takiej która byłaby bezawaryjna w stu procentach. A jak jest w większości tych firm z reklamacjami…to naprawdę nie życzę żebyście musieli sprawdzać na własnej skórze. Odbiegając od telefonów…mam przecież w domu mnóstwo innych urządzeń, i markowe sprzęty też się zdażają, ale żeby coś chodziło jak instrukcja i cena przykazuje, to się naprawdę dość rzadko zdarza. Dokładne przykłady mogłabym wypisywać kilka godzin …tylko po co

Poprostu jak macie pieniądze na drogi sprzęt to go kupujecie i wmawiacie sobie że awarie się za takie pieniądze nie zdarzą…ale to błędne myślenie.

Spróbuj zmienić słuchawki to jakość dźwięku będzie lepsza w odtwarzaczu z Allegro. :slight_smile:

widać że koleżanka lubi kupować chłam i leżaki magazynowe :wink: powinszować tylko.

to zależy od serii, modelu każda firma miała w swojej historii mniej lub bardziej udane serie telefonów.

z twoich słów można wywnioskować iż nie ważne co się kupi czy nokię czy sagema to ten sam badziew - błędne myślenie.

a jak ma być w czasie gwarancji firma jest zobowiązana do naprawienia wszelkich usterek.

chyba baterie duracell :P.

mam wrażenie, że postawiałaś sobie pewną tezę i sama wciskając sobie te słabe argumenty starasz się ją sobie udowodnić. :P:P

sprzęt kupuje się z rozwagą, czasem lepiej poczekać, odłożyć więcej pieniążków niż potem żałować.

To ja może odpowiem koledze na jego pytanie bardziej rzeczowo, niż tylko powodując bezproduktywne słowne przepychanki a’la Aronia.

Z zamkniętymi oczyma mogę Ci zagwarantować, iż nie dąż że zmarnujesz pieniądze przeznaczając je na ten zestaw, to jeszcze przepłacisz. Powodów jest kilka:

  • okres przedświąteczny to nie jest dobry moment na takie zakupy. Dużo się przepłaca. Te same części już w styczniu-lutym są dużo tańsze.

  • Nikt normalny nie kupuje komputera w hipermarkecie, tym bardziej jeśli się nie zna na tego typu sprzęcie = gotowy stres. I niech nikt mi nie mówi, że jest inaczej. Sprzedawcy zależy na sprzedaniu towaru i wyciśnięciu z portfela kupującego ile się da. Nie ważne, że coś się wcale nie przyda, albo można wybrać coś lepszego w porównywalnej cenie, to przecież już sprzedającego nie obchodzi. Sprzęt “działa”, więc “o so się roschozi?” Schody sprzewcy się zaczynają, jeśli ów kupujący jest nawet jako tako zorientowany w temacie, bo ów sprzedawca nagle traci swój główny punkt zaczepienia, czyli niewiedzę kupującego.

  • Komputery “w paczce”, bez względu czy to jest Biedronka, Vobis, czy Media Markt, zawsze mają plomby, której zerwanie równa się utracie gwarancji. W razie kłopotów ze sprzętem sam nie możesz go otworzyć, tylko musisz nieść do sklepu, w którym kupiłeś. To są po prostu gotowe zestawy, mniej lub bardziej szczęśliwie skonfigurowane (jeśli jeden element jest lepszy [z reguły procesor], to inny musi być gorszy, aby ceny zestawu nie podnosić, a kupującego zachęcić.

Zestaw ma dobry procesor, bo Athlon 64X2 4400+. Cóż z tego, skoro:

  • pamięć 1024MB (ile modułów? (pewnie 2x512mb) Jakiej firmy? Jakie czasy dostępu? Jeśli Goodram, to sorry, ale podziękuję. Są bardzo awaryjne. Wersja Pro jest lepsza, ale po co w nią inwestować, skoro Kingstony są obecnie bardzo dobre cenowo i od zawsze dobre jakościowo. Zegar 667MHz przy procesorze obsługującym nawet kości 1033 to jest nieporozumienie. Tym bardziej, że teraz standardem jest 800MHz.

  • płyta gówna jest pod VIA, tak więc cudów proszę po niej nie oczekiwać. Pod AMD bardzo dobrze sprawdzają się płyty z chipsetem nForce, a jeszcze lepiej pod chipsetem AMD. Dodatkowo mają wbudowaną kartę graficzną ATI X- 1250, więc w razie jeśli się nam zwykła grafika zepsuje to na czas reklamacji nie jesteśmy uziemieni. Tak. Widziałem na własne oczy, działanie systemu na płycie głównej Gigabyte’a z chipsetem AMD (GIGABYTE GA-MA69G-S3H - ok. 240zł) i Athlonem takim jak ten z oferty. Po prostu milisekundy się czeka na reakcję systemu. Płyty główne pod AMD są tanie i naprawdę można za niewielkie pieniądze kupić dobrą podstawę pod komputer do domu.

  • karta graficzna ATI Radeon X-1550. Nie orientuję się w temacie ATI za dobrze. Wiem tyle, że większość gier jest pisana i optymalizowana pod karty nVidii. Sterowniki ATI od zawsze były niedopracowane. Gry zawsze miały większe lub mniejsze problemy. Jedyne, co przemawia za tą firmą to to, że karty ATI generują lepszej jakości obraz, ale przecież tylko pulpitu i zdjęć z imienin nie będziesz oglądać. Generalnie lepiej kupować GeForce’a i mieć spokojniejsze życie i wcale dużo nie trzeba wydać, np. 8600GT. (dobra karta i na dłużej starczy w typowych zastosowaniach do domu). Nie sugeruj się tym, iż przy ATI masz napisane złącze HDTV. Co ze złącza, jeśli sprzętowo leci przez procesor. W GeForce 8600GT leci przez kartę, więc nie zawiesi Ci się system przy oglądaniu filmów w HD, nie mówiąc o DVD.

  • dysk twardy 250GB (8MBcache), z SATA. Firmy i modelu nie podają, ale podejrzewam Samsunga, więc będzie duży hałas. Wiem, co piszę. Mam u siebie w nowym komputerze Samsunga 320GB. Wziąłem, bo chciałem się przekonać, czy faktycznie jest cichszy, bo Barracudy podobno się rozszumialy. Okazało się, że ów Samsung to najgłośniejszy element tego nowego komputera.

  • Napęd optyczny. Firmy i nazwy modelu brak, więc stawiam na LiteOn. Większość osób wie, że to lipna firma. LG z każdym nowym napędem schodzi w dół także. Może też być Samsung, ale tutaj jakość zapisu jest zła. Nadaje się jedynie do odczytu płyt. Najlepszy wybór obecnie to Pioneer 212, także pod SATA. Wbrew pozorom, przy złączu SATA kopiowanie danych z płyty na dysk jest dużo szybsze.

  • Czytnik kart pamięci. To normalna rzecz. Komentarza nie wymaga. Przydaje się jeśli ma się w domu aparat cyfrowy. Nie trzeba wtedy zdjęc przegrywać przez aparat.

  • Klawiatura i mysz: Zestaw bezprzewodowy Logitech. Tutaj komentarz zbędny. Solidny sprzęt. Odporny na zalanie.

  • Monitor. Można kupić lepsze monitory, nawet Samsunga, ale nie ten. Wszystko zależy od ceny jaką możemy na niego przeznaczyć. Wg mnie panorama przy 19" to małe nieporozumienie. Lepiej jest kupić lepszą normalną 19" niż byle jaką panoramę. Monitor to nie bułka, nie kupujesz codziennie. Oczy też masz tylko jedne, a LCD też psuje wzrok, mniej ale psuje, tymi swoimi parametrami z kosmosu.

  • System operacyjny: Windows Vista Home Premium PL - jedno wielkie nieporozumienie. Na 100% będzie działać wolno przy takiej konfiguracji, chyba że ustawimy wygląd klasyczny, ale raczej nie o to chodzi. Vista ma wiele niekompatybilnych programów, które działają bez problemu na XP. Gry tylko te pisane pod Direct 10 mogą chodzić lepiej, ale ile ich jest? Te, które są wymagają bardzo mocnego sprzętu. Z reguły prawie wszystko pod Vistą chodzi wolniej. Nie ma powodu płacić za wodotryski, które zamulają system. Obecnie Windows XP jest nadal jedynym wyborem, jeśli chcemy coś więcej niż tylko poserfować po necie, napisać wypracowanie w edytorze tekstu czy obejrzeć film.

  • Zauważ, że nic nie wiesz, o zasilaczu w calkiem zgrabnej obudowie. Tutaj to pewnie najtańszy magabajt, zwany przez niektórych “cichym zabójcą”. Zasilacz to bardzo ważny element komputera. W razie jego awarii, może on spalić płytę główną i wszystko, co do niej masz podłączone = nowy komp.

  • Oprogramowanie dodatkowe można darować. Wszystko w wersji Demo, poza grą.

Napisz, ile możesz kasy wydać na sprzęt i do czego będziesz go używać. To się coś konkretnego doradzi. Wg mnie z zakupem lepiej poczekać tak do połowy stycznia, jak nie później, ale przez ten czas można się zorientować, z czego można wybrać.

Pozdrawiam.

Hator

w zasadzie to wszystko co napisałeś to zie zgadza jedynie to sam mam już 2 ram firmy goodram i nie narzekam

oraz co potwierdziły moje test i komputer świata radeony miej obciążają procka przy generowaniu filmów hd

oraz wysyła dźwięk prze hdmi

Odnośnie GoodRam. Wiesz, co to za firma? Polska. Wilk Elektronik. Nigdy nie masz pewności jakie kości masz wlepione na płytce. Być może ty akurat trafiłeś na dobre egzemplarze. Sprawa wygląda tak, że cechuje je wysoka awaryjność. Obecnie ceny pamięci DDRII wcale nie są takie kosmiczne, jeśli się nie ma kota na punkcie podkręcania to dopłacając 10-20zł masz dobre kości.

Odnośnie Radeonów, to tylko te najnowsze modele chyba. W nich coś nie do końca jest z tym dekodowaniem HD. W pełni sprzętowe posiada tylko najwyższy model. Czytałem artykuł porównujący wsparcie HD w kartach ATI i nVidia. nVidia wprowadziła w pełni sprzętowe dekodowanie dopiero w modelach 8600GT i 8800GT, więc procek wtedy nie ma nic do roboty. To, że karta ma wyjście HDMI, oznacza jedynie tyle, że można uzyskać lepszy obraz na odpowiednim monitorze. Jak to się odbija na działaniu systemu to właśnie widać przy odtwarzaniu filmu. Jeśli nie masz mocnego procka, to lepsza karta graficzna bez sprzętowego HD nic nie da.

Ps. Sprawdź następnym razem to, co napisałeś, bo nie wiem, czy prawidłowo odszyfrowałem Twoją opinię. :slight_smile:

dobrze stawiasz - na zdjęciu jest Liteon

Tym gorzej dla osoby, która jednak skorzysta z tej “promocji”

dobierz czesci sobie w jakims sklepie internetowym i popros o zlozenie, bez chlodzenia proca - moze sie urwac w trakcie transportu

gwarancje dostaniesz na kazda czesc osobno - w razie padu, wysylasz do sprzedawcy… a szukaj biedronki w polu :slight_smile:

nie znam polskich sklepow, ale warte uwagi moga byc: komputronik, zenfinist, cooling i zapewne kilka innych