Komputer z biedronki :]

Dość to nietrafne porównanie.

Dodane 07.12.2009 (Pn) 19:47

Z resztą jak tam sobie chcesz. Poniżej mój zestaw z esc.pl. Oczywiście mysz i klawiatura według gustu. To samo z monitorem.

Dodane 07.12.2009 (Pn) 19:47

Tyle że bez windowsa

Zawsze można skopiować pasjansa z Windows XP (o ile ma się na ten system licencję). On na pewno nie będzie się zacinać nawet pod Vistą.

2000zł

PurePC.pl

i ten zestaw z biedronki sobie może :wink: Tyle w temacie.

Tyle że w tym z biedronki był jeszcze monitor, klawiatura i mysz. No i Win 7. (Pewnie pirat). :smiley:

Masz slabe poczucie humoru.

Pewnie MS dał OEMa 7ki za friko bo jak komputer padnie za 2 miesiace to i tak juz go nigdzie legalnie nie zainstaluje :rofl:

Dlaczego sobie nigdzie nie zainstaluje a wiecie ze jest takie cos jak gwarancja 3lata.

A gdzie jest napisane, że na ten komputer są 3 lata gwarancji?

widze nieuswiadomiony jestes

On miał na myśli to, że przez te 3 lata i tak nie będzie potrzeby (i możliwości nawet w przypadku edycji BOX) instalacji tego systemu na innym komputerze, bo będzie można używać tego z Biedronki (w razie czego odda się na gwarancję).

jest napisane na pudełku

Jeszcze muszą dać dokument gwarancyjny, który musi zostać podstemplowany przez sklep (a więc trzeba iść z tym do kierowniczki). Inaczej gwarancja jest nieważna, co najwyżej można reklamować niezgodność z umową kiedy się coś zepsuje.

Gorzej tylko jak paragon zgubi :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Trzeba fakturę wziąć, trudniej zgubić bo większa :slight_smile:

Nie polecam… z doświadczenia. Naprawiałem kiedyś znajomym kompa z biedronki czy tam MediaMarkt, tragedia, komponenty bardzo słabej jakości, byłe te 2 GB ram to 2 GB ram, kiepska płyta głowna, kiepski procek, kiepska grafika. Za podobną kasę można złożyć (no, może ciut większą:-) lepszy zestaw, pomimo że nie będzie to taniej to napewno będzie to LEPSZE rozwiązanie.

No dobra, na temat kompa z biedronki: zniechęciliście mnie do niego :smiley:

A teraz co innego, co sądzicie o takim zestawie (z esc.pl):

1.Procesor Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ 579 zł

2.Płyta główna Asus P5P41D /intel G41, DDR2-1066/ 235 zł

4.Pamięć RAM GoodRam 4GB (2x2GB) 800MHz CL5 269 zł

6.Dysk twardy Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 155 zł

9.Karta graficzna Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 635 zł

13.Nagrywarka DVD Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black) 120 zł

18.Obudowa Foxconn TLA475 + czytnik kart (bez zasilacza) 139 zł

19.Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W 265 zł

Dwie rzeczy:

  1. Nie inwestuj w procesory z podstawką LGA 775, bo są już nierozwijane -> patrz na AM3

  2. Czy 320 GB HDD to trochę nie za mało. Poza tym sprawdziłeś, czy to nie jest wadliwa seria 7200.11?

Jakie zamienniki byś proponował, mogą być ciut gorsze.

EDIT:

Sorka, nie zauważyłem Twojego wcześniejszego postu.

2.	Procesor	AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

3.	Płyta główna	Asus M4A78-EM /AMD 780G, DDR2-800/

4.	Pamięć RAM	GoodRam 4GB (2x2GB) 800MHz CL5

6.	Dysk twardy	Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

9.	Karta graficzna	Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI	

13.	Nagrywarka DVD	Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black)

18.	Obudowa	Foxconn TLA475 + czytnik kart (bez zasilacza)

19.	Zasilacz	ModeCom MC-530 Carbon

To co niby ja wykombinowałem może być? :] (Czy będzie w takim stanie mało wadliwy, nie będzie problemów itd.?)

A co do rachunków to strasznie szybko tracą kolor i nic nie można odczytać.Ja zazwyczaj sobie kseruje rachunek od takich ważniejszych produktów.

No nie wiem czy za mało.Ja przez kilka ostatnich lat jechałem na dysku max 100GB podzielonym na dwie partycje - Windowsową i moją - i jakoś dawałem sobię radę.Teraz mam dysk 320 i nie umiem go zapełnić.

To już akurat zależy od papieru, jeśli masz na myśli ten od igłówki to racja ale większość sklepów drukuje już na normalnym papierze na atramentówce albo laserówce, wtedy to jedynie uważać aby nie zalać jeśli drukują jakimś najtańszym tuszem :slight_smile:

Pozdrawiam!