Komputer z Linuxem nie uruchamia się

Mam pytanie do znawców tematu.Instalowałem Mandriwe, Ubuntu.Instalacja bez problemu , natomiast po restarcie i wyborze systemu (mam też Xp)

ukazuje się ekran logowania dochodzi do pewnego momentu ,ekran robi się czarny i nic się nie dzieje.Pomaga dopiero twardy restart.Mam laptopa

Aristo 1,73 Ghz , 448 MB ram , dysk 80 giga podzielony na trzy partycje ,z których na linuxa jest 15 giga podzielonych na /,home i swap.systemy to Free Mandriwa 2008.1,a ubuntu to Hoża Hawajka.

Podczas "czarnego ekranu’ spróbuj wykonać kombinacje klawiszy

crtl+alt+F1/5

I zobacz czy w konsoli przypadkiem nie wypluwa błędów, ewentualnie zapodaj nam tutaj to co ci sie wyświetli. Ewentualnie możesz spróbować samemu naprawić problem wpisując w konsoli;

nano /etc/X11/xorg.conf

i zmieniając linijkę “Driver” w sekcji “section Device” z tego co tam masz (wpis sterownika) na “vesa”.

Ps. jaką masz grafike w lapku? ATI?

VIA CHrome9 HC IGP

zrób tak jak napisałem. Jeżeli to wina sterownika to na vesa powinno wstać.

niestety kombinacja klawiszy nic nie uruchamia.żadnej konsoli.

Naciskasz alt + ctrl + F1?

dopisz do opcji kernela noacpi

Naciskam. Gdzie mam to wpisać jak nic soię nie wyświetla.?

Przy wyborze systemu naciskasz “e”

Wskazujesz na linijkę z ubuntu

enter

wskazujesz na linijkę z kernel

enter

dopisujesz na końcu noacpi

enter

“b”

Nie wiem czy to zadziała bo jeśli problem jest ze sterownikami do karty graficznej to najprościej będzie uruchomić LiveCD, zamontować partycję z Ubu i pozmieniać w xorg.conf/

Akurat na dysku teraz mam Mandrive.

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 20:40 został dopisany post przez Jaroski

Chyba sobie odpuszczę. Siedzę już tydzień i nic mi nie wychodzi.A miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.

Dzięki za pomoc.

Jaroski ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.