Komputer z monitorem do 3.200

Witam serdecznie,

Mam wielką prośbę do wszystkich znających się na osprzęcie komputerowym.

Mam do wydania 3.200 zł. Chciałbym kupić za te pieniądze komputer wraz z monitorem i systemem operacyjnym Windows XP Home Edition.

Komputer służyłby do pracy. Pracuję na programach graficznych: Corel, Photoshop. Jaki porządny sprzęt do tej kwoty mogę obecnie kupić?

Procesor - ?

Płyta główna - ?

Karta graficzna ?

Monitor 22’’ - tylko jaki? może Hundai - jest dość tani

Dysk twardy: ?

Pamięć RAM: 2 GB RAM, tylko jaką?

Nagrywarka DVD - ?

Obudowa - ?

System: Win XP Home Edition

Proszę o szybką pomoc.

do teych zastosowań nie bedziesz potrzebował zbyt dobrej grafiki (może nawet starczy zintegrowana)- lepiej kupić dużo dobrego ramu- patriot, geil, goodram itd

co do monitora to do grafiki wziąłbym EIZO ale one są dość drogie. z tańszych - samsung.

nagrywarka dvd- pionieer lub nec.

obudowa - wystarczy jakaś hurricane albo asus - są fajne na komputroniku koło 100zł

dysk twardy - wd caviar sata 2 - około 1gb = 1zł. kup ile potrzebujesz.

Kup sobie Windows XP Professional 64bit i 4 GB ramu ;-). Monitor może BenQ, Samsung, Nec, LG… DELL 22’’ też są dobre :wink:

4GB i win XP jeszcze 64bit (wesja angielska) ?? po co ?? ram tani zawsze można dołożyć później…

e6750

msi fir p35 s. 775

2x1gb patriot llk ddr800

250gb 1 tależ seagate sara2 (nowa rev.)

modecom mc-400w

hd2600xt

nagrywarka nec,pionieer

benq mva Benq FP93GP

i będzie ok.

Można dołożyć później ale nie na 32 bitowym systemie. Wydaje mi sie że wspomniał o 22’’ monitorze.

jeżeli pisze o corelu, photoshopie oraz komputerze za 3,2 klocka - w tym budżecie monitor 22 cale :wink: to musi to być amator :-), niezły monitor do grafiki to koszt grubo ponad 2 tyś, ba, a profesjonalny grafik siedzi na crt albo kupuje monitor za 5 tyś i więcej.

Amator…, bo nie stać mnie na drogi, profesjonalny monitor. A co mają umiejętności, do możliwości finansowania sprzętu. Po prostu nie mam tylu pieniędzy.

skoro o tym nie wiesz to kolejny dowód na twój profesjonalizm, skoro budżet ograniczony to należy dobierać komponenty optymalne pod zadań do których będą wykorzystywane, a ty uparłeś się na nędzny 22 calowy monitor za przysłowiowe 700zł :stuck_out_tongue: gdy dobry monitor eizo 19 kosztuje 1,5 tyś :P. ja bym wziął benq na mva.

zrobisz jak uważasz.