Komputer z Pentium MMX, obsługa USB i RAMu

Witam!

 

Jestem w posiadaniu 20 (?) letniego komputera, jednak mam tylko mysz i klawiaturę USB, da radę z tego korzystać przez USB czy nie (także w BIOSIe) ? Mam takie coś jak tu. Ile maksymalnie RAMu ten sprzęcik obsługuje? bo nigdzie nie mogę się doczytać. Może zrobię z tego  jakiś pożytek.

 

CPU: Intel Pentium MMX 200MHz + Cooler z wentylatorem

M/B: Gigabyte GA-586TX3

RAM: 32MB + 128MB SDRAM

HDD: 8.4 GB Seagate

GPU: S3 Trio

Stacja dyskietek

 

Spróbuję dołożyć nagrywarkę DVD na ATA, i przejściówkę z ATA na SATA

:arrow: Muzeum Techniki.

 

Stary  poczciwy XP się będzie na tym dusił.

 

A wykorzystanie hmmm … Podstawka pod kwiatek …

Sprzęt pod Win 98,albo jakiegoś okrojonego Linuxa.Sama przeglądarka www  wymaga dzisiaj 150 MB ram.Ten zabytek nie ma chyba nawet USB.

OK udało mi się w manualu znaleźć gdzie podłączyć USB, i jest wsparcie dla klawiatury USB ale jest domyślnie wyłączone. Ma ktoś pomysł jak zmienić to? I jak nazywa się to magiczne wejście na klawiaturę w takich komputerach. Może zrobię sobie jakąś przejściówkę czy coś, (w ostateczności)

 

Nie będe przecież z niego korzystać na codzień, byleby zobaczyć jak to sobie działa, może posłuży jako dedykowana konsola do gier DOS lub pożeracz prądu…

W BIOSie pogrzeb :slight_smile:

Chyba w nosie :wink:

Pomyśl.Jak ma to zrobić za pomocą klawiatury na USB jeśli:

  • USB w biosie jest wyłączone

  • USB nie jest podłączone do płyty głównej (to może już nieaktualne)

  • Nie posiada klawiatury innej niż na USB?

Gniazdo typu DIN. http://microdream.co.uk/gigabyte-ga-586tx3-socket-7-isa-motherboard.html - ostatnie zdjęcie.

Nowej tego typu klawiatury to już chyba nie kupisz, tylko używki ewentualnie poszukaj przejściówek na aukcjach, niedawno jakieś widziałem za klika zł.

Dobrze że takie jeszcze są dostępne, chyba nie ma innego wyboru więc kupię. Mam nadzieję że przejściówka ATA - SATA  będzie działać, wtedy podłącze może jakiś konkretny dysk. Co myślicie o użyciu tego jako serwer plików czy coś w ten deseń? Nadąży za tym czy też nie wyrobi?

Tylko nie widziałem przejściówek DIN - USB i nie wiem czy takie coś jest dostępne. Widziałem tylko DIN na PS/2.

 

 

Tego typu tanie przejściówki bardzo często nie umożliwiają startu systemu z tak podłączonego dysku bo dyski są widziane dopiero w systemie a nie w biosie.

 

 

Transfer z tego “serwera” będziesz miał “za… bójczy” Uważam, że nie ma sensu, chyba, że tylko do zabawy.

 

Można spróbować DIN - PS/2 oraz PS/2 + USB 8) , może jeszcze przełknie

 

W takim razie odpada praca z plikami.

 

Zastawiający jest dla mnie przycisk “TURBO” na obudowie, auto-OC czy coś?

Coś w tym stylu.

Niektóre ówczesne programy głupiały lub działały za szybko ( :wink: ) na niektórych konfiguracjach i trzeba było mieć możliwość zmiany szybkości pracy komputera.

OK to temat wyczerpany dziękuję za wypowiedzi