Komputer z WinXP w sieci Novell nie widzi pendrivea

Witam

Tak jak napisałem w tytule wątku komputer z zainstalowanym WinXP i klientem Novell nie widzi podłączonego pendrive’a. Jest taka możliwość by bez konieczności wylogowywania się z sieci można było korzystać z podłączonego pendrive’a?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

W pracy mam Windows XP SP2 + klient Novella 4.90 SP2

Zero problemów i jestem mocno zdziwiony, że coś Ci nie działa. Na pewno nie jest to wina Novella a systemu

Prawym klawiszem myszy na ikonie “mój komputer”/zarządzaj/zarządzanie dyskami/prawym myszy na widocznym w przystawce pendrive i zmień literę dysku

Problem pojawia się na każdym komputerze z systemem WinXP. Mam chyba z 8 dysków sieciowych i przy wylogowywaniu i podłączeniu pendrive’a figuruje on w systemie jako dysk G - tak samo jak jeden z dysków sieciowych. Czyli wystarczy zmienić mu literę na taką która nie jest przyporządkowana żadnemu dyskowi sieciowemu?

Dokładnie tak. Mało tego - ten pendrive będzie już miał później standardowo przypisaną tę samą literkę, więc nie będziesz musiał zmieniać litery pendrive przy każdym podłączeniu. Ten sposób działa do czasu podłączenia innego pendrive. Wtedy zabawa zaczyna się od nowa. Jest to po prostu przypadłość pewnych płyt głównych

wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam