Komputer z WLAN, a router

Witam wszystkich mam pytanie, w komputerze wbudowana jest karta sieciowa w płycie głównej bodajże i tutaj podłączam modem i teraz z tego co widzę jest też jakaś karta wbudowana WLAN z antenką. Jeżeli korzystam tylko z kabla czy muszę montować tą antenkę, czy po prostu normalnie to zostawić i nic w komputerze nie instalować tej karty?

Kolejne moje pytanie to, czy jeżeli kupiłbym router bo chodzi mi o podłączenie kilku komputerów kablami, to nie będzie problemu, po prostu tak jak pisałem powyżej, czyli nie instalując i konfigurując nic i nie podłączać antenki tej karty sieciowej wlan?

Ogólnie to czy trudno skonfigurować taki router jeżeli będzie to połączenie tylko na kablach?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Zostaw tak jak jest.

Do przewodowego połączenia komputera z routerem nie jest potrzebna karta bezprzewodowa - nie trzeba wkręcać antenki. Być może będziesz musiał dokonać kilku zmian we właściwościach karty sieciowej, w zależności od aktualnych ustawień.

Nie. W razie problemów możesz zajrzeć do instrukcji.

Sam się przekonaj :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html a na przykład TP Link udostępnia na swojej stronie symulatory niektórych swoich routerów, więc możesz sobie potestować i zobaczyć jak to wygląda.