Komputer za ~1500, gotowy bez składania

Mój kolega chce kupic kompa z allegro, albo z innego sklepu, komp ma być gotowy cały złożony, nawet rozwiazania typu składanie samemu z innych podzespołów nie przejdzie bo z nim rozmawiałem i on tak nie che, więc nie ma takiej opcji. Komp NIE będzie służył do gier,tylko muza i net. Tak więc jaki kompa za tą cene?

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/ … ,id,59195/

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/ … ,id,55058/

Edycja

http://www.allegro.pl/item485506571_moc … slask.html

lepiej zamówić w sklepie aby złożyli komputer z wybranych przez siebie części niż kupować gotowca.

są sklepy które same składają komputer… i przysyłają gotowca z takimi częściami jakie sobie wymarzysz…

tych składaków lepiej nie kupować…

myśleliśmy też nad takim czymś http://allegro.pl/item480829047_kompute … 512mb.html i mam pytanie czy ta płyta główna będzie dobra w tym zestawie ??

PS: Sprzęt nie będzie nic OC-owany, zero ingerencji w jakiekolwiek ustawienia w BIOS-ie

www.komputronik.pl

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX » Opis 287,00 287,00

MSI P43 Neo-F » Opis 267,00 267,00

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK » Opis 118,00 118,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM » Opis 91,00 91,00

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) » Opis 176,00 176,00

Modecom MC-350 350W » Opis 104,00 104,00

Gigabyte GeForce 9600 GT Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX » Opis 364,00 364,00

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna » Opis 129,00 129,00

Wartość produktów: 1536,00 zł

możej np. w komputroniku zamówić i oni ci złożą

Procesor : Intel Pentium Dual-Core E5200

Płyta główna : Gigabyte GA-EP31-DS3L lub MSI P31 Neo2-FR

Pamięć Ram : 2x1GB Patriot LLK 800MHz CL4

Karta graficzna : Palit GeForce 9600GSO 768MB

Dysk twardy : WD Caviar 320GB AAKS lub Samsung F1 320GB HD322HJ

Nagrywarka DVD : Pioneer DVR-216D lub Asus DRW-20B1L

Zasilacz : Modecom MC 400

Obudowa : Coolermaster Elite 331

Ależ te komputery to także składaki. Tyle że składają je w sklepie zamiast samemu składać w domu. W każdym sklepie złożą jak kupi się komplet części.

Jak chce gotowego, to może HP :?:

Z gotowych markowych to w zasadzie jedyny wybór, jest jeszcze Dell, ale głównie dla firm.

Reszta (Komputronik, Adax, Actina itd.) to również składaki.

Markowe ostatnio są tylko trochę droższe od składaków o tych samych parametrach, ale mają też i zalety- części są perfekcyjnie dopasowane do siebie, nic się nie zawiesza oraz komputer chodzi bardzo cicho. I co ważne, komputer elegancko wygląda, a nie ma chińskiej obudowy niczym z odpustu (ładne obudowy do samodzielnego składania są dosyć drogie, ok. 300-500zł i więcej, co sprawia, że składak nie wychodzi taniej od markowego).

W składaku niby części pasują do siebie i wszystko jakoś działa, ale bywają problemy. Czasem coś nie działa jak powinno, i to w przypadkowych momentach. Czasem kabelek z obudowy nie pasuje do płyty głównej. Często wentylatory są głośne…

Polska to fenomen w skali globalnej, jeśli chodzi o składanie komputerów (chyba 2 miejsce na świecie w sprzedaży podzespołów). Wszędzie indziej idą do sklepu, kupują HP, Siemensa czy Sony pochodzące z linii produkcyjnej. A składają dla siebie wyłącznie pasjonaci, którzy doskonale wiedzą czego chcą.

Ale to może wina zaporowych cen narzuconych kiedyś przez polskich dystrybutorów, na kilkanaście lat markowe zniknęły ze sklepów bo nie było zapotrzebowania. Zaczęły się znowu pojawiać jakieś 2-3 lata temu.

Ew. MSI P43 NEO-F.

Ew. to: http://www.ceneo.pl/1171540s

Ew. LG GH20NS10

Bądź każda inna spełaniająca niżej wymienione standardy:

  • była wystarczająco duża,

  • miała miejsce na dodatkowe wentylatory,

  • łatwy montaż HDD (i nie wprawiający w rezonans obudowy),

  • działające porty na przednim panelu,

  • dobrze wentylowana,

  • ew. wyciszała głośne elemnty.

chyba zrobimy tak jak radzi Marekkk , raczej złoże w znak.pl

i wezme ten zestaw chociaż grafikę zmienimy na gdyż kolega NIE będzie grał a ten palit 96gso to suszara no i drozszy

Tyle, że to spoooooory spadek wydajności.

Tyle że kolega NIE GRA w gry więc po co ma przepłacac

przepłaci kupując te zestawy, obudź się!

w tych kompach [allegro etc.] są kiszkowate zasilacze które podziałają do końca gwarancji [a daj boże choćby tyle…] i koniec ;| nie markowe pamięci też dają znak o sobie…

czy to tak trudno zrozumieć, że kupuje się nie kompa a śmieć ?

Marekkk , czy Ty czytałes dokładnie moje posty ?? Bo widzę że nie . Przecież składam zestaw ten co podał Scorpio , tylko grafikę biorę inna !!

  • dajesz zarobić komuś. Tzn. nie zawsze, czasami ktoś ma dojścia w hurtowni i możesz zakupić coś taniej, tyle, że częściej sie trafia sprzedawca sprytny, nie dość, ze naliczający marżę od produktu, to jeszcze od marżę od zestawu, czyli płacisz dwa razy za nic.

to wszystko o gotowych zestawach ja wiem, tylko ciężko było o tym przekonać kolegę wszelkimi możliwymi sposobami, na temat opłacalności i jakości części, a skoro że można zamówić w sklepie internetowym i tam mogą złożyć komuś kto się na tym nie zna(składanie z podzespołów) i nie chce tracić czasu, czego nie wiedziałem to myślę że temat można zakończyć gdyż tak zamówię dla kolegi np: w znak.pl