Komputer za 1500zł +/- 100zł

Po pierwsze wolałbym, żeby komputer był składany w jednym sklepie. Ja wybrałem agito.pl bo wydaje mi się że tam jest tanio(poza tym są bardzo dobre opinie na vortalach na jego temat). Jak ktoś ma inne propozycje to jestem na nie otwarty.

Ze starego kompa zostawiam napęd i obudowę(jak możecie to powiedzcie czy będzie pasować-moja stara płyta w podpisie).

Komp ma służyć do obróbki zdjęć jak i do gier.

A więc moja propozycja:

Intel CD E 2160 234zł

Patit GeForce 8600GT 256Mb Sonic+ 349zł

Patriot DDR2 DC 2*1Gb 800MHz CL 4.0 167zł

WD SE16 320Gb z serii AAKS 257zł

Chieftec GPS-400AA-101A 400W 156zł

RAZEM 1163zł - do ceny trzeba jeszcze dodać wysyłkę UPC

Teraz moje pytanie dotyczące płyty głównej. Chce żeby była trochę lepsza od reszty(żeby w przyszłości działał na niej Quad jak również dodatkowy RAM).

Abit IP-35-E 306zł

Abit IP-35 368zł

Asus P5KC(obsługa DDR3) 372zł

Gigashita nie chce kupawać, a Foxconn’a P35a nie ma w tym sklepie.

Komputer zamierzam lekko podkręcać, więc uważam że E2160 jest dobrą propozycją(myślę że do 2,6 powinien pójść bez zmiany napięcia i na BOX’owym chłodzeniu)

za 1600zł można mieć zestaw z dużo lepszą kartą, np Radeon HD3850

płytkę możesz wziąć MSI P35 NEO2 FIR/FR, ten Abit też jest jak najbardziej OK

co do sklepu to obczaj http://ulubiony.pl , http://gral.pl też mają tanio

obczaj też szukajkę, takich tematów było mnóstwo.

Ostatnio się poprawili, dają normalne radiatory, sekcja zasilania jest lepsza, przy Quadzie Gigabyte P35-DS3 z 6 fazowym by się przydał, z DDR2/3 P35C-DS3, jak nie ma Foxconna nie chcesz Gigabyte IP35 lub MSI P35 FIR, i zasilacz zmienił bym na Modecoma MC400.

Jak dużo grasz to dał bym sobie spokój z core duami i kupował X2 4000+ DFI Infinity, MSI/Foxconn nF570 250 zł i ATi HD 3850.

Właśnie chodzi o to że nie gram dużo, monitor też nie najlepszy(1024*756 - czy jakoś tak) więc póki co lepsza karta graficzna nie potrzebna. Athlona nie chce kupować bo te nowe Phenomeny potrzebują innej podstawki-AM2+, a płytę chcę mieć przyszłościową.

na ulubionym zestaw może 20zł tańszy, ale czytałem(opineo.pl) że w agito.pl jest kontakt telefoniczny(w przeciwieństwie do ulubionego) i że jest szybsza obsługa.

Mam pytanie porównując płyty Abit IP35 i MSI NEO2-FIR

1.Do czego jest wejście eSATAII 3Gb/s(dostępne tylko w MSI)

2.Który układ dźwiękowy jest lepszy?(High definition audio 8-channel czy Reatlek ALC888(8 kanałowy) w MSI)

  1. Przy wejściach/Wyjściach audio w MSI jest 6xanalogowe wyjście(znaczy że pod każde można wszystko podłączyć?)
  1. zewnętrzne wyprowadzenie sata (na tylni panel płyty głównej) (dla dysków zewnętrznych)

  2. praktycznie to to samo :wink:

  3. za pewne, detali dowiesz się jak zassiesz manuala z site MSI.

Jeszcze 2 pytania:

2.Czy Płyta MSI ma dobre chłodzenie?

  1. tak ma dobre chłodzenie