Komputer za 1600zł, opłaca się?


(Tomson 13ck) #1

Witam

Znalazłem w komputroniku kompa za 1600 zł http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... L011_.html. Niby wszystko dobre 6 GB ram'u procek 4 rdzeniowy po 3 GHz. Ale gdzie jest haczyk? W zasilaczu i płycie głównej? Przecież chyba tak bardzo kompy nie potaniały.

Pozdrawiam, Tomsonis


(Zajczyk95) #2

karta graficzna jakiegoś szału nie robi a nawet można powiedzieć że jest niszowa, nie wiadomo jakiej marki zasilacz (pewnie jakiś szajs) to samo z dyskiem i ramami.


(Spectatorx) #3

Słaba karta graficzna, słaba płyta główna, prawdopodobnie podobnie z zasilaczem, obudowa jedna z tańszych, gwarancja w serwisie zewnętrznym, a nie komputronika, czyli mogą być jakieś problemy z gwarancją. Jako, że jest to gotowy zestaw najprawdopodobniej ma założone plomby gwarancyjne przez co nie będziesz mógł przez te dwa lata bez oddania do serwisu zajrzeć do środka nawet po to by kurz zetrzeć albo zmienić pastę termoprzewodzącą.

Lepiej złożyć komputer z wybranych podzespołów, wyjdzie wydajniej, w podobnej cenie i wygodniej, bo bezproblemowo będziesz mógł otwierać żeby dokonywać drobnych konserwacji.


(witek-pl) #4

Karta grafiki do multimediów a nie do grania. Zasilacz typu "a może wytrzyma". Taki składak z części zalegających magazyny...

p.s. kliknij w opinie użytkowników o tym produkcie, LOL,


(Johny) #5

Niszowa karta

Pewnie szajsowaty zasilacz,jakiś Tracer IBox,Qtec

Brak systemu operacyjnego - pewnie domyślnie jest Ubuntu,a jak chcesz grać,to Windowsa musisz dokupić

Nie wiadomo czy czytnik DVD to nie zwykły czytnik zamiast nagrywarki


(Cyba91) #6

brak słów :smiley: a za 1600zł można mieć zestaw o wiele wydajniejszy od tego, który jest w tym całym drogim komputroniku :wink:

z radkiem 6850, phenomem X4 955, i 'normalnym' zasilaczem :wink: 6GB Ram? zwykły chwyt, bo trzeba czymś nadrobić, a czym innym jak nie tanią pamięcią?


#7

tomsonis , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(freedom) #8

Nie przesadzaj w drugą stronę, nie złożysz kompletnego zestawu do 1600zł z podanymi przez Ciebie podzespołami. Co nie zmienia faktu, że za tyle można poskładać coś z normalnym zasilaczem i lepszą grafiką (reszta podobna).


(Starchris) #9

Przecież cena tego komputera to 1690, a nie 1600. Więc ten zestaw kosztuje prawie 1700 zł. Jak zobaczyłem ten zestaw, to od razu skojarzył mi się z najpopularniejszym obecnie zestawem komputerowym na Allegro i ten zestaw kosztuje tam 1300 zł z tym, że ma o 200 MHz mocniejszy procesor.

http://allegro.pl/quad-phenom-4x3-2-ghz ... 88643.html

Różnica w cenie to pewnie marża jaką pobiera komputronik i sama firma u której się kupuje. W każdym bądź razie ten zestaw na pewno nie jest wart 1700 zł i na pewno nie opłaca się go kupować.