Komputer za ~2000 zł

Chcę złożyć kompa za ~2000zl. Tzn mam 2500zł, ale jeszcze musi starczyć na monitor. Monitor chcę kupić CRT bo lepiej wyświetla kolory, tylko nie mogę znaleźć nigdzie nowych… Czyli jak monitor kupię za np. 100 zl to mam 2400 na kompa. Komputer będę używał do gier, photoshopa itp.

matio91 ,

radzę albo dołożyć trochę pieniędzy, albo poczekać z zakupami na nowy rok. Teraz ceny będą raczej tylko rosły, no bo swiąteczna gorączka się rozpoczyna i w ogóle kryzys na giełdach…

Nie można oszczędzać na monitorze, bo oczy Tobie wysiądą i nijak się będzie miało te 100zł do wady wzroku.

Tak naprawdę to LCD nie tracą dużo w porównaniu do CRT. Oczywiście zależy to od tego na ile jesteś wybrednym użytkownikiem. :wink:

Tu masz ciekawe zestawienie monitorów LCD: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /3181.html.

A jeśli chodzi o zestaw to standardowo polecam wątek viewtopic.php?f=19&t=267420.

Pozdrawiam,

R.

Mi nie chodzi o oszczędzanie na monitorze tylko o wyświetlanie kolorów… Jakość kolorów jest dla mnie ważna. nie wiedziałem jeszcze monitora LCD który wyświetlałby kolory tak dobrze jak CRT… I dzięki za ten link:)

Asus P5Q Pro /intel P45/ 449zł

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ 269zł

Scythe Ninja II 139zł

PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 499zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition 220zł

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 175zł

OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2 199zł

LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black) 99zł

Antec Gamer Three Hundred 239zł

I wyjdzie mniej więcej 2500zł.

@down

chciał crt to ma :smiley:

MSI P45 Neo-FR ta sama wydajność albo i nawet większa za niższą cenę

Scythe Mugen/Pentagram Karakorum

Patriot LLK 800MhZ CL4 2x2GB

Pioneer DVR-215D/216D

reszta ok :smiley:

a co do monita to nie cofajmy się w rozwoju, LCD są bardziej energooszczędne, mniejsze smużenie, są mniej szkodliwe dla oczu, mniejszy czas reakcji :wink:

jaki fundusz na monita to się coś wybierze :wink:

PS.

Poczytaj:

http://nvision.pl/forum/index.php?showtopic=34200

http://www.frazpc.pl/b/133465

Khem, khem odwrotnie. Mniejsza cena, większa wydajność.

Pentagram Karakorum

Reszta może być. Natomiast co do monitorów LCD - w obecnej sytuacji w cale gorzej nie wyświetlają od CRT. Mam w domu LG LCD i LG CRT. I dla mnie różnica jest taka, że na CRT trochę oczy bolą. Wydajnościowo znikoma.

Co do monitora to dopiero te droższe typu EIZO FlexScan są w stanie zrównać się wydajnością na zadowalającym poziomie z np. droższą belineą CRT.

Tzn. mówię tutaj o np. profesjonalnej obróbce fotografii cyfrowej.

Poza tym zestaw Gruchacza radziłbym zakupic :wink:

Pozdrawiam

Ten e5200 jest prockiem do podkręcania tak? nie da się lepszego procka?

do 2k nie bardzo, nastepny w kolejce polecany e8400 kosztuje już 573zł, a więc jest droższy o 300zł :] i tyle byś musiał dołożyć do interesu

kazdy proc jest do o/c ?

możesz brać coś z e8xxx, np. e8400,

ale jak imo lepiej brać e5200+dobre chłodzenie i kręcić go do ~3,5ghz

wiem że tak lepiej. Ale na te części będę miał gwarancję, która jest długa. Więc zanim gwarancja minie to będę musiał jechać na słabszym procku…

hmm teraz już tylko zastanawiam się nad monitorem… Czy ten monitor będzie równie dobry co któryś z tych? Dla mnie 22" to chyba za dużo. I

to o jaki model dokładnie Ci chodziło?

Dysk chciałbym 500 gb. jakie oznaczenie ma dysk samsunga 500GB spinpoint?

Zły pomysł. Będzie mało wydajny. Bierz albo 320GB, albo 640GB.

czyli? będzie wolno zapisywał/odczytywał czy co? Co z monitorem i prockiem?

Zacytuję sam siebie:

A jeżeli chodzi o monitor to jeśli do obróbki foto profesjonalnej, to trzeba by dołożyć do jakiegoś Eizo FlexScan, albo CRT’ka z wyższej półki :slight_smile:

A jak masz troszkę kasy jeszcze to do HD4850 :wink:

narazie mam coś takiego

ta obudowa troche droga jakaś, 200zł… nie starczy jakiś CoolerMaster?

monitor prawdopodobnie wezmę ten ale jak napisałem wyżej chyba jest dla mnie za duży…

Tak, w 320, czy 640 gęściej zapisuje, na mniejszej powierzchni.

/Przepraszam, r jest blisko s…

OTy kosmos.JNJN

:o

może słownik??

w zupełności starczy CoolerMasterElite 333/332/331, za około 120zł :wink:

w 320/640GB są talerze po 320GB (przynajmniej były, bo teraz są plotki że są na talerzach 250GB), więc jest większa gęstość zapisu danych, więc dysk jest szybszy :wink:

Wszelkie nowe WD AAKS’y mają właśnie takie talerze, w przypadku serii black i blue jest to 100% pewność.

No i co do 640 i 1000gb F1’ek chyba tez nie ma wątpliwości.