Komputer za 2500pln :>

witam

bede teraz wymienial kompa, powiedzcie mi co sadzicie o tym zestawie :>

Procesor: Intel Pentium D 805, 2.66 GHz (x2), 533, 2x1MB cache LGA775 [401PLN]

Płyta główna: ASUS P5LD2 SE ,945P, DualDDR2-667, SATA2, GBLAN, ATX [323PLN]

Pamięć RAM: Kingston 2 x 1024MB 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM [644PLN]

Dysk HDD: Seagate Barracuda 7200.10, 320GB,7200,16MB [379PLN]

Karta grafiki: Gigabyte Geforce 7600GS, 256MB DDR2, SilentPipe, Bulk [432PLN]

Napęd: CDRW+DVRW LG GSA-H10N*16 DVD M.OEM IVORY [143PLN]

Klawiatura: Logitech DeLuxe Keyboard [31PLN]

Mysz: A4-Tech Navigator Opto Ecco 612 PS/2, kolor biały [16PLN]

Obudowa: OBUD.MIDI-T.ATX LOGIC 501G SILVER 350W [161PLN]

SUMA: 2530PLN

ceny z http://www.comp.lublin.pl

====

o niczym nie zpaomnialem? byłbym wdzięczny za jakieś sugestie :slight_smile: z tym że jeśli zaproponowalibyscie cos innego to komputer nie może juz zdrozec ani o złotówke. Budżet początkowy i tak wynosił 2000 :smiley:

do tego zestawu planuje dokupić jeszcze jakiś monitor lcd 19".

ten komp ma mi służyć głównie do filmów, czasem gry (ale z nowszych to tylko heroes V), pozatym photoshop i inne do obrobki grafiki :slight_smile:

pzdróvki.

jak wg mnie za słaby zasilacz :slight_smile:

dokup fortona 350W (koszty 80zł). I czy napewno potrzebne ci te 2 jaja ? Nie lepiej Athlona 64 AM2 ?

I płyta głowna;] Po co przepłacać za Asusa skoro mozna mieć sporo taniej płytę o podobnych parametrach tylko AsRocka. Sam posiadam płytę AsRocka i nie narzekam.

AsRock nie cieszy się dobrym zdaniem, to tak samo jakbyś powiedział po co przepłacać za mercedesa jak moge kupić malucha :smiley:

AM2 tylko do tej ceny, atek 3000+, asus m2n-e, samsung dysk, goodram1GB, zasiłka fortron bądź huntkey, nagrywara to NEC/benQ, grafa to gf7300GT Galaxy :slight_smile:

350W oczywiście. Do O/C jest lepszy.

Asrock i o/c hmm. Niby jakieś funkcje ma dodatkowe(płyty głowne), ale Asrock słynie z tanich płyt głownych, dobrych ale nie az tak bardzo jak asus.

Skoro komp do pracy i gier typu Heros to może GF 7300GT wystrczy ci??

Co do zasilacz to mógłby być lepszy…

Właściwie czy te fortrony nie są zbyt tanie? I czy rzeczywiscie są tak dobre ze je chwali McDracullo?? Skoro mówią ze dobre to chyba dobre.

Co do tego sklepu, to tam az tak bardzo tanio nie jest. Gdybyś jeszcze poszperał na http://www.skapiec.pl lub ceneo.pl to może udałoby ci się zaoszczędzić jakieś 100 - 150zł w sumie…

Największą przyjemnością bedzie kupno kompa i złożenie go samemu…

Mateusz to jak chcesz to kup Tagana TG-380 za ok 200zł. Fortron to jeden z lepszych zasilaczy w cenie do 150zł, ma dobrą linie 12V (co często podkreśla McDracullo) tak więc jeśli nie masz na Tagana to Fortron jest bardzo dobrym i tanim zasilaczem.

Uwierz że dobre. SAm mam (i wielu znajomych też) i chwalimy je sobie wszyscy.

ASRock został odrzucony :stuck_out_tongue: nie przyjmujemy go w ogóle! Powinni tego zabronić :rotfl:.

Potrzebną do dobrego O/C… :wink:

Identyczny temat byl pare dni temu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91104

Polecam ten zestaw ktory tam polecilem :stuck_out_tongue:

dzieki wielkie za wszystkie komentarze ;]

koniec koncow procesor biore pentium D 820 2x2,8GHz :slight_smile: zasilacz wymienie zgodnie z waszymi zaleceniami.

A teraz na deser ostatnie pytanie:

któy monitor byście mi polecili z tych dwóch :>

Monitor LCD 19" LG FLATRON L1952T [997PLN] 8ms, 300cd, 1600:1, 75hz

Monitor LCD 19" LG FLATRON L1932P [997PLN] 4ms, 300cd, 700:1, 60hz

w tym momencie bardziej jestem za tym drugim z powodu krotszego czasu reakcji co mis ie w grach przyda ale jednak 75Hz mniej meczy oczy no i ten kontrast dużo mniejszy (przynajmniej na papierze bo nie wiem jak duża bedzie odczuwalna różnica?).

pzdr.

A nie lepiej kupic CRT zwykłego ? :smiley: tzn no może nie takiego zwykłego ale CRT monitor np. IIama?

To źle :PPP Ten pierwszy jest lepszy, ma lepszy kontrast i odswierzanie ktore jest wazne, a 8ms wystarcza w zupelności (mam i nie poprawiac mnie, bo wiem co mowie :!: ) Zdecydowanie pierwszy!

dzieki bażant :smiley: to już chyba wszystko wiem ;] teraz tylko musze sie wybrac i zamowic tego kompa ;]

czaki1000: 19" crt byłby spoko ale nie mam niestety funduszy na odzielne biurko dla niego :smiley: troche za duży jest :stuck_out_tongue:

pozdrawiam.

nieeee :!:

nie kupuj pentiaka :!: już lepiej core2duo, pentiaki się grzeją strasznie.

w 100% się zgadzam. A jak nie styknie na Core 2 dupo toi może A64 x2 na AM2?