Komputer za 2500zł - proszę o ocenę zestawu

W najbliższym czasie zamierzam złożyć sobie komputer stacjonarny za 2,5k + monitor. Kolega złożył mi taki oto zestaw, proszę o jego ocenę i skomentowanie części, które waszym zdaniem można zastąpić innymi, ofc z podaniem przyczyny.

Jeśli macie jakieś opinie na temat tego sklepu, walcie. Co prawda założyłem dlań osobny wątek, ale każdy głos się przyda.

Uwaga! W nawiasach kwadratowych zawarłem ważne dla mnie pytania, proszę obeznanych w temacie userów o odpowiedź na nie.

+++ Płyta główna - ASRock 870iCafe R2.0 - 289zł

+++ Procesor - AMD Phenom II X4 960T Black Edition - 489zł

+++ RAM - GoodRam 2x4GB 1333MHz - 157zł

+++ Dysk twardy - Western Digital CAVIAR 500GB SATA II 16MB - 338zł

+++ Nagrywarka DVD - Liteon iHAS124 SATA - 68zł

+++ Karta graficzna - HIS Radeon HD6870 - 716zł

+++ Zasilacz - SeaSonic SS500ET80 - 214zł

+++ Obudowa - Brutus 410 pure black - 140zł

+++ złożenie - 65zł :stuck_out_tongue:

Wypowiedzcie się. Bardzo mi na tym zależy.

Strasznie sobie życzą za złożenie zestawu. Poszukałbym sklepu, gdzie składają taniej. Z tego co wiem na techplanet biorą złotówkę, na morele.net też był jakiś trik, żeby złożyli za złotówkę - współpraca z innym forum jest i wystarczy wpisać coś, ale gdzie to było już nie pamiętam. Moze ktoś inny powie.

MOBO - można by się rozejrzeć np. za AsRockiem, ASUSem. Osobiście MSI nie ufam w dziale mobasów

CPU : OK

RAM : lepiej TEN

HDD : OK (np. w x-komie jest Samsung F3 za 379zł, na esc.pl za 399 - warto pomyśleć, czy nie warto pokombinować i mieć 2x tyle miejsca na dysku i jeszcze wydajniej trochę)

DVD : ok

GPU: lepiej kilka złotych dopłacić i wziąć TO

PSU : jest OK, tylko że biała skrzynka i brak oplotów do czarnego wnętrza Brutusa średnio pasuje :stuck_out_tongue: Może XFX Core 550W, OCZ Stealthxstream 500W?

CASE : ok, zobacz jeszcze BT-310 - może Ci się bardziej spodoba, to to samo tylko inny front, jedna zatoka mniej i jeden wiatrak mniej w komplecie :slight_smile:

co do płyty to proponuję http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a78l-usb3-401805/

40 zeta droższa ale usb3.0 jest oraz socket am3+, bardziej przyszłościowe rozwiązanie (możliwość bezstresowego wsadzenia procków serii FX)

Ja też nie ufam MSI, miałem jedną i były problemy. Z kolei z Gigabyte coś nie za bardzo chodził linuks (był problem ze stanem uśpienia). Teraz mam Asusa i wszystko ok. Niesamowite robi Intel, ale tylko do procesorów Intela. Albo Foxconn, bo fabryki tej firmy produkują dla innych (w tym Intela i Della).

Co do kart graficznych, to większość powstaje w tej samej fabryce, tylko metki inne. Albo może też Asusa, ten ma swoje oryginalne konstrukcje i niezłe chłodzenie.

Co do pamięci to się nie zgodzę. Zamiast goodramu jeszce lepiej to:

http://www.morele.net/pamiec-kingston-h … 8gx-406260

Co do grafiki, zamiast firmy gigabyte proponuję Sapphire. Duużo lepszy wybór. Mam niestety przykre doświadczenia z kartami gigabyte.

http://www.morele.net/karta-graficzna-s … 50g-424117

Co do zasilacza to na tym nigdy nie oszczędzaj. Im więcej mocy tym lepiej. Sprzęt dłużej pochodzi i będzie stabilny.

proponuję to (jak masz zamiar brać radeona HD 6870)

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-modx … -eu-209577

Zmieniłem pamięć na tę, którą polecił sla17; reszta bez zmian, bo mam mocno wyśrubowany budżet. :wink:

Nie wiem, czy brać Asrock’a to jest dobry pomysł. W komputroniku gościu mi powiedział, że te płyty to jest badziew i lepiej zainwestować w Asus’a albo Gibabyte’a.

Na szczęście nie biorę Asrocka, tylko MSI.

No właśnie, na szczęście?

Powiem szczerze, że sam zgłupiałem, bo niby Ascrock to badziew, a poszukaj sobie zestawów na core i5 to zauważysz, źe do wszystkich zestawów wstawiana jest płyta Ascrock P67 PRO3.

Proponowałbym

CPU: AMD Phenom II X4 955

MB: Asus M4A87TD Evo

RAM: Geil Enhance Corsa 8GB (4GBx2) 1600MHz PC3-12800

GPU: Sapphire Radeon HD 6790 1GB

Albo zaoszczędź na GPU i bierz Asus M4A89GTD PRO/USB3

Oke, proponowałbyś, ale dlaczego?

Z tego modelu Radeona nie zrezygnuję, chyba że znajdzie się jego tańsza wersja, niż ten HIS. Mobo też raczej zostanie ta, bo pieniądze, jakie mogę przeznaczyć na zestaw, zamykają się na podanym przeze mnie configu i zamienniki mogą być najwyżej w tej samej cenie. ;p

Light , polecasz droższego Phenoma na którym nie ma szans na odblokowanie dwóch dodatkowych rdzeni. Wyjątkowo nieopłacalny procek.

Bzdura numer 1 - HyperX może w jakimś stopniu są lepsze, ale nie są warte brania. Ogólnie jedne ze słabszych pamięci.

Bzdura numer 2 - Sapphire. To, że ty miałeś problemy nie znaczy, że są one zawsze. Gigabyte ma wydajne chłodzenie dzięki czemu można sobie pozwolić na OC - ogólnie jedna z lepszych propozycji. Jeśli podmieniać to wolałbym Asus-a (z Direct CU), ale Sapphire nie przekonuje

I największa bzdura na koniec - bzdura, że lepiej brać super-mocny zasilacz. Przepłacanie, nie robi się takich rzeczy bo gdy się zasilacz nudzi dobrze mu to nie służy.

Wybrałem mobo od Asrocka. Komentujcie zestaw; przy dobrych wiatrach za dwie godziny go zamówię.

To wklej konfigurację, którą zamierzasz kupić -żeby wiedzieć, co wybrałeś, jakich rad się posłuchałeś.

Zaktualizowano.

Co do karty graficznej - wziąłbym jakiegoś Gigabyte’a albo Sapphire, ale już nie dam rady :stuck_out_tongue:

Podmień zasilacz albo na XFX Core 450, ale na XXB9 (twoja X2B9 ma mniej wtyczek MOLEX, SATA oraz PCI-E). Szkoda, że nie jesteś w stanie dołożyć do tego Gigabyte - a tak reszta wydaje się, że jest OK.

Źródło : forumpc.pl

Wtedy będzie Cię stać na grafikę od Gigabyte i może coś jeszcze - tylko napisz tam na forum :wink:

XXB9 jest za 270, to jednak odrobinę za dużo dla mnie, jeśli chcę zainwestować w dobrą grafikę.

Mógłbyś polecić jakiś podobny, dobrej jakości, za cenę nieprzekraczającą 210 złotych, posiadający niezbędne kable i wtyczki?

A co do tego forum - mam się tam rejestrować, czy wystarczy na morelach wpisać to hasło przy zamówieniu? :wink:

XXB9 ale na morele jest 550W tylko. I celowałbym właśnie w wersję 550W (ma mocną linię 12V - 528W).

Podejrzewam, że mój zestaw zużywałby około 400W, dlatego mam pytanie - czy przy kupnie zasilacza o większej mocy ogólny pobór prądu byłby większy?

Aha, porównałem oba zasilacze i moleksów jest tyle samo, 2 SATA chyba wystarczą, w tańszym brakuje tylko PCI-e 6pin. To będzie mi do czegoś niezbędne?

Mógłbyś podać gg, jeśli masz, albo napisać na moje - 2929786. Uprzedzam, żem noob :slight_smile:

Nie, nie będzie większy pobór mocy. Zapas mocy mógłby się przydać do przyszłej rozbudowy albo do OC. Z tego co wiem to MOLEX-ów miało być 3 (a nie 6), SATA 3 (a nie 6) oraz PCI-E 2 (a nie 1) w XXB9 (w nawiasie X2B9). Albo coś mi się pomieszało, albo na morelach źle opisane jest

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core … b9-379506/