Komputer za 2500zł

Witam,chciałem złożyć komputer za około 2500zł bez monitora ale obecnie niebardzo się znam, proszę o pomoc w wyborze. Komputer ma służyć głównie do pracy w autocadzie (praca na wielu i dużych plikach) i innych programach biurowych, chciałbym też czasem w coś niewygającego pograć. :mrgreen:

Core 2 Duo E6300 (lub pod koniec stycznia 4300)

Biostar TForce PT 965 lub Asus P5B

2x512 DDR2 667/800MHz GoodRam/Patriot

7300GT Galaxy

Tagan/Antec/Topower/Chef (400i więcej Wat).

Twarziem Saegate z końćóką AS.

DVDRW BenQ.

a nielepsze byłoby coś na Athlonie i więcej ramu? tak gdzieś słyszałem.

Gdzie? :roll:

od znajomego, do pracy w jednym programie przy dużych plikach podobno? lepiej się sprawdza athlon, jak pisałem nie sam niezaspecjalnie się znam i raczej proszę o porady niż komentarze.

w jakim programie?

Znajomy słyszał już o Core 2 Duo?

Może słyszałęś to kilka lat temu?

Przy tych operacjach, to jeszcze lepiej C2D się spisuje.

A może o jakimś konkretnym modelu mówił znajomy? :stuck_out_tongue:

Może niedokońca dobrze napisłaem, rzecz w tym czy lepiej Kupić CD2 E6300 + 2x512 DDR2 czy dajmy na to tańszego Athlona 3500 lub 3700 i 2x1Gb DDR2??

Jak zamierzasz pracować na kilu plikach to kupuj c2d, 2 rdzenie się przydadzą, i na razie 1GB w jednej kości później dokupić drugą. Łatwiej dołożyć ramu niż mieniać płytę i proca, w razie jak był by za mało wydajny.

A tylko jeszcze jedno pytanko o RAM, jakaś dobra firma ?

PDP Patriot, OCZ, G.Skill, GoodRam (najlepiej GoodRam Pro 800 Mhz są na Micronach D9), Geil, Crucital Blastrx (czy jakoś tak, ale tych w żadnym sklepie nie dostaniesz jedynie na allegro)