Komputer za 3000zł - czy dobry?

Nie.

No to bierzemy MSI Neo2-FR i znowu mamy CF :stuck_out_tongue:

goodprogram ,

msi p45 neo3 fr i Gainward Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX x2 cf =D> =D>

Poczytajcie sobie o msi :

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-36

Jedyny minus Asusa to niedopracowany bios, ale wiekszość płyt na P45 ma taki właśnie , a pozatym super płyta!

Po co dopłacać do corsair 650w , ocz też jest ok! !!

Główne różnice pomiędzy CMPSU-520HXEU , a Corsaira 650TXEU

Wersja 520W posiada 3 linie 12V (18A na kazdej), a wersja 650W jedną mocną (52A) linie. 520W jest lepiej wykonany, cichszy…

Dodatkowo spisałem z Agito :

CMPSU-520HXEU

1 wentylator 120mm, 1 x złącze zasilania +12V 4-pin (P4), 1 x złącze zasilania +12V 8-pin (EPS12V), 1 x złącze zasilania 6+2-pin (PCI-E), 1 x złącze zasilania 6-pin (PCI-E), 2 x złącze zasilania 4-pin (FAN), 2 x złącze zasilania 4-pin (FDD), 4 x złącze zasilania SATA (Serial-ATA), 8 x złącze zasilania 4-pin (HDD/ODD), złącze zasilania ATX 20-pin + 4-pin

Corsaira 650TXEU

1 wentylator 120mm, 1 x złącze zasilania +12V 4+4-pin (EPS12V), 2 x złącze zasilania 4-pin (FDD), 2 x złącze zasilania 6+2-pin (PCI-E), 8 x złącze zasilania 4-pin (HDD/ODD), 8 x złącze zasilania SATA (Serial-ATA), złącze zasilania ATX 20-pin + 4-pin

Ciekawe bo MSI P45 Neo3-FR ma Raid radze odwiedzić stronę producenta i strony z testami.

Nie chcemy CrossFire bierzemy MSI P45 Neo3-FR, chcemy CrossFire bierzemy MSI P45 Neo2-FR/Platinum, chociaż podobno lepiej mieć płytę na chipsecie X38/X48 bo ma 2xPCI-E 2.0 16x a P45 2xPCI-E 2.0 8x ale nie wiadomo komu wierzyć, jedni twierdzą że przy PCI-E 8x 2xHD4850/70 CF ma widoczny spadek wydajności a inni twierdzą że między 8x a 16x nie ma widocznej różnicy w wydajności.

MSI ma lepszy system oszczędności prądu o wyższej sprawności.

MSI P45 Neo2-FR/Platinum ma na tylnym panelu przycisk do resetu biosu, Asus P5Q, Asus P5Q-E, Asus P5Q Pro tego nie ma.

Asus P5Q-E ma lepszy kodek muzyczny.

Tal, baaaaaaardzo przydatne. Jak przyszalejesz to zawsze można zresetować BIOS na płycie głównej. A to, że ma coś tam z tyłu, to w wielu przypadkach i tak trzeba komputer suwać. Po za tym po co iść na kompromis, że mam CF, czy nie zawsze się przyda. I ASUS ma Express Gate.

…który jest po angielsku, i nie wspiera polskiej klawiatury. Super.

A zawsze można sobie użyć darmowego linuxa LifeCD (DSL, knoppixa), który ma polską klawiaturę, ba, sam często jest po polsku.

I nie wiem, jak ty, ale ja częściej używam zworki Clear CMOS, niż mojego DSL-a (a mam takowego).

Ale dla osób, dla których instalacja linuxów, czy systemów widnows jest czarną magią to dobre. A angielskiego jest tak dużo wszędzie, że tych parę podstawowych słówek każdy zna. Po za tym odoby nie znające się na podkręcaniu tego robić nie będą, a lubujące w windowsie korzystac z linuxa, więc obie płyty zasługują na równą uwagę (z tym, że może MSI ma lepsze chłodzenie, tzn. cichsze), więc już do samego kupującego bedzie nalezał wybór.