Komputer za 3000zł - sprawdzenie zestawu

Witam zastanawiam się nad kupnem nowego komputera. Cena zestawu nie może przekroczyć 3000zł. Wszystkie części muszą być ze sklepu http://www.tryton.com.pl z Torunia. Złożyłem wstępnie komputer jednak nie znam się aż tak bardzo na hardware (‘siedzę’ bardziej w software). Jak ktoś będzie sprawdzał konfigurację proszę, żeby zwrócił uwagę na zgodność “połączeń” między elementami, wydajnością części oraz może żeby wyraził swoją opinię co można zmienić. Oto moja propozycja:

Procesor: AMD Phenom II X3 Core 720 AM3 BOX [2,8 GHz][AM3] ~600zł

Grafika: TwinTech GeForce GTS 250 ~630zł

Płyta główna: Gigabyte GA-MA790X-UD3P [DDR3/AM3] ~430zł

RAM: Kingston 2x2048Mb FSB 1333MHz [DDR3] ~270zł

HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB 16MB/SATAII ~230zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 334 ~200zł

Zasilacz: Revoltec BeQuiet 450W ~330zł

DVD: LG DVDR/RW DL x22 LS ~118zł

Wentylacja: Revoltec AirGuard 120x120 [dwa razy] ~60zł

Z góry dziękuję za sprawdzenie i rady.

Poozdrawiam

Piotr

OOOOO ceny tragedia! !!

ceny w moim zestawie zaokrąglałem. chcę, żeby komputer był stamtąd, bo na miejscu jest serwis. jakoś nie mam zaufania do wysyłania całego kompa przez neta - wiem, że są kurierzy co dbają o towar, ale jednak wolałbym z trytona. obecne ceny bez zaokrąglenia: procek 593,00 zł, grafa 555,00 zł, płyta 412,00 zł - czyli tak drogo nie jest. : ) co sądzisz/sądzicie o zasilaczu - czy wystarczy 450W ? (teraz też mam Revolteca i chce kupić taki sam zasilacz tylko że mocniejszy). Jeśli grafa to jakiej firmy polecacie?

EDIT:

Wiem - ASRock to dobra firma - mam jej płytę od 5 lat i nic się nie dzieje, jednak potrzebuję (tzn chcę) do procka AM3 płyte z AM3 [wiem już że AM3 działa pod AM2+] :slight_smile:

Człowieku Twoja kasa rób co chcesz, jeszcze bym zrozumiał jeżeli każdy podzespół byłby droższy o 5-10 zł, ale nie kilkanaście, bądź kilkadziesiąt zł. Ten sklep to żenada i szukają frajerów :stuck_out_tongue: Oczywiście że 450 W styknie. Naprawdę nie musisz się bać zakupu na necie, zwłaszcza na esc.pl (jeżeli coś się stanie to wysyłasz kompa do nich kurierem, oni sprawdzają co jest i naprawiają jak coś i odsyłają kompa po tygodniu/maxx dwóch), a jeżeli się uprzesz żeby brać coś na miejscu to moim zdaniem Toruń małym miastem nie jest, i znajduje się w tym mieście kilkanaście sklepów komputerowych na pewno oferujących to samo za sporo niższe ceny, ale ja bym brał na esc.pl. Tak więc to wszystko co miałem do powiedzenia w tym wątku (chyba :smiley: ).

Jak to drogo nie jest co ty gadasz ,sam proc kosztuje 499zł z CENEO a w tym sklepie 630

Nie lepiej taki zestaw

Komputer za 2800 zł (2723,07)

Napęd optyczny: Pioneer DVR-217FBK SATA (black) 125zł esc.pl

Obudowa: Cooler Master ELITE 335 Czarna (RC-335-KKN1-GP) 134,90 zł

Procesor: AMD PHENOM II X4 810 QUAD CORE BOX Socket AM3 (HDX810WFGIBOX) 557,69 zł

Płyta główna: ASROCK M3A780GXH/128M 340,99 zł

Dysk twardy: Samsung Spin Point F2EG 500GB 16MB 5400rpm SATA2 3,5cala (HD502HI) 185,12 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4890 1GB DDR5 256bit PCI-E (21150-00-40R) 823,52 zł

Pamięć RAM:Patriot DIMM DDR3 4GB 1600MHz 310,33 zł

Zasilacz: Corsair VX450 450W 261,00 zł zł

zestawy-komputerowe-lipiec-2009-t267420.html

Rozumiem co chcesz przekazać :slight_smile: Jednak ja zostanę przy tym sklepie z powodu korzystnej lokalizacji i serwisu + montaż. Ale dzięki za radę. Mam jakąś ‘wewnętrzną barierę’ do kupowania rzeczy elektronicznych przez neta. Nie powiem - ceny w tym esc są atrakcyjne. Co do wyboru sklepu myślałem ale np. komputronik to w Toruniu 0. Chciałem kiedyś kupić coś to 0 wyboru. Masz/macie może jakieś zastrzeżenia co do zestawu - coś z czymś bedzie pracowało bardziej wydajnie ?

W sumie zastrzeżeń nie mam, ale mimo wszystko nie jest to ciekawy wybór. Ale radziłbym Ci się wybrać na Toruń City poprzechadzać się tutejszych sklepach komputerowych i pozbierać dane, porównać ceny. Że nie chcesz przez neta to ok już to uszanuję i namawiać Ciebie nie bede, ale żeby z lenistwa czterech liter nie ruszyć i nie poszukać czegoś taniej to wstyd. Co masz na myśli przez słowo korzystna lokalizacja??? Chyba każdy sklep na terenie Torunia będzie dobrym wyborem. :smiley: :smiley: :smiley:

@pitek111

Takie sklepy sieciowe jak komputronik mają wszystko, co jest w ich ofercie na stronie internetowej (przynajmniej powinny). Jak nie ma dziś, to dowiozą jutro…a nie ma na komputroniku czegoś takiego, żeby w necie na ich konfiguratorze złożyć sobie zestaw, i będziesz mógł go sobie osobiście w Toruniu odebrać?

lepiej bierz coś pod Intel (jest wydajniejszy) np. core2 quad

Taa co ty nie powiesz. Szkoda tylko że ten AMD co dałem bije po podkręceniu Q9650 i dogania prawie najsłabszego Core i7 920 :smiley: :smiley: Po drugie Quady są na stary Socket 775, na którym nie opłaca się już nic składać. To jak coś to się składa coś na AM2+/AM3 :smiley: :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:hahaha:

Akutalnie cześci w zestawie:  

Procesor:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

879 zł


Wentylator:

-

-


Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

330 zł


Pamięć RAM:

-

-


Druga pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK

375 zł


Dysk twardy:

-

-


Drugi dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł


Kieszeń HDD:

-

-


Karta graficzna:

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

450 zł


Karta dźwiekowa:

-

-


Głośniki:

-

-


Napęd FDD:

-

-


Napęd CD/DVD:

-

-


Nagrywarka CD-RW:

-

-


Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł


Karta sieciowa:

-

-


Tuner TV:

-

-


Klawiatura:

-

-


Mysz:

-

-


Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260 zł


Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

345 zł


Listwa zasilajaca:

-

-


Monitor:

-

-


Drukarka:

-

-


Kabel do drukarki:

-

-


Skaner:

-

-


System Operacyjny:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


	Suma: 2933	zł brutto

2404.10	zł netto

Mati75 no nie powiedziałbym, że złożyłeś lepszy zestaw od mojego to raz. Gorszy procek, słabsza grafa, mobo w sumie takie same jak kto woli (ja bym pozostał przy AsRocku), nagrywarka też słabsza, zasilacz lepszy, ale można mieć taniej 600 W od OCZ :stuck_out_tongue: I po co taka “wypaśna” obudowa??? Lepiej chyba zainwestować w inne podzespoły :smiley: :smiley:

A po drugie autor jak widzisz uparł się aby nie dokonywać zakupu przez neta, tylko chce przepłacać grubo w jakimś shitowskim sklepie, bo nie chce mu się poszukać w mieście tańszego sklipeksu :stuck_out_tongue:

tylko ten zasilacz daje ponad 600W, procesor masz racje, nagrywarka lepsza od pionnera, obudowa bardziej przewiewna

No nie wiem czy taka lepsza, fakt sam mam jakąś nagrywarkę LG nie mam zastrzeżeń co do jej pracy, ale Pioneer tak czy siak robi jedne z lepszych nagrywarek.

tylko 216D jest dość stary i słaby

Nie jest taki słaby, w sumie miałem dać 217D ale coś teraz chwilowo na esc.pl nie mają :stuck_out_tongue:

217 jest znacznie lepszy, 216 jest powolny jak na dzisiejsze standardy, montowałem go jeszcze w zestawach rok temu

Procesor, odbudowe, ramy, cooler i wentylatory możesz zamówić z neta. A zaoszczędzoną kasę kupisz 260 Nvidii.

Btw. Nigdy AsRocka! ;]

Co nigdy AsRocka??? Chyba coś ci się kolego pomieszało :stuck_out_tongue: Z góry wyjaśniam o co koledze chodziło: AsRock marka, która produkuję podzespoły od kilku lat, robiła to jeszcze kilka lat z marnym skutkiem - tzn. ich wyroby były średniej jakości, nie były to podzespoły które można było nazwać shitem, ale do innych producentów było im daleko. A od ok. 1-1.5 roku/lat AsRock robi jedne z najlepszych płyt głównych jakie produkują. Tak więc nie wciskaj koledze kitu, że AsRock to badziewie (jakbyś napisał ten tekst ok. 2 lata temu to bym nic nawet nie powiedział, ale teraz to z tobą się nie zgadzam).

a czy płyty główne Gigabyte są dobre? nie chodzi o to czy lepsze od jakiś tylko czy są dobre - niezawodne, sprawne?

czy warto brać DDR3 czy DDR2? jak wygląda w praktyce różnica pomiędzy nimi? (znam różnice - chodzi oto jak to wygląda na prawdę)

czy OCZ lub Kingston jako producent RAM to doby wybór?

czy Revoltec jako producent zasilacza i wentylacji to dobry wybór?

jakiej firmy brać najlepiej grafikę pod Nvidia GTS 250? - Gigabyte Twin Tech - czy macie jakieś zastrzeżenia do któryś z tych producentów? [zobaczę jak to będzie. muszę jeszcze pogadać z tym moim sklepem w kwestiach montażu]