Komputer za 3000zł - sprawdzenie zestawu

(Pitek111) #1

Witam zastanawiam się nad kupnem nowego komputera. Cena zestawu nie może przekroczyć 3000zł. Wszystkie części muszą być ze sklepu http://www.tryton.com.pl z Torunia. Złożyłem wstępnie komputer jednak nie znam się aż tak bardzo na hardware ('siedzę' bardziej w software). Jak ktoś będzie sprawdzał konfigurację proszę, żeby zwrócił uwagę na zgodność "połączeń" między elementami, wydajnością części oraz może żeby wyraził swoją opinię co można zmienić. Oto moja propozycja:

Procesor: AMD Phenom II X3 Core 720 AM3 BOX [2,8 GHz][AM3] ~600zł

Grafika: TwinTech GeForce GTS 250 ~630zł

Płyta główna: Gigabyte GA-MA790X-UD3P [DDR3/AM3] ~430zł

RAM: Kingston 2x2048Mb FSB 1333MHz [DDR3] ~270zł

HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB 16MB/SATAII ~230zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 334 ~200zł

Zasilacz: Revoltec BeQuiet 450W ~330zł

DVD: LG DVDR/RW DL x22 LS ~118zł

Wentylacja: Revoltec AirGuard 120x120 [dwa razy] ~60zł

Z góry dziękuję za sprawdzenie i rady.

Poozdrawiam

Piotr

(system) #2

OOOOO ceny tragedia! !!

(Pitek111) #3

ceny w moim zestawie zaokrąglałem. chcę, żeby komputer był stamtąd, bo na miejscu jest serwis. jakoś nie mam zaufania do wysyłania całego kompa przez neta - wiem, że są kurierzy co dbają o towar, ale jednak wolałbym z trytona. obecne ceny bez zaokrąglenia: procek 593,00 zł, grafa 555,00 zł, płyta 412,00 zł - czyli tak drogo nie jest. : ) co sądzisz/sądzicie o zasilaczu - czy wystarczy 450W ? (teraz też mam Revolteca i chce kupić taki sam zasilacz tylko że mocniejszy). Jeśli grafa to jakiej firmy polecacie?

EDIT:

Wiem - ASRock to dobra firma - mam jej płytę od 5 lat i nic się nie dzieje, jednak potrzebuję (tzn chcę) do procka AM3 płyte z AM3 [wiem już że AM3 działa pod AM2+] :slight_smile:

(system) #4

Człowieku Twoja kasa rób co chcesz, jeszcze bym zrozumiał jeżeli każdy podzespół byłby droższy o 5-10 zł, ale nie kilkanaście, bądź kilkadziesiąt zł. Ten sklep to żenada i szukają frajerów :stuck_out_tongue: Oczywiście że 450 W styknie. Naprawdę nie musisz się bać zakupu na necie, zwłaszcza na esc.pl (jeżeli coś się stanie to wysyłasz kompa do nich kurierem, oni sprawdzają co jest i naprawiają jak coś i odsyłają kompa po tygodniu/maxx dwóch), a jeżeli się uprzesz żeby brać coś na miejscu to moim zdaniem Toruń małym miastem nie jest, i znajduje się w tym mieście kilkanaście sklepów komputerowych na pewno oferujących to samo za sporo niższe ceny, ale ja bym brał na esc.pl. Tak więc to wszystko co miałem do powiedzenia w tym wątku (chyba :smiley: ).

(Wiktor 1996 96) #5

Jak to drogo nie jest co ty gadasz ,sam proc kosztuje 499zł z CENEO a w tym sklepie 630

Nie lepiej taki zestaw

Komputer za 2800 zł (2723,07)

Napęd optyczny: Pioneer DVR-217FBK SATA (black) 125zł esc.pl

Obudowa: Cooler Master ELITE 335 Czarna (RC-335-KKN1-GP) 134,90 zł

Procesor: AMD PHENOM II X4 810 QUAD CORE BOX Socket AM3 (HDX810WFGIBOX) 557,69 zł

Płyta główna: ASROCK M3A780GXH/128M 340,99 zł

Dysk twardy: Samsung Spin Point F2EG 500GB 16MB 5400rpm SATA2 3,5cala (HD502HI) 185,12 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4890 1GB DDR5 256bit PCI-E (21150-00-40R) 823,52 zł

Pamięć RAM:Patriot DIMM DDR3 4GB 1600MHz 310,33 zł

Zasilacz: Corsair VX450 450W 261,00 zł zł

zestawy-komputerowe-lipiec-2009-t267420.html

(Pitek111) #6

Rozumiem co chcesz przekazać :slight_smile: Jednak ja zostanę przy tym sklepie z powodu korzystnej lokalizacji i serwisu + montaż. Ale dzięki za radę. Mam jakąś 'wewnętrzną barierę' do kupowania rzeczy elektronicznych przez neta. Nie powiem - ceny w tym esc są atrakcyjne. Co do wyboru sklepu myślałem ale np. komputronik to w Toruniu 0. Chciałem kiedyś kupić coś to 0 wyboru. Masz/macie może jakieś zastrzeżenia co do zestawu - coś z czymś bedzie pracowało bardziej wydajnie ?

(system) #7

W sumie zastrzeżeń nie mam, ale mimo wszystko nie jest to ciekawy wybór. Ale radziłbym Ci się wybrać na Toruń City poprzechadzać się tutejszych sklepach komputerowych i pozbierać dane, porównać ceny. Że nie chcesz przez neta to ok już to uszanuję i namawiać Ciebie nie bede, ale żeby z lenistwa czterech liter nie ruszyć i nie poszukać czegoś taniej to wstyd. Co masz na myśli przez słowo korzystna lokalizacja??? Chyba każdy sklep na terenie Torunia będzie dobrym wyborem. :smiley: :smiley: :smiley:

(Klik9) #8

@pitek111

Takie sklepy sieciowe jak komputronik mają wszystko, co jest w ich ofercie na stronie internetowej (przynajmniej powinny). Jak nie ma dziś, to dowiozą jutro...a nie ma na komputroniku czegoś takiego, żeby w necie na ich konfiguratorze złożyć sobie zestaw, i będziesz mógł go sobie osobiście w Toruniu odebrać?

(Marcinxpd) #9

lepiej bierz coś pod Intel (jest wydajniejszy) np. core2 quad

(system) #10

Taa co ty nie powiesz. Szkoda tylko że ten AMD co dałem bije po podkręceniu Q9650 i dogania prawie najsłabszego Core i7 920 :smiley: :smiley: Po drugie Quady są na stary Socket 775, na którym nie opłaca się już nic składać. To jak coś to się składa coś na AM2+/AM3 :smiley: :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(mati75) #11

:hahaha:

Akutalnie cześci w zestawie:  

Procesor:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

879 zł

Wentylator:

-

-

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

330 zł

Pamięć RAM:

-

-

Druga pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK

375 zł

Dysk twardy:

-

-

Drugi dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł

Kieszeń HDD:

-

-

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

450 zł

Karta dźwiekowa:

-

-

Głośniki:

-

-

Napęd FDD:

-

-

Napęd CD/DVD:

-

-

Nagrywarka CD-RW:

-

-

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Karta sieciowa:

-

-

Tuner TV:

-

-

Klawiatura:

-

-

Mysz:

-

-

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260 zł

Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

345 zł

Listwa zasilajaca:

-

-

Monitor:

-

-

Drukarka:

-

-

Kabel do drukarki:

-

-

Skaner:

-

-

System Operacyjny:

-

-

Oprogramowanie:

-

-

Oprogramowanie:

-

-

Suma: 2933	zł brutto

2404.10	zł netto

(system) #12

Mati75 no nie powiedziałbym, że złożyłeś lepszy zestaw od mojego to raz. Gorszy procek, słabsza grafa, mobo w sumie takie same jak kto woli (ja bym pozostał przy AsRocku), nagrywarka też słabsza, zasilacz lepszy, ale można mieć taniej 600 W od OCZ :stuck_out_tongue: I po co taka "wypaśna" obudowa??? Lepiej chyba zainwestować w inne podzespoły :smiley: :smiley:

A po drugie autor jak widzisz uparł się aby nie dokonywać zakupu przez neta, tylko chce przepłacać grubo w jakimś shitowskim sklepie, bo nie chce mu się poszukać w mieście tańszego sklipeksu :stuck_out_tongue:

(mati75) #13

tylko ten zasilacz daje ponad 600W, procesor masz racje, nagrywarka lepsza od pionnera, obudowa bardziej przewiewna

(system) #14

No nie wiem czy taka lepsza, fakt sam mam jakąś nagrywarkę LG nie mam zastrzeżeń co do jej pracy, ale Pioneer tak czy siak robi jedne z lepszych nagrywarek.

(mati75) #15

tylko 216D jest dość stary i słaby

(system) #16

Nie jest taki słaby, w sumie miałem dać 217D ale coś teraz chwilowo na esc.pl nie mają :stuck_out_tongue:

(mati75) #17

217 jest znacznie lepszy, 216 jest powolny jak na dzisiejsze standardy, montowałem go jeszcze w zestawach rok temu

(FXJ) #18

Procesor, odbudowe, ramy, cooler i wentylatory możesz zamówić z neta. A zaoszczędzoną kasę kupisz 260 Nvidii.

Btw. Nigdy AsRocka! ;]

(system) #19

Co nigdy AsRocka??? Chyba coś ci się kolego pomieszało :stuck_out_tongue: Z góry wyjaśniam o co koledze chodziło: AsRock marka, która produkuję podzespoły od kilku lat, robiła to jeszcze kilka lat z marnym skutkiem - tzn. ich wyroby były średniej jakości, nie były to podzespoły które można było nazwać shitem, ale do innych producentów było im daleko. A od ok. 1-1.5 roku/lat AsRock robi jedne z najlepszych płyt głównych jakie produkują. Tak więc nie wciskaj koledze kitu, że AsRock to badziewie (jakbyś napisał ten tekst ok. 2 lata temu to bym nic nawet nie powiedział, ale teraz to z tobą się nie zgadzam).

(Pitek111) #20

a czy płyty główne Gigabyte są dobre? nie chodzi o to czy lepsze od jakiś tylko czy są dobre - niezawodne, sprawne?

czy warto brać DDR3 czy DDR2? jak wygląda w praktyce różnica pomiędzy nimi? (znam różnice - chodzi oto jak to wygląda na prawdę)

czy OCZ lub Kingston jako producent RAM to doby wybór?

czy Revoltec jako producent zasilacza i wentylacji to dobry wybór?

jakiej firmy brać najlepiej grafikę pod Nvidia GTS 250? - Gigabyte Twin Tech - czy macie jakieś zastrzeżenia do któryś z tych producentów? [zobaczę jak to będzie. muszę jeszcze pogadać z tym moim sklepem w kwestiach montażu]