Komputer za ok. 2200 zł

może i tak być :slight_smile:

chyba wszystko, prawda?

pozdrawiam.

Tak, wszystko :mrgreen:

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Zaraz trzeba będzie pochodzić po sklapach i popytać o ceny 8)

Pozdrawiam i narazie :stuck_out_tongue:

hahahahaahahhahaahahah człowieku z czym do ludzi, wpierw się zastanów co piszesz … aż się powstrzymałem od …

grafa napewno chodzić cicho nie będzie, bo to gainward, a i WD cavier będzie się grzał…

święte słowa

wymiana samsung/seagate

GF 7300GT Galaxy 256MB z Zalmanem + radiatorki na pamięci ram :wink:

potwierdzam

za drogo

http://www.arche.home.pl/sklep/product_ … 950e79b8a8

mobo pod AM2: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29510 znajdziesz taniej w necie,

3000+ AM2 :wink:

reszta dobra :wink:

co Ty bredzisz? Ceny procków takie same, ramy ddr2 są tańsze od ddr, jedynie trzeba dorzucić troszkę do płyty, ale bierzemy tańszą grafę i mamy super wydajny zestawik za taką cenę, jaką chce autor :wink:

oj potoki to już dawno wyginęły w kartach, teraz to są pixel shaders i vertexs shaders.

wigrus

może spójrz na moje posty to zobaczysz, że “złożyłem” mu zestaw na AM2… go skomentuj, a nie zestaw który został zaproponowany na początku i już dawno odrzucony :slight_smile:

dokładnie o to mi chodziło, wyraziłem się “nie fachowo” :slight_smile:

moim komentarzem jest mój zestaw, po za tym nie będę każdego cytował po kolei, co wg mnie wybrał bym inne podzespoły.

cooooooo? :o nic takiego nie widziałem, żeby ktoś go odrzucał, chyba się nie patrzysz na te cytaty moje, a w zasadzie nie moje, tylko innych userów.

rozumiem :slight_smile:

oraz

zauważ, że zaproponowałem tego samego procka, tą samą płytę główną i pamięci (z tym, że 2x512) :slight_smile:

A ja inny dysk i pamięci tańsze.

właśnie chodziło mi, żebyś wyraził opinię co do ostatniego “przygotowanego” zestawu.

z dyskami nie mam za wiele doświadczenia więc proponuje autorowi tematu to co poleca wigrus.

a co do pamięci, nie uważasz, że 2x512mb będzie lepszym wydajnościowo rozwiązaniem (Dual Channel)?

freedom no ale jeżeli mamy podobne kompy(no oprócz dysku)to jes git z nimi,

WDc nie polecam, mam jeden i się bardzo grzeje,

no w zasadzie tak masz rację, tylko kolega morf_ik może w niedalekiej przyszłości dokupić kość następną. No ale dobra 2x512MB będzie lepsze :wink:

też prawda. na chwilę aktualną 2x512 będzie wydajniejszym rozwiązaniem, ale myśląc przyszłościowo lepiej wziąć jedną kostkę 1024.

morf_ik

więc weź dysk ze stajni samsung/seagate, a co do pamięci, to już Twój wybór. jeżeli przez dłuższy czas (np. rok) nie masz zamiaru nic w komputer wkładać to bierz 2x512.

spoko :slight_smile:

dzisiaj już byłem w jednym sprawdzonym sklepie i w poniedziałek komp będzie zamówiony;] Konfig będzie taki jak w moim ostatnim poście 8)

Złączono Posta : 19.08.2006 (Sob) 22:26

aha, i jak bardzo szkodzi to, że dysk szybko się grzeje??

maleje jego okres żywotności, ale to tak jest z każdym sprzętem :wink:

no ale cena tego dysku jest spora więc mam nadzieje że troszkę pożyje :mrgreen: :mrgreen:

no i co myślisz, że jjak cena wyższa to i żywotność wyższa, jaki to ty chcesz sobie dysk kupować? Bo napewno nie WD :!: odradzam strasznie się grzeje :!:

ten:

WD Caviar RE 250 GB 16MB cache SATA

no zobaczymy jak to z nim będzie;] a cichy jest choćby?? :? a tka zinnej beczki;] Mam nadzieję że przy boxowym coolerze z amd athlon 64 3000+ i tym zalmanie z tego geforca da się spokojnie pospać :lol: ?? Złączono Posta _: 19.08.2006 (Sob) 22:44_bo teraz moj komp tak wyje ze pewnie nawet jak bedzie glosno to dla mnie niebo :stuck_out_tongue: Złączono Posta : 19.08.2006 (Sob) 22:55

Najzimniejszym dyskiem w kategorii 250GB okazał się Western Digital, który podczas testów osiągnął temperaturę na poziomie ~41°C - czyli 16°C ponad temperaturę w pomieszczeniu testowym.

Nieznacznie cieplejszym, bo raptem o ~1°C jest dysk marki Samsung i o kolejny 1°C dyski Hitachi oraz Seagate.

źródło:

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/recenzje.php?szukaj=1&v1=&v2=&v3=&v4=&v5=&v6=&v7=&v8=&v9=Dyski%20Twarde

morf_ik nie ierz WD strasznie się grzeją, powtarzam po raz wtóry :!:

tu może być problem, ale od czego jest C&Q

tuu tak owszem,

benchmarkowi to ja od dawna nie ufam, poczytaj parę postów o benchmarku, nie wiarygodny portal, poprostu, lepszy i chodniejszy seagate/samsung.

zgadzam się z wigrus’em. benchmarkowi mówimy nie! To co zostaje komputornikowi na magazynach to jest reklamowane za najlepsze na benchamrk.pl

lepsze i chłodniesjze: Samsung. Sam mam juz nie pierwszy. I zamontowalem nie jeden. Wsyztskie działają!

No nie wiem czy taka doskonała do kręcenia :?

m.in. w tym teamacie opisuje swoje problemy:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#793925

poprostu nie da się dojść do FSB powyżej 250 mhz :frowning: próbowane nawet na nowych biosach

Widzisz daty? To jedna z pierwszych werrsji w polsce była. Kręciło się dobrze. :stuck_out_tongue: To idealne było troche na wyrost. Ale płyta poszła na wieczny spoczynek.

Obecnie lepiej coś na nForce 4 kupić - lepsze OC. Wtedy nic takiego na rynku nie było - była jedna z lepszych do OC.

No cóż ;p

już nie mogę na to patrzeć jak po raz kolejny zabieram się za oc procka i po raz kolejny zatrzymuje się na 250mhz fsb :o Nie ma szans tego przebić :stuck_out_tongue:

A pytanko takie małe:

Co bardziej się opłaca:

  1. Zostawić procesor (athlon 3000+ pod am2) na 1800 mhz a pamięci na 258 mhz

czy

  1. Podkręcić procesor do 9x247 (ok. 2230 mhz) a wtedy pamięci mają 247 mhz

Bo np. w superpi wynik lepszy jest przy drugiej opcji no ale nie wiem czy ma to wpływ może też ujemny na coś innego i co lepiej ustawić : - )