Komputer zaciął się po instalacji programu


(Lordix) #1

Witam,

przed chwilą zainstalowałem program (giełda 2012),po uruchomieniu program zniknął i pojawił się pulpit. jednak nic nie można na nim było zrobić, po prostu zamarzł, w menadżerze procesów program ten widniał ciągle jako otwarty, nie dało się go zamknąć, nie reagował. po uruchomieniu ponownym komputera, pulpit nie chciał się pojawić, uruchomiłem laptopa w trybie awaryjnym i usunąłem wcześniej zainstalowany program, ale po ponownym uruchomieniu pulpit przez ok 2-3 min nie pojawiał się, dopiero po tym czasie mozolnie po kolei zaczęły się pojawiać ikony itd. Komputer widocznie zwolnił. ściągnąłem sdfix i próbowałem go uruchomić znowu w safe mode ale coś się nie chciał odpalić. Znowu uruchomiłem komputer w trybie normalnym i o dziwo uruchomił się już normalnie. jednak postanowiłem zrobić skan w OLT i prosiłbym o pomoc przy analizie raportów:

Extras:

http://wklej.to/Fdpcq

Logfile:

http://wklej.to/Ygo6T

Chciałbym zaznaczyć jeszcze że w żadnym momencie mimo skanowania plików, Avast nie znalazł zagrożenia.

Dziękuję za pomoc.


(IPSEN) #2

Zanim fachowcy sprawdzą Ci logi, zrób pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html odznacz wersję testową , nic nie usuwaj pokaż log na forum


(Lordix) #3

Log malware:

http://wklej.to/gOLOw

Log Olt:

http://wklej.to/BRqTF

Po zrestartowaniu komputera problem powrócił, znowu trzeba czekać co najmniej 2 min na pulpit. zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz. po uruchomieniu systemu, automatycznie włącza się i gra Windows Media Player. nigdy wcześniej tak się nie działo, a ja nie zmieniałem w nim ustawień.

-- Dodane 02.07.2013 (Wt) 16:20 --

Nie ukrywam że przydałaby mi się w tym pomoc, ponieważ zupełnie się na tym nie znam, a do czasu pewności że wszystko jest ok, nie loguje się na żadne konta. :wink:

pozdrawiam


(IPSEN) #4

C:\Users\Radzio\Downloads\VirtualDJ.exe (PUP.Bundle.Installer.OI) -> Nie wykonano akcji.- sprawdz go na https://www.virustotal.com/pl/


(Atis) #5

Nie widać infekcji. Przywracanie systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... em-restore

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń.


(Lordix) #6

IPSEN, usunołem ten plik za pomocą malware, problem pozostał (po za tym, ten plik został zainstalowany w grudniu). Jutro spróbuję przywrócenia systemu i dam znać. Dzięki za pomoc!


(IPSEN) #7

Miałeś go tylko sprawdzić, bo wyglądało na błąd Malwarebytes Anti-Malware, zastosuj się do rad Atisa