Komputer zacina się nawet po formacie


(Bloodwars1234) #1

Witam, od długiego czasu komputer zacina mi się w dziwny sposób.

Podczas np uruchamiania przeglądarki, oglądania YT, chodzenia po różnych stronach komputer łapie dziwną "zwieche". Zazwyczaj dzieje się to kiedy np najade na jakiś link myszką i ma wyskoczyć jakieś okienko, albo w grach kiedy coś się podświetla po najechaniu, bądź też wyskakuje jakieś okienko. Zwykle nie ma reguły na to zacinanie, ale większe natężenie jest właśnie w takich przypadkach.

Kiedy zacina się przeglądarka moge przeważnie ją zminimalizować, koło myszki lata kółko że PC myśli, na dole jest pasek "oczekiwanie na pamięć podręczną" bądź "oczekiwanie na rozszerzenie xxxxx". Jeśli chcę wtedy kliknąć w jakąś ikonką, w menu start nie da się.

W grach wygląda podobnie. Albo gra zacina się, albo jak np w przypadku Saints Row 4 znika mi samochód wszystko dookoła się dzieje normalnie i muszę czekać, aż się odetnie.

Również podczas słuchania muzyki, często jest tak że np muzyka leci ale przez chwilę nie ma dźwięku. Kiedyś częściej teraz rzadziej podczas uruchamiania wyskakiwał błąd "A disk read error has been occurred" i musiałem kilka razy resetować komputer żeby zaskoczyło. Jakiś czas temu po odpaleniu kompa myszka wariowała przez chwilę, nie mogłem ruszać, albo ruszała się dziwnie.

PC:

http://wklej.org/id/1118295/

OTL:

http://wklej.org/id/1118298/

Extras:

http://wklej.org/id/1118299/

Z góry dziękuję za pomoc bo już nie wytrzymuję z tymi zwiechami ^^.

Dodam, że PC oddawany był 2 razy do informatyka. 1 raz poszedł format, natężenie zwieszania i długość LEKKO się zmniejszyła ale dalej pojawiały się zwiechy. 2 raz ponoć dysk był czymś sprawdzany i był ok + format = dalej to samo co za 1 razem.


(ADR1991) #2

Przetestuj pamięć RAM programem diagnostycznym np. memtest86

Podaj odczyt SMART dysku np. z programu HDTune (zakładka health), a może wystarczy zmiana przewodu sygnałowego?

Podaj markę i model zasilacza.


(Bloodwars1234) #3

test RAM memtest86:

http://i.imgur.com/2Jl6ShH.jpg

Odczyt dysku z HDTune:

http://i.imgur.com/2zwdiHT.png

Zasilacz - Corsair GS800

Dodane 01.09.2013 (N) 8:01

Nikt? :frowning:

Dodane 06.09.2013 (Pt) 12:47

Po zmianie kabla od zasilacza na pewien czas komputer uruchamiał się znacznie szybciej, zacięć było znacznie mniej ale po jednym dniu wszystko wróciło do stanu wyjściowego.