Komputer zacina się po kliknięciu na jakąkolwiek ikonę

Witam

Trzy dni temu mój brat, umieścił w stacji cd-rom płytę DVD z filmami z mojej kamery. Chcąc odczytać zawartość płyty uruchomił “Mój Komputer”. Komputer zaciął się i na nic nie reagował. Reset. Po kolejnym włączeniu znów po kliknięciu na jakąkolwiek ikonę na pulpicie lub w Menu Start, znów się tnie. Reset.

Mogę jedynie włączyć:

  • Neostradę - połączenie telefoniczne

  • Przeglądarki internetowe

Tnie się po włączeniu m.in:

  • jakąkolwiek ikonę (oprócz Neostrady i przeglądarek)

  • nie włącza się m.in. “Mój komputer”, “Moje dokumenty” itp., wszystkie programy

  • po naciśnięciu przycisku, otwierającego cd-rom

  • Panel sterowania

Warto dodać, że płyta DVD z filmami z kamery “siedzi” i nie chce “wyjść” już trzy dni.

Nie wiem czy to wirus, nawet nie bardzo mam jak sprawdzić, bo od razu się tnie i znów trzeba resetować.

Mogę jedynie używać internetu. Nie mam możliwości sterowania plikami na dyskach. USB nie czyta.

Dzisiaj zdjąłem obudowę komputera i przeczyściłem z grubsza jego wnętrze z kurzu. Nic to nie dało.

Wielokrotnie próbował coś z ctrl+alt+delete. Bez skutku.

Proszę o pomoc. Mam nadzieję, że obejdzie się bez odinstalowania Windowsa (mam wiele dokumentów, które nie mogą przepadnąć)

ps: komputer jest prawie nowy, mam go rok.

Dodane 05.09.2009 (So) 17:45

Już jest wszystko ok.

Na innym forum powiedzieli mi, że aby wyjąć dysk trzeba włożyć drucik w otworek pod “tacką”. Od razu wszystko zaczęło działać sprawnie jak kiedyś.