Komputer zacina się po x czasie używania komunikatora głosowego

Witam. 

Przejdę od razu do rzeczy. 

Otóż. Mój komputer działał dobrze i nie miałem z nim problemów, ale ostatnio postanowił przysporzyć mi kilka atrakcji i zaczyna wydziwiać. 

Od jakichś 2-3 dni mój komputer zaczyna się zacinać, ale nie tak sam, z niczego. Kiedy nic większego nie robię, przeglądam neta, itd, to jest ok. Ale jak włączę grę, pogram w nią z 1h to on zaczyna świrować. Dźwięk który słyszę jest zacinany, gra ogólnie też się zacina. Fpsy skaczą niewiele, ale te zacinki są bardziej widoczne niż fpsy na to wskazują. Nie jestem w stanie tego dosłownie wytłumaczyć. Gra się po prostu zacina i dźwięk się zacina i zniekształca. Po wyłączeniu gry nawet gdy najeżdżam na ikony na rocketdocku to wszystko chodzi tak jak mucha w smole, zresztą jak i filmiki na youtube i w ogóle cały komputer. Myślałem, że to jakieś przegrzania, czy coś, dlatego wyczyściłem dokładnie kompa z kurzu i odpaliłem ponownie, by sprawdzić, czy to coś dało, ale niestety tak nie jest. Jedyne co pomaga na te zaciny, to reset kompa. Zresetuje komputer i wszystko działa jak należy. Skanowałem kompa w poszukiwaniu wirusów, czyściłem cleanerami, defragmentowałem dysk, czyściłem go od środka, ale to nic nie daje. Nie instalowałem nic od tego czasu. Sprawdzałem temperatury Speedfanem, ale nie widziałem żeby coś się przegrzewało. Większość temperatur jest poniżej normy, a tylko grafika stoi na zielonej fajce i czasem HDD. Sprawdzałem też dysk, czy może są jakieś bad sectory, czy whatever, ale stan dysku - dobry. Nie wiem już co robić, dlatego proszę o pomoc. Poniżej specyfikacja: 

  • CPU: Intel Core 2 Duo 2x 2,4 

  • RAM: 4GB 

  • Motherboard: ASUS P5QL/EPU 

  • Grafika: ATI Radeon HD 6750 1GB GDDR5 

  • Zasilacz Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W 

Chyba tyle. Jakby jeszcze coś trzeba było, to piszcie.

  • Zasilacz Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W 

Chyba tyle. Jakby jeszcze coś trzeba było, to piszcie.

Urtuchom program i pograj z 20 minut i wrzuć scren CAŁY z obciążenia z HWInfo.

 

HD Tune 5.50 i wklej CAŁY scren smart dysku, opcja health.

Wrzucam screeny. z HWInfo to nie jestem pewny, czy dobre.

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/rl/0e/2w/oa71rs.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/qc/j4/yj/lxt3ib.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/26/lm/f3/213gq6.jpg

Dysk OK.

 

Wszystko wygląda OK, ale nie dałeś cały screen z HWInfo.

 

Może trzeba go sprawdzić na innym zasilaczu? ale jak po restarcie jest OK, to ■■■■■■■ wie co?

 

Zobacz jeszcze podgląd zdarzeń co za błędy wyrzuca?

Błędów żadnych nie ma.

No właśnie to jest dziwne, że po restarcie wszystko działa jak złoto. Przecież wcześniej normalnie grałem z komunikatorem i nic takiego się nie działo. FPS’y były takie jak bez komunikatora, żadnych zacięć dźwięku, czy czegokolwiek. Nie miałem pomysłu, to zrobiłem to co pewnie każdy by zrobił i po prostu zrobiłem formata, ale to nic nie dało.

Przecież taki komunikator nie stał się nagle takim obciążeniem dla mojego komputera, żeby nagle tak spadła wydajność, zwłaszcza, że wcześniej wszystko było ok. Mój komputer to już nie jest demon prędkości, bo nowy to on nie jest, no ale wszystko to, na co on może pozwolić działa bdb i bez żadnych zarzutów, do momentu włączenia tego cholernego komunikatora. To jest kompletnie bez sensu. Kompa wyczyściłem, bo myślałem, że może się przegrzewa, ale to niestety nie to.

 

Może wypróbuj jego starszą wersję lub z niego zrezygnuj, bo powoduje jakiś konflikt?

Starszą wersję też próbowałem. Zresztą próbowałem zamienić go na Skype i Mumble, ale jest to samo.