Komputer zacina się przed biosem

(Redfilip94) #1

Witam,

mam problem, a dokładniej po włączeniu komputera zawiesza się w momencie kiedy mam pokazane logo i do wyboru:

paste bios <12>boot menu, i po pojawieniu się tych opcji komputer sie zacina, tzn. po kliknieciu każdego klawisza na klawiaturze, nic to nie daje.

Próbowałem metodą wyciągnięcia baterii na godzine i przesunięcia zworki (ogólnie po restarcie biosa) co nic nie dało.

I czy może ktoś wie dlaczego tak sie dzieje?

Pozdrawiam

(Remik1978) #2

sprawdź klawiaturę czy nie jest coś wciśnięte lub spróbuj podłączyć inna

(Redfilip94) #3

No chyba nie uważasz, że tego nie próbowałem, to chyba jest najłatwiejsze roziwązanie które przychodzi do głowy...

(Remik1978) #4

nigdy nie wiadomo kto zarzuca temat a czasami proste rozwiązanie jest trafne ... a próbowałeś po odłączać wszystkie napędy itp. odpalić gołą płytę i spróbować wejść do biosu ??

(Redfilip94) #5

Próbowałem w sposób taki, że podpiąłem sam procesor i ramy i zasilacz do płyty odpaliłem pojawiło mi sie to w/w menu i klikajac del, tab, f12 na podpiętej klawiaturze nie dawało żadnego skutku.

(Remik1978) #6

a ile masz kości ramu ?? spróbuj dać raz jedną raz drugą a jak to nie pomoże no to wygląda na płytę może któreś gniazdo lub bios, a klawiaturę masz na usb ??

(Redfilip94) #7

Próbowałem z oboma typami wejść klawiatur, ramy działaja bo po wypięciu pika, po wpięciu nie.

(Remik1978) #8

wnioskuje że masz jedną kość ramu więc najprawdopodobniej uwalił ci się bios lub płyta bo cemos resetowałeś ?? możesz jeszcze sprawdzić czy bateria jest dobra ale w sumie nie wiem czy ona ma znaczenie w tym przypadku.

(Redfilip94) #9

Procesor byl niesprawny to byla przyczyna